این خبر تکمیل می شود

خبر مهم از تعطیلی ادارات امروز و فردا | ادارات کدام استان ها تعطیل شدند؟

کد خبر: 1301551

مدیر کل مدیریت بحران استانداری قم از تعطیلی ادارات این استان در روز پنجشنبه هفته جاری به دلیل مدیریت مصرف انرژی خبر داد.

خبر مهم از تعطیلی ادارات امروز و فردا | ادارات کدام استان ها تعطیل شدند؟

مدیر کل مدیریت بحران استانداری قم از تعطیلی ادارات این استان در روز پنجشنبه هفته جاری به دلیل مدیریت مصرف انرژی خبر داد.

محسن اروجی گفت: با توجه به درخواست مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان و پیشنهاد کارگروه استانی مدیریت تقاضا و مصرف برق با توجه به پیش‌بینی افزایش دما در پایان هفته‌ی جاری و به جهت مدیریت مصرف بهینه برق مقرر شد در روز پنجشنبه تغییری در ساعت کاری ادارات انجام شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان افزود: بر این اساس فعالیت تمامی دستگاه‌های اجرایی، ادارات و بانک‌های استان به جز مراکز خدمات‌رسان، مراکز بهداشتی و درمانی روز پنج‌شنبه ۲۱ تیرماه نیز تعطیل اعلام می‌شود.

وی افزود: کسری ساعات کاری طبق ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری، می‌بایست از طریق دورکاری جبران شود.

همچنین تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف به عدم استفاده از سیستم‌های برودتی ادارات مربوطه طی روز پنج شنبه مذکور هستند.

ادارات سیستان و بلوچستان امروز و فردا ساعت ۱۱ تعطیل می شوند

ادارات و دستگاه های اجرایی سیستان و بلوچستان امروز و فردا(چهارشنبه و پنجشنبه) ساعت ۱۱ تعطیل می شوند.

به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی استانداری، عباسعلی ارجمندی؛ معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سیستان و بلوچستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به گرمای بیش از حد هوا در این ایام و به جهت مدیریت مصرف بهینه برق، فعالیت تمامی دستگاه‌های اجرایی، ادارات و بانک‌های استان به جز مراکز خدمات رسان، مراکز بهداشتی و درمانی و مراکز آموزشی در بازه زمانی برگزاری کنکور، در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۲۰ و ۲۱ تیرماه ۱۴۰۳ از ساعت شش صبح آغاز و با دو ساعت تعجیل رأس ساعت ۱۱ تعطیل خواهند شد و کاهش ساعت کاری از طریق دورکاری جبران می‌شود.

تعطیلی تمام دستگاه‌های اجرایی استان یزد در روز پنجشنبه

 معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری یزد از تعطیلی دستگاه های اجرایی استان یزد در روز پنجشنبه خبر داد و گفت: امور مربوط به دستگاه ها در این روز به صورت دورکاری انجام می‌شود.

«محمد حسین پارساییان» در این خصوص گفت: کلیه دستگاه های اجرایی استان از تاریخ ۱۷ تیرتا ۱۵ شهریور ماه در روزهای پنچشنبه هر هفته تعطیل هستند.

وی افزود: دستگاه‌های خدمت رسان و مراکز درمانی استان از این قاعده استثناء هستند.

پارسائیان با اشاره به انجام امور دستگاه های مشمول تعطیلی روز پنجشنبه، به صورت دورکار، گفت: هدف از اعمال تعطیلی دستگاه ها در این روز، صرفه جویی در مصرف انرژی و نیز اجرای محدودیت های ابلاغی برای افزایش ضریب پایداری و کارکرد ایمن شبکه گاز و برق کشور است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی استانداری یزد، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری یزد در پایان خطاب به فرمانداران و دستگاه های استان، بر ضرورت رعایت شیوه نامه های ناظر بر چگونگی تنظیم دمای محیط کاری و صرفه جویی در مصرف برق تاکید کرد.

تعطیلی و کاهش ساعت کار ادارات کرمانشاه در پی گرمای هوا

ادارات استان کرمانشاه براساس تصمیم کارگروه انرژی و مدیریت بحران استانداری در روزهای پنجشنبه ۲۱ و ۲۸ تیر تعطیل اعلام شدند.

به گزارش تسنیم از کرمانشاه، افزایش دمای هوا در استان کرمانشاه همراه با افزایش انرژی است و براین اساس کارگروه انرژی و مدیریت بحران استانداری به تعطیلی ادارات استان در روزهای پنجشنبه 21 و 28 تیر تصمیم گرفته است.

براساس این تصمیم روزهای شنبه، یکشنبه و چهارشنبه هفته آینده نیز تمامی ادارات استان کرمانشاه برای کاهش مصرف برق تا ساعت 11 دایر هستند و پس از این ساعت فعالیت کارمندان به شیوه دورکاری خواهد بود.

در این رابطه مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه از افزایش دما در روزهای پایانی هفته خبرداد و گفت: در دو روز پایانی هفته و با تقویت سامانه گرم جنب حاره، شاهد روند افزایش دما در جو استان خواهیم بود.

محمدعلی زورآوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه افزود: براساس بررسی آخرین داده‌های هواشناسی تنها پدیده موجود در جو استان کرمانشاه وزش باد در بعضی از ساعات روز است و  شایان توجه است.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان، دمای هوای شهر کرمانشاه در 24 ساعت گذشته حداکثر 38 درجه سانتیگراد بوده است و قصرشیرین و خسروی با 43 درجه سانتیگراد گرمترین نقطه و بخش حمیل با کمینه دمای 13درجه خنک‌ترین نقطه استان بوده‌اند.

به گفته مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه پیک مصرف انرژی در استان کرمانشاه امسال در 16 تیر ماه اتفاق افتاده است؛ در حالی که پیک مصرف استان در سال گذشته در 19 مرداد ماه و با عدد 863 مگاوات بود.

محمد مرادی با بیان اینکه خاموشی با برنامه در حوزه مشترکان خانگی استان کرمانشاه وجود ندارد افزود: امسال انرژی مصرفی در استان کرمانشاه نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 8درصدی دارد.

گرمای هوا باعث تعطیلی ادارات استان زنجان شد

-مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان گفت: براساس مصوبه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان به علت گرمی هوا ادارات این استان در روز پنجشنبه ۲۱ تیرماه تعطیل است.

به گزارش مهر، عباس بابایی گفت: به دلیل افزایش نسبی دمای هوا و روند افزایشی مصرف انرژی به ویژه مصرف برق در مناطق مختلف استان و به منظور جلوگیری از ناترازی انرژی و پیشگیری از قطع احتمالی برق کارگروه تولید و مصرف انرژی استان مراکز اداری به استثنا مراکز امدادی، دستگاه‌های خدمات رسان، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شبانه‌روزی فردا در استان تعطیل هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی باید با کاهش مصرف برق خود در ساعات اداری به میزان حداقل ۳۰ درصد نسبت به زمان عادی و ۶۰ درصد در ساعات غیراداری با اولویت خاموش کردن روشنایی‌های غیرضروری و سامانه‌های سرمایشی اقدام کنند.

گرمای هوا ادارات ۱۰ استان را به تعطیلی کشاند

با توجه به افزایش گرمای هوا در کشور و به منظور مدیریت مصرف انرژی و جلوگیری از قطعی برق ادارات برخی استان‌ها تعطیل شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از استان‌ها، هوای کشور امسال گرمای شدیدی را تجربه می‌کند و به همین خاطر در بسیاری از استان‌ها با هدف مدیریت مصرف انرژی و جلوگیری از قطعی برق برخی ادارات استان‌ها تعطیل شد.

در همین راستا تاکنون تمام ادارات استان‌های قم، زنجان، خراسان جنوبی، کرمانشاه، مرکزی، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، سمنان، یزد و کردستان تعطیل و برخی استان‌ها ساعات کاری آنها کاهش پیدا کرد.

پنج‌شنبه‌ها در خراسان جنوبی تعطیل شد

علیرضا عباس‌زاده در نشست در ستاد مدیریت مصرف انرژی که بر اساس درخواست شرکت برق و به صورت اضطراری برگزار شد، اظهار داشت: براساس مصوبه ستاد مدیریت بحران استان، دستگاه‌های اجرایی به استثنای واحدهای خدمات رسان،  امدادی و عملیاتی، پنج‌شنبه هر هفته تا نیمه شهریورماه تعطیل هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: این مصوبه از پنجشنبه همین هفته 21 تیرماه اجرا می‌شود. 

وی با اشاره به گزارش ناپایداری برق در کشور گفت: در راستای مدیریت مصرف انرژی و با توجه به تداوم گرمای شدید هوا و گرد و غبار مقرر شد تمامی دستگاه‌های اجرایی روزهای پنج‌شنبه تا نیمه شهریور امسال تعطیل شوند. 

به گفته وی؛ شرایط خراسان جنوبی مشابه استان‌های قم، یزد و خوزستان است که در این استان‌ها هم یک روز در هفته تعطیل شده است. 

عباس‌زاده از تمامی دستگاه‌های اجرایی خواست تا نسبت به تنظیم دمای آسایش از  24 تا 26 درجه و استفاده از روشنایی طبیعی و راه‌اندازی مولد دیزیلی از ساعت 10 صبح تا پایان وقت اداری در راستای مدیریت مصرف برق اقدام کنند تا انرژی برق در استان و کشور پایدار شود.

ادارات دولتی استان زنجان فردا تعطیل است

باس بابایی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به درخواست مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق این استان و با توجه به پیش‌بینی افزایش دما در پایان هفته‌ی جاری و به جهت مدیریت مصرف بهینه برق مقرر شد روز پنجشنبه 21 تیرماه تعطیلی در ادارات اعمال شود.

وی افزود: بر این اساس فعالیت همه دستگاه‌های اجرایی، ادارات و بانک‌های استان به جز مراکز خدمات‌رسان، مراکز بهداشتی و درمانی فردا 21 تیرماه تعطیل اعلام می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان گفت: کسری ساعات کاری طبق ماده 87 قانون مدیریت خدمات کشوری، باید از طریق دورکاری جبران شود؛ همچنین همه دستگاه‌های اجرایی موظف به عدم استفاده از سیستم‌های برودتی ادارات مربوطه طی روز پنجشنبه 21 تیرماه هستند.

گفتنی است، دبیرخانه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان زنجان از همشهریان خواست، با توجه به دمای هوا و افزایش مصرف آب و برق نسبت به مدیریت و مصرف بهینه انرژی توجه لازم داشته باشند.

ادارات و بانک‌های استان مرکزی فردا تعطیل هستند

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور به‌شمار می‌رود که از ابتدای امسال تاکنون 15 روز و سال گذشته 137 روز ناسالم را در کارنامه خود به ثبت رسانده است و در 24 ساعت گذشته وضعیت ناسالم برای تمام گروه‌ها را تجربه کرده است.

این درحالی است که به گفته بهروز ایران‌نژاد، رئیس اورژانس استان مرکزی طی 72 ساعت اخیر بیش از 670 بیمار قلبی و تنفسی در اراک خدمات بیمارستانی و پیش بیمارستانی را از اورژانس استان دریافت کرده‌اند.

وی افزود: تعداد بیماران قلبی مراجعه کننده به اورژانس استان مرکزی به نسبت هفته گذشته 23 درصد رشد را نشان می دهند، اقن درحالیست که در همین مدت مرجعه کننده به اورژانس به دلیل مشکلات قلبی و تنفسی 7 درصد افزایش داشته است.

با این حال، به دلیل وضعیت آلودگی در استان به جز شعبات منتخب بانکی که فعال هستند، ادارات و بانک‌های استان مرکزی فردا پنجشنبه 21 تیرماه تعطیل خواهند بود، این در حالی است که امروز چهارشنبه نیز ادارات استان با کاهش ساعت کار یعنی ساعت یازده تعطیل خواهند بود.

همچنین،کارگروه مدیریت مصرف انرژی و کارگروه شرایط اضطرار استان و به منظور حمایت از بخش‌های کشاورزی، صنعت و عدم قطع برق خانگی اعلام کرد همه دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و بیمه‌های استان (به استثنای واحدهای ذی‌ربط در مراکز درمانی، دستگاه‌های خدمات‌رسان، شعب مرکزی یا شعب منتخب بانک‌ها و مراکزی که دارای نوبت کاری هستند) با استفاده از ظرفیت بخشنامه دورکاری در روز پنجشنبه 21 تیر تعطیل است.

تعطیلی ادارات دولتی استان کرمان

علی بیگ‌زاده، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان، از تعطیلی ادارات دولتی استان کرمان به دلیل افزایش دمای هوا و به منظور صرفه‌جویى در مصرف انرژى برق خبر داد.

وی ادامه داد: به منظور صرفه‌جویى در مصرف انرژى برق، فعالیت تمامی ادارات در سطح استان در روز پنجشنبه بیست و یکم تیرماه 1403 تعطیل اعلام شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان، گفت: به دلیل افزایش دمای هوا و در خواست شرکت‌های توزیع نیروی برق شمال و جنوب استان کرمان و با موافقت استاندار  فردا تمامی ادارات دولتی استان تعطیل است.

وی با بیان اینکه این تعطیلی شامل دستگاه‌های خدمت‌رسان، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نمی‌شود، افزود: تعطیلی بانک‌ها بسته به اعلام شورای عالی بانک‌ها دارد.

ادارات کهگیلویه و بویراحمد تعطیل شد

مرادعلی پیوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: به استناد مصوبه شورای عالی امنیت ملی کشور و مدیریت مصرف انرژی با توجه به شرایط آب و هوایی حاکم بر کشور، افزایش دما و حفظ پایداری شبکه برق، تمامی سازمان‌ها، ادارات و دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد به استثنا مراکز خدمات‌رسان، درمانی و نظامی پنج‌شنبه 21 تیرماه 1403 تعطیل هستند.

گرمای هوا ادارات استان سمنان را تعطیل کرد

سمنان، کاهش مصرف آب و برق علت این تصمیم اعلام شده است. استاندار سمنان نیز در جمع خبرنگاران این خبر را تأیید کرد و افزود: به دلیل گرمای هوا و صرفه‌جویی در مصرف برق و انرژی، فردا پنجشنبه بیست و یکم تیرماه همه دستگاه‌های اجرایی استان سمنان تعطیل است.

وی با اشاره به گرمای شدید هوا و افزایش مصرف آب و برق در این استان، از شهروندان خواست تا با صرفه‌جویی در مصرف انرژی، بله عبور بدون مشکل از پیک مصرف کمک کنند.

ادارات یزد فردا تعطیل هستند

با  افزایش دمای هوا و به تبع آن بالارفتن میزان مصرف آب و برق در استان یزد، تمامی ادارات اجرایی استان یزد فردا پنج‌شنبه تعطیل هستند.

این دستور را استاندار یزد در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هم مطرح کرد و با اشاره به اینکه بهره‌وری و مدیریت مصرف انرژی از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: این تصمیم با هدف مدیریت مصرف برق و بهبود وضعیت تامین انرژی در استان اتخاذ شده است.

مهران فاطمی بیان کرد: قطع برق در مناطقی خارج از استان بدون هماهنگی، مشکلاتی را برای یزد ایجاد کرده و باعث قطع آب به مدت چهار ساعت شده که چنین اتفاقاتی نباید تکرار شود.

به گزارش تسنیم، این تصمیم در پی افزایش شدید دمای هوا و مصرف بالای برق و آب در استان یزد گرفته شده است و به منظور جلوگیری از بحران‌های مشابه، ادارات استان از این هفته در روزهای پنج‌شنبه تعطیل خواهند بود. همچنین، همانند سال گذشته، ساعات کاری ادارات برای مدیریت بهتر مصرف انرژی از چند هفته قبل تغییر کرده است.

این اقدام که به منظور کاهش بار مصرف انرژی و جلوگیری از بروز مشکلات جدی‌تر در تأمین برق و آب استان صورت گرفته، به عنوان یکی از تدابیر اجرایی در راستای حفظ منابع انرژی و تأمین رفاه شهروندان یزدی به‌کار گرفته می‌شود.

دورکاری ادارات و بانک‌های کردستان در پی گرمای هوا

عبدالله رشیدی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج با اشاره به افزایش گرما اظهار داشت: به منظور مدیریت مصرف انرژی و جلوگیری از ناترازی انرژی، فعالیت ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان کردستان فردا به صورت دورکاری خواهد بود.

وی افزود: همچنین فردا فعالیت دانشگاه‌ها و بانک‌های استان کردستان نیز به صورت دور کاری خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کردستان، گفت: البته  واحدهای امدادی، دستگاه‌های خدمات‌رسان، پلیس، اورژانس، مراکز بهداشتی و درمانی، بیمارستان‌ها و واحدهای شیفتی از این قاعده مستثنی‌ و فعالیت آنان طبق روال قبلی و شیفت‌های ابلاغی سازمان مربوطه خودشان هستند.

براساس اعلام مدیرکل هواشناسی استان کردستان افزایش دمای هوا در روزهای آینده در استان پیش‌بینی شده است./ تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد