نحوه ثبت‌نام غیرحضوری دانش‌آموزان | برای ثبت‌نام وارد این سامانه MY.MEDU.IR شوید

کد خبر: 1290723

امکان ثبت‌نام پایه اول دبستان به صورت غیرحضوری و الکترونیک فراهم شده است همچنین برای پایه هفتم و دهم نیز این امکان پس از پایان امتحانات وجود دارد.

نحوه ثبت‌نام غیرحضوری دانش‌آموزان | برای ثبت‌نام  وارد این سامانه MY.MEDU.IR شوید

ثبت‌نام الکترونیک دانش‌آموزان پایه اول دبستان از روز چهارشنبه 19 اردیبهشت آغاز شده است. متولدین دوم مهر 96 تا اول مهر 97 می‌توانند در پایه اول دبستان ثبت‌نام کنند همچنین در مناطق شهری تا 8 سالگی و در روستاها تا 10 سالگی می‌توان ثبت‌نام پایه اول دبستان را انجام داد.

ثبت‌نام دانش‌آموزان در سایر پایه‌های تحصیلی بعد از دریافت کارنامه و از تیر ماه آغاز خواهد شد.

برای ثبت‌نام الکترونیک باید به سامانه MY.MEDU.IR مراجعه کرد.

بهامین تختایی؛ معاون مرکز فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش درباره ثبت‌نام الکترونیک به تسنیم گفت: در مراحل ثبت‌نام الکترونیک، خانواده‌ها به سامانه املاک و اسکان وزارت راه و شهرسازی هدایت می‌شوند که باید اطلاعات خود را در این سامانه تأیید کنند این موضوع شامل حال افراد صاحب خانه و مستأجران می‌شود.

وی افزود: طبق قانون مالیات بر خانه‌های خالی، تمام خدمات دولت بر اساس اطلاعاتی است که در سامانه املاک و اسکان درج می‌شود همچنین آدرس ثبت شده در سامانه املاک و اسکان را به عنوان آدرس محل سکونت افراد به منظور اعمال محدوده‌بندی جغرافیایی مدارس در نظر می‌گیریم.

تختایی گفت: برای مدارس کم متقاضی، حساسیتی نسبت به اعمال محدوده‌بندی جغرافیایی وجود ندارد.

نظارت بر مدارس برای پاسخ به ثبت‌نام الکترونیک چگونه است؟

وی در پاسخ به این پرسش که چه نظارتی وجود دارد تا مدرسه درخواست ثبت‌نام الکترونیک والدین را بدون دلیل رد نکرده باشد؟ بیان کرد: واحد بازرسی و ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش مسئولیت نظارت در این باره را بر عهده دارد و خانواده‌ها می‌توانند در سامانه شکایات آموزش و پرورش یا مراجعه به ستادهای ثبت‌نام در منطقه آموزش و پرورش مربوط به محل زندگی خود، این موضوع را ثبت کنند.

به گفته مسئولان وزارت آموزش و پرورش، علاوه بر ثبت نام الکترونیک امکان ثبت‌نام حضوری همچنان وجود دارد.

در سامانه ثبت‌نام الکترونیک خانواده‌ها باید فرم‌های مربوط به اطلاعات هویتی دانش‌آموز، اطلاعات سرپرست دانش‌آموز، اطلاعات پدر و مادر را تکمیل کرده و در نهایت با انتخاب استان، منطقه و جنسیت دانش‌‌آموز، لیست مدارس را مشاهده خواهند کرد و فقط یک مدرسه مورد نظر را انتخاب می‌کنند.

پس از بارگذاری فایل‌های درخواست شده و تایید اطلاعات، کد رهگیری از سوی سامانه به آنها ارائه می‌شود تا از طریق آن بتوانند ثبت‌نام دانش‌آموز را پیگیری کنند.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها