پلیس: ورود موتورسیکلت به آزادراه‌ها ممنوع است

کد خبر: 1290022

رئیس پلیس راه تهران بزرگ:ورود موتورسیکلت به آزادراه‌ها به ویژه آزادراه تهران شمال ممنوع است. در صورت مشاهده تردد موتورسیکلت‌ها در آزادراه این موتورسیکلتها توقیف می‌شود.

پلیس: ورود موتورسیکلت به آزادراه‌ها ممنوع است

رئیس پلیس راه پایتخت با بیان اینکه تردد موتورسیکلت در آزادراه ممنوع است، گفت: در سال ۱۴۰۲ با تلاش همکاران پلیس راه و همکاری خوب مردم، کاهش ۶ درصدی جان‌باختگان تصادفات جاده‌ای را در محور‌های منتهی به پایتخت داشته‌ایم.

سرهنگ ابراهیم ارزانی؛ رئیس پلیس راه پایتخت در اولین نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ با تلاش همکاران پلیس راه و همکاری خوب مردم، کاهش ۶ درصدی جان‌باختگان تصادفات جاده‌ای را داشته‌ایم.

رئیس پلیس راه پایتخت با بیان اینکه اوج تصادفات در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۰ رخ داده و به بازگشت از محل کار و خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان بازمی‌گردد، تصریح کرد: ۲۶ درصد علت تصادفات عدم توجه به جلو است.

وی با بیان اینکه تردد برخی خودرو‌ها از لاین اضطرار با سرعت بالا منجر به وقوع تصادفات فوتی با خودرو‌های متوقف در این معبر شده است اعلام کرد: لاین اضطرار مخصوص خودرو‌های امدادی، پلیس و امداد رسان است.

رئیس پلیس راه پایتخت با بیان اینکه تردد موتورسیکلت در کلیه آزادراه‌ها ممنوع است افزود: مأموران پلیس راه به محض مشاهده با تردد موتور‌ها در آزادراه برخورد کرده و موتور‌ها توقیف می‌شوند؛ موتور‌های سنگین هم که اصلا اجازه تردد نداشته و به محض مشاهده توقیف می‌شوند./منبع: تسنیم

مسئولیت تغییر رنگ چراغ های راهنمایی و رانندگی با شهرداری است!

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: مسئولیت تغییر رنگ چراغ های راهنمایی و رانندگی با شهرداری است و پلیس هیچ نقشی در ثانیه شمارها و تغییر رنگ این چراغ ها ندارد.

به گزارش  تسنیم، سید ابوالفضل موسوی پور رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا چراغ های راهنمایی و رانندگی به یکباره تغییر رنگ می دهند، اظهار کرد: تغییر رنگ چراغ های راهنمایی و رانندگی ارتباطی با پلیس ندارد چراکه مسئولیت آنها با شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران است.

موسوی پور افزود: البته زمان بندی چراغ ها هم با شهرداری است اما پلیس می تواند نظر خود را درباره این زمان بندی ها به شهرداری اعلام کند.

وی بیان کرد: در 800 تقاطع تهران چراغ راهنمایی و رانندگی داریم که 500 عدد از این چراغ ها هوشمند است و زمانی که مشکلی پیش آید پلیس این دوربین ها را از هوشمند بودن خارج و به صورت دستی مدیریت می کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها