زورگیری‌های ۵ میلیارد ریالی مردان خشن +عکس

کد خبر: 987123

چهار زورگیر خشن که به بهانه مسافرکشی از مردم سرقت می‌کردند از سوی پلیس دستگیر شدند.

زورگیری‌های ۵ میلیارد ریالی مردان خشن +عکس

روزنامه ایران: ساعت ۵ بعد از ظهر دوم آذر سال گذشته، مرد جوانی در تماس با پلیس از زورگیری سرنشینان خودروی پراید سفید رنگی در محدوده میدان آزادی خبر داد و گفت: در میدان آزادی به انتظار تاکسی ایستاده بودم که خودروی پرایدی مقابل پایم نگه داشت. فکرکردم مسافرکش است و سوار شدم. به غیر از راننده سه سرنشین هم داشت که تصور می‌کردم آن‌ها مسافر هستند. اما پس از طی مسافتی یکی از سرنشینان خودرو با تهدید چاقو گوشی تلفن همراه، وجوه نقد و کارت عابربانکم را سرقت کرد و حدود دو ساعت بعد هم مرا در محلی خلوت از ماشین به بیرون پرتاب کردند.

زورگیری‌های ۵ میلیارد ریالی مردان خشن +عکس

با اعلام این خبر بلافاصله کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت وارد عمل شدند. کارآگاهان به بازبینی دوربین‌های اطراف محل سرقت پرداختند و موفق شدند شماره پلاک خودرو را به دست آورند. اما بررسی‌ها نشان می‌داد که پلاک متعلق به یک خودروی دیگر است که چند روز قبل سر قت شده است.

در شاخه دیگری از تحقیقات کارآگاهان، پرونده‌های مشابه سرقت با خودروی پراید را مورد بررسی قرار دادند. باتوجه به اظهارات مشابه مالباختگان و بررسی کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت‌های خاص پایگاه پنجم پلیس آگاهی و تجمیع پرونده‌های مشابه مشخص شد چند سرقت دیگر نیز با همین شیوه و شگرد در شهرستان‌های شهریار و شهر قدس صورت گرفته است. همچنین این احتمال مطرح شد که مردان پراید سوار ساکن شهرستان‌های غربی کشور باشند.

سرنخی از سارقان

بررسی‌ها برای دستگیری سارقان ادامه داشت تا اینکه تیم تحقیق با خبر شد در یکی از سرقت‌ها خودروی سارقان در نزدیکی یک بانک دچار نقص فنی و خاموش شده و سارقان به ناچار پیاده شده اند تا آن را هل دهند. با بررسی دوربین‌های مداربسته بانک، چهره سارقان به دست آمد که با تطبیق چهره هویت یکی از سارقان به نام حامد ۲۵ ساله شناسایی شد. کارآگاهان با بهره گیری از روش‌های علمی کشف جرم مخفیگاه حامد را در شهرستان ملارد شناسایی و ۲۵ اسفند سال گذشته با زیر نظر گرفتن مخفیگاه متهم، او و سایر همدستانش را دستگیرکردند.

اعتراف به ۵۰ سرقت

متهمان ضمن اعتراف به ۵۰ فقره سرقت حامد را به عنوان سرکرده باند معرفی کردند.

حامد در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: از حدود ۳ ماه قبل با همدستانم که بچه محل هستیم، تصمیم گرفتیم برای پولدار شدن سرقت کنیم؛ بنابراین خودروی پرایدی را سرقت کردیم و بعد از آن نیز چند پلاک خودرو سرقت کرده و برای هر کدام از سرقت هایمان از پلاک‌های سرقتی استفاده می‌کردیم. بعد از آن به عنوان مسافر، مالباخته‌ها را سوار خودرو کرده و با تهدید از آن‌ها سرقت می‌کردبم. وسایل سرقتی را نیز به مصطفی می‌فروختیم و پول حاصله را بین خودمان تقسیم و صرف خوشگذرانی می‌کردیم.

سرهنگ کارآگاه خیرالله دولتخواه، رییس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با توجه به انهدام باند زورگیری از مسافران مشخص شد سارقان بیشترین سوژه‌ها را در مناطق غرب تهران بویژه در محدوده میدان آزادی، جاده مخصوص و آزاد راه تهران - کرج انتخاب و اقدام به زورگیری می‌کردند و تا زمان دستگیری بیش از ۵ میلیارد ریال از این راه به دست آورده اند که متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ گرفتند. بازپرس بهشتی از شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران دستور انتشار تصویر بدون پوشش متهمان را صادر کرد. تا چنانچه افرادی از سوی آن‌ها مورد سرقت و زورگیری قرار گرفته اند برای شکایت با شماره ۰۲۱۲۱۸۵۷۷۷۵ پایگاه پنجم پلیس آگاهی فاتب تماس بگیرند

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها