۹ پیشنهاد ارزان و شگفت انگیز برای جذب مشتریان جدید

کد خبر: 771176

نباید از یاد برد که مردم فروشندگانی که با احترام با آنها برخورد می‌کنند را از یاد نمی‌برند. چرا که مردم از رفتار زیبا خوش‌شان می‌آید و سعی می‌کنند برای خرید به همان مکانی که به آن‌ها احترام گذاشته می‌شود، بروند تا مکانی که تجربه‌ای از خرید کردن در آن مکان را ندارند.

۹ پیشنهاد ارزان و شگفت انگیز برای جذب مشتریان جدید

سرویس سبک زندگی فردا؛ بشیر قلی زاده سرچشمه: یک تعریف ساده از کسب و کار این است که شخصی خدمات و یا محصولاتی را در قبال رسیدن به یک سود معقول در اختیار دیگران قرار می‌دهد. همان طور که می‌دانید، در کسب و کار پیدا کردن مشتری آن هم به صورت دائم کار بسیار دشواری است، چرا که شناختن نیاز بازار و ارائه محصولاتی که برای مردم قابل خرید باشد و همچنین قانع کردن مشتری برای خرید محصول شما کار آسانی نیست. از این رو فردی در بازار کسب و کار موفق است که بتوانید بسیاری از موارد را که معمولا در نظر گرفته نمی‌شود در محیط کاری خود اجرا کند. در ادامه این مطلب به شما پیشنهادهای جالبی برای جذب هر چه بیشتر مشتری ارائه می‌دهیم تا با پیروی از آن بتوانید در کسب و کار خود موفق باشد.

۹ پیشنهاد ارزان و شگفت انگیز برای جذب مشتریان جدید

در بازار کسب و کار هر چقدر هم محصول و یا سرویسی که می‌خواهید ارائه دهید، عالی و درجه یک باشد، تضمینی برای سود کردن شما وجود ندارد. یعنی تا زمانی که نتوانید محصول خود را بفروشید، نمی‌توانید به آینده شغلی خود امیدوار باشید. با این تفاسیر کسب و کار بدون مشتری نیز هیچ گونه ارزش و اهمیتی نخواهد داشت. اینکه کسب و کارهای کوچک پس از یک بازه زمانی کوتاه با شکست روبه‌رو می‌شوند، لزوما به خاطر این نیست که مشتریان میلی برای خرید آن ندارند، بلکه در بیشتر مواقع مشتری از وجود چنین محصولاتی با خبر نبوده و در نتیجه برای خرید آن اقدامی نمی‌کند. همانطور که می‌دانید برای بسیاری از کسب و کارهای کوچک بازاریابی و تبلیغات یک مشکل بسیار بزرگ است. چرا که در بیشتر موارد استفاده از ابزار تبلیع برای فروش محصولات می‌تواند هزینه زیادی را بر دوش فروشنده محصول تحمیل کند. ما در این مطلب سعی کرده‌ایم تا شما را با ۹ روش ساده برای هر چه بهتر به فروش رساندن محصولات‌تان آشنا کنیم. در این بررسی شما می‌توانید با برخی از چالش‌های موجود در کسب و کار آشنا شوید تا با توجه به مواردی که می‌آموزید، بهتر بتوانید محصولات خود را به فروش برسانید.

بیشتر بخوانید: با این شغل‌ها پولدار شوید!

بازاریابی و تبلیغات یکی از بزرگترین مشکلات شرکت‌های کوچک

همانطور که گفته شد؛ برای بسیاری از کسب و کارهای کوچک هزینه بازاریابی و تبلیغات می‌تواند یک مانع بسیار جدی در مسیر پیشرفت‌شان باشد. بسیاری از روش‌های محبوب و موثر برای تبلیغات مانند: استفاده از سایت‌ها، رادیو، تلویزیون، مجلات و روزنامه‌ها می‌تواند هزینه بسیار زیادی را بر کسب و کارهای کوچک متحمل کند. از این رو چنین کسب و کارهایی، توانایی تبلیغ را نخواهند داشت. باید توجه داشت که یک تبلیغ ۳۰ ثانیه‌ای در تلوزیون و یا سایت‌های پر بازدید می‌تواند هزینه‌های چند صد میلیونی را در بر داشته باشد. چنین هزینه‌ای از عهده کسب و کار کوچک بر نمی‌آید. برای همین است که بسیاری از کسب و کارهای بزرگ با خرج‌های چند صد میلیونی تبلیغاتی، در سایت‌ها و تلویزیون تمام بازار را قرق کرده‌اند.

نبود تبلیغ خوب از طرف شرکت‌ها و کسب و کارهای کوچک می‌تواند زمینه ساز ورشکستگی‌شان را فراهم کند. حال این سوال پیش می‌آید که چگونه باید در کسب و کار کوچک موفق شد؟ آیا راهی برای جذب مشتری برای فروش محصولات‌شان وجود دارد؟ تحقیقاتی که در این باره صورت گرفته، نشان می‌دهد؛ برخی از کار آفرینان نکاتی ساده و گاها تاثیرگذار را برای رونق کسب و کار خود در نظر نمی‌گیرند. این نکات در پاره‌ای از مواقع هیچ هزینه‌ای برای شما نخواهند داشت. به طور مثال استفاده از اینترنت یک روش آسان و کم هزینه برای جذب مشتری است.

۹ پیشنهاد ارزان و شگفت انگیز برای جذب مشتریان جدید

استفاده از زبان یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای جذب مشتری است

صحبت کردن با مردم، قطعا یکی از قدیمی ترین شکل‌های بازار یابی و تبلیغات است. این روش از زمان به وجود آمدن کسب و کار از قدیم در بین مردم رواج داشته است. شاید اثرات استفاده از این روش کمتر از سایت‌ها و تلویوزن باشد اما هنوز هم کارایی خوبی برای جذب مشتری دارد. از آنجایی که بیشتر تبلیغات صورت گرفته در رادیو و تلویزیون با دنیای واقعی فاصله بسیار زیادی دارند و حتی در پاره‌ای از مواقع مشکوک نیز هستند، این امر یک نوع بی اعتمادی در بین مردم رواج داده است با این تفاسیر می‌توان به این نتیجه رسید که هنوز هم صحبت کردن، رو درو می‌تواند تاثیرگذار باشد. معمولا یک شخص موفق سعی می‌کند ابتدا محصولات خود را در بین خانواده و اقوام خود به فروش برساند. همین امر به مرور زمان باعث گسترش عرضه محصولاتش در بین دیگر افراد جامعه حتی بین غریبه‌ها می‌شود. به طور طبیعی کسانی که از محصول خریداری شده راضی باشند، دیگران را نیز تشویق می‌کنند تا از آن محصول خریداری کنند. کسی که بتواند مشتریان خود را راضی نگه دارد، در واقع به طور طبیعی باعث تبلیغ بدون دردسر محصولات خود نیز شده است. صحبت‌های رودرو می‌تواند بسیار مؤثر و قدرتمند باشد؛ چرا که بسیاری از کاسبان موفق تنها با این روش دست به تبلیغ محصول خود می‌زنند. برای این منظور می‌توان شرکت‌های بازاریابی را مثال زد که تنها با صحبت کردن مشتری جذب می‌کنند.

بیشتر بخوانید: ۵ راز افرادی که در جوانی پولدار شده‌اند

چند ایده متنوع برای فروش محصولات

اولین و مهمترین گام برای فروش این است که محصولات و یا خدماتی را که مشتریان به آن نیازمند هستند را برای فروش در نظر بگیریم. محصولی که نیاز بازار باشد به راحتی به فروش می‌رسد، چرا که مردم به دنبال چنین محصولاتی هستند. نباید از یاد برد که مردم فروشندگانی که با احترام با آنها برخورد می‌کنند را از یاد نمی‌برند. چرا که مردم از رفتار زیبا خوش‌شان می‌آید و سعی می‌کنند برای خرید به همان مکانی که به آن‌ها احترام گذاشته می‌شود، بروند تا مکانی که تجربه‌ای از خرید کردن در آن مکان را ندارند.

۹ پیشنهاد ارزان و شگفت انگیز برای جذب مشتریان جدید

پیشنهاد تخفیف در معاملات

تخفیف دادن اجناس در هنگام فروش می‌تواند باعث جذب مشتری شود، چرا که مردم سعی می‌کنند از مکان‌هایی خرید کنند که از تخفیفات خوبی برخوردار باشد. تخفیف گرفتن در معامله یک نوع صرفه جویی در هزینه‌ها است. این کار علاوه بر صرفه جویی می‌تواند برای خریدار بسیار لذت بخش نیز باشد و وی را تشویق کند تا خریدهای بیشتری از چنین مجموعه‌ای داشته باشد. وقتی مردم با تخفیف روبرو می‌شوند، سعی می کنند حتما جنس تخفیف خورده را خریداری کنند، چرا که ممکن است، جنس مذکور روز بعد با قیمت گرانتری عرضه شود. همین امر به تنهایی می‌تواند بر میزان فروش تاثیرگذار باشد.

بیشتر بخوانید: چطور یک کار پردرآمد پیدا کنیم

اجرای یک مسابقه در فروشگاه

همه دوست دارند که برنده باشند، از این رو وقتی شما مسابقه‌ای را در فروشگاه خود اجرا می‌کنید و جایزه‌ای را برای آن درنظر می‌گیرید، این کار باعث ایجاد هیجان زیادی در بین مردم می‌شود و وقتی آن‌ها با چنین موردی برخورد کنند، کنکاوی‌شان باعث می‌شود تا برای بردن جایزه وارد مغازه شوند. در بین افراد شرکت کننده کسانی هستند که با دیدن وسایل فروشگاه دست به خرید می‌زنند. یک روش دیگر برای جذب مشتری این است که به همراه جنسی که به فروش می‌رسانید، جایزه‌ای هر چند کوچک، اما با ارزش در اختیار مشتریان قرار دهید، چرا که مردم از مکان‌هایی که علاوه بر محصول، وسیله‌ای را نیز به صورت مجانی در اختیارشان قرار دهند، بسیار راضی و خشنود می‌شوند. این عمل می‌تواند زمینه ساز برگشت دوباره مشتریان برای خرید باشد.

۹ پیشنهاد ارزان و شگفت انگیز برای جذب مشتریان جدید

به دنبال ایجاد وب سایت باشد

داشتن وب سایت برای بنگاه های کوچک می‌تواند بسیار موثر باشد، حتی اگر تنها یک صفحه را در اختیار مردم قرار دهد. با توجه به نفوذ بسیار بالای اینترنت در زندگی روزمره، می‌توان نتیجه گرفت که با استفاده از اینترنت نیز می‌توانید مشتری جذب کنید. بسیاری از مردم امروزه با استفاده از اینترنت به دنبال محصولاتی که دوست دارند، هستند. از این رو داشتن یک وب سایت و جمع‌آوری محصولات قابل فروش در آن می‌تواند روشی برای جذب مشتری باشد. با گسترش گوشی‌های تلفن همراه در سراسر جهان، این وسیله یکی از آسان‌ترین و موثرترین راه‌ها برای جستجو در اینترنت است. بیشتر مردم برای رسیدن به نزدیکترین مکان خرید، سعی می‌کنند از گوشی‌های تلفن همراه خود کمک بگیرند. از این رو اگر شما اطلاعات کافی و جامع از مکان فروش و حتی وسایلی که می‌توانید در اختیار مردم قرار دهید را در وب‌سایت خود لحاظ کرده باشد، بی‌شک شخص جستجو کننده در نزدیکترین مکان اقدام به خرید می‌کند.

از مزایای اینترنت این است که دسترسی را برای همه اقشار جامعه فراهم کرده است. از این رو نباید تبلیغات وسیع شرکت‌های بزرگ باعث شوند تا شما از تبلیغ کردن در اینترنت منصرف شوید. شما با استفاده از سایت‌هایی که به صورت مجانی می‌توانند وب سایت در اختیارتان قرار دهند، برای خود وب سایت تخصصی راه بیاندازید. سعی کنید در وب سایت خود به طور مختصر و مفید لیستی از محصولاتی که می‌توانید در اختیار مشتریان قرار دهید را لحاظ کنید. مهم‌تر از اینکه بخواهید درباره محصولات خود توضیح و حتی عکس بگذارید این است که حتما آدرس و یک الی دو شماره تلفن فعال خود را در آن لحاظ کنید. نباید از یاد ببرید وب سایتی که داری آدرس و یا شماره تلفن برای برقراری تماس بین فروشنده و مشتری نباشد، به هیچ عنوان به کار نمی‌آید. افزودن آدرس و شماره تلفن در اکثر موارد بدون هیچ گونه هزینه‌ای امکان پذیر است و این امر برای شما بسیار مفید خواهد بود.

بیشتر بخوانید: ۱۵ راهکار موثر برای پیدا کردن یک شغل آنلاین پردرآمد

فهرست برداری از نام و شماره تلفن مشتری

معمولا فروشندگانی که مشتریان ثابت دارند، سعی می کنند که آدرس و یا تلفنی از مشتری خود داشته باشند؛ به طور مثال اگر جنس جدید و پرکاربردی وارد بازار شود، مشتری خود را در جریان امور قرار می‌دهند. چنین تقابل اطلاعاتی با مشتری می‌تواند حس اعتماد وی به فروشنده را بالا ببرد. وقتی مشتری به فروشنده اعتماد کند، برای خرید از فروشگاه و یا مکان دیگر خرید نمی‌کند. چون یکی از اصلی‌ترین نکات در خرید و فروش اعتماد است. شما هم با توجه به تخصصی که دارید، می‌توانید مشاوره‌های رایگانی را در رابطه با جنس خریداری شده در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

۹ پیشنهاد ارزان و شگفت انگیز برای جذب مشتریان جدید

استفاده از رسانه‌های اجتماعی

امروزه رسانه‌های اجتماعی شیوه کسب و کار را تا حد زیادی تغییر داده‌اند.، چرا که بسیاری از مردم از چنین رسانه‌هایی برای خرید و فروش کلاهای خود بهره می‌برند. اگرچه در حال حاضر چندین سیستم عامل رسانه‌‌های اجتماعی در سرتاسر جهان فعال هستند، شما می‌توانید در همه این رسانه‌ها عضو شوید و با توجه به امکاناتی که در چنین شبکه‌هایی موجود است، دست به تبلیغ محصولات خود بزنید. البته با یک سرچ ساده در اینترنت می‌توانید به صورتی درست، کسب و کارتان را در رسانه‌های اجتماعی راه‌اندازی کنید. از آنجایی که شما محصولی برای فروش دارید، فقط باید کار تبلیغات آن‌ را انجام دهید و این امر کار شما را راحت می‌کند.

بیشتر بخوانید: چگونه از شبکه‌های اجتماعی درآمدزایی کنیم

استفاده از تبلیغات آنلاین

با توجه به کاربردهای متنوع اینترنت در زندگی روزمره، شما می‌توانید در برخی از سایت‌های کوچک دست به تبلیغ بزنید. همانطور که می‌دانید مردم به جای استفاده از تلویزیون بیشتر در صفحات وب به دنبال مطلب و حتی کلیپ‌های مورد علاقه خود هستند، این امر حتی در کتاب خواندن مردم نیز تاثیر گذاشته است. تا جایی که کتاب‌های مجازی به نوعی جانشین کتاب‌های کاغذی شده‌اند. این امر به نوبه خود باعث شده تا شما از صفحات وب بهتر استفاده کنید. با این تفاسیر تبلیغ در سایت‌های کوچک نیز می‌تواند برای شما مفید واقع شود، البته در چنین شرایطی باید کمی هزینه کنید تا به مرور زمان با پیشرفت در کارهای خود بتوانید در سایت‌های بزرگتر و پربیننده‌تر تبلیغ کنید. در این بین گوگل به مراتب بزرگترین موتور جستجو در اینترنت است و میلیون‌ها نفر در سراسر جهان برای کسب اطلاعات هر روز به آن وابسته هستند. از این رو سرمایه گذاری در چنین بخشی می‌تواند باعث رشد کسب و کار شما شود.

۹ پیشنهاد ارزان و شگفت انگیز برای جذب مشتریان جدید

چاپ و توزیع آگهی

آگهی کاغذی نیز می‌تواند یک روش موثر برای تبلیغ کالاهای شما باشد. فقط باید دقت کنید که برای تبلیغات از کاغذهای گران‌قیمت استفاده نکنید. چرا که یک کاغذ ساده می‌تواند تمام نیازهای شما برای معرفی محصول را تامین کند. بنابراین از صرف هزینه‌های زیاد برای چاپ کاغذهای رنگی و حتی روغنی اجتناب کنید. البته سعی کنید از کاغذهایی استفاده کنید که فضای زیادی را پر نکنند و ترجیحا به طور مختصر به معرفی کالاهای خود بپردازید، چرا که اگر میزان نوشته روی کاغذ زیاد باشد، مردم از خواندنش سرباز می‌زنند و این امر باعث می‌شود که دیگر کسی رغبت به خواندن آن‌ها نداشته باشد.

نباید از یاد ببرید؛ وقتی که از قدرت بالایی برای هزینه کردن تبلیغات کاغذی برخوردار نیستید، لزومی ندارد به فکر عکس‌های متنوع و یا پیاده کردن گرافیک سنگین باشید. همین که موضوع اصلی یعنی معرفی کالا و تلفن آدرس محل فروش در آن باشد، کافی است. البته برای اینکه بتوانید هزینه‌های مربوط به چاپ کاغذهای تبلیغاتی را کاهش دهید با استفاده از نرم افزار پاورپوینت یک طرح ساده را با نوشته‌های مورد نیاز پیاده کنید با این روش فقط هزینه کپی کردن از طرح را پرداخت می‌کنید. این روش خود راهی برای کاهش هزینه‌ها است. به طور معمول با پخش کردن آگهی کاغذی در محدود‌هٔ فروشگاه خود می‌توانید مشتری جذب کنید. البته دقت کنید در هنگام تبلیغ کردن کاغذها را در اختیار مردم قرار دهید و از ریختن آن‌ها جلوی درب منازل و یا چسباندن آنها روی شیشه خودروها خوداری کنید، چرا که مردم با دیدن چنین صحنه‌هایی برخورد مناسبی با برگه تبلیغاتی نمی‌کنند و بدون مطالعه آن را مچاله و پرت می‌کنند.

بیشتر بخوانید: ۱۲ تکنیک موفق برای بازاریابی تلفنی

مشارکت در کار داوطلبانه

مشارکت در کارهای داوطلبانه نیز می‌تواند به صورتی باعث تبلیغ محصول شما باشد، به طور مثال اگر شما فروشنده کیک و کلوچه هستید، سعی کنید یک جعبه از محصول خود را در مکان‌های عمومی به ویژه در مشارکت‌های داوطلبانه برای ساخت و ساز پخش کنید. این کار به نوبه خود می‌تواند باعث تبلیغ محصول شما شود. شاید در اجرای برخی از روش‌های بالا با پیشرفت چشمگیری در کسب و کار روبرو نشوید، در چنین شرایطی با توجه به شرایطی که در آن به سر می‌برید، بهترین و کم هزینه‌ترین روش را برای معرفی کسب و کار خود در نظر بگیرید. البته توجه داشته باشید؛ به هیچ عنوان با هزینه‌های بالا دست به تبلیغ نزنید، چرا که ممکن است این کار موفقیت آمیز نباشد.

منبع: smallstarter

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها