چه کسی شعب ابی طالب را مطرح کرد؟

کد خبر: 182177

رهبر معظم انقلاب در بیانات خود در جمع مردم قم وضعیت اقتصادی کشور را در شرایط شعب ابی طالب ندانستند و اعلام فرمودند ما در شرایط بدر و خیبریم.

سروش نیوز: رهبر معظم انقلاب در بیانات خود در جمع مردم قم وضعیت اقتصادی کشور را در شرایط شعب ابی طالب ندانستند و اعلام فرمودند ما در شرایط بدر و خیبریم. اما جالب اینجاست که این موضع گیری شفاف و ژرف بین رهبر معظم انقلاب در شرایطی صورت می گیرد که محمود بهمنی مدیر عامل بانک مرکزی در تاریخ ۲۰ آذر سال جاری حدودا یک ماه پیش در مصاحبه ای اعلام کرد که شرایط اقتصادی ما در شرایط شعب ابی طالب است.

بهمنی در این موضوع گیری خیلی صریح این جمله را می گوید:

"هر چند ما اعتقادی به این تحریم‌ها نداریم و آنها را غیراصولی می‌دانیم؛ اما اگر بانک مرکزی را تحریم کنند، به مثابه این است که ما چند سال در شعب ابیطالب ماندگار شده‌ایم. در این حالت باید با سیاست‌گذاری از این منطقه بیرون بیاییم." !

با این تفکر مسئولان اقتصادی دولت و موضوع گیری صریح رهبری در این خصوص آیا وقت آن نرسیده تا رئیس جمهور فکری اساسی برای تحول در مدیریت اقتصادی کشور نماید.

رهبر معظم انقلاب در فرمایشات خود صریحا اعلام نمودند که ما در شعب ابی طالب نیستیم و در جنگ بدر و خیبریم. حال باید دید مرکز فرماندهی تفکر شعب سازی در اقتصاد کشور کجاست و چه کسی است، چرا که می توان به صراحت اعلام کرد موضع گیری بهمنی نشات گرفته ار خط و تفکر اقتصادی موجود در دولت است.

بی شک بسیاری از کارشناسان اقتصادی سیاست های غلط بانک مرکزی دولت را عامل بی ثباتی بازار اقتصادی کشور بالاخص سکه و دلار می دانند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد