اصول ست کردن پیراهن مردانه با سایر اجزای لباس

کد خبر: 1106575

  شاید شما نیز آن دسته از افراد را که لباس‌های گران‌قیمتی خریداری می‌کنند ولی هرگز شیک‌پوش و خوش‌لباس به نظر نمی‌رسند، دیده باشید. تنها دلیل این امر این است که این افراد نحوه ست کردن پیراهن ساده مردانه را با سایر اجزای لباس خود نمی‌دانند. از اینرو علیرغم این‌که لباس‌های شیک و مطابق آخرین مد خریداری می‌کنند، باز هم آن‌چنان که باید خوش‌تیپ به نظر نمی‌رسند. در این مقاله ما ترفندهایی را به شما آموزش خواهیم داد که بر اساس آن بتوانید همیشه شیک‌پوش باقی بمانید و خوش‌تیپ و خوش‌لباس به نظر برسید. بنابراین مهم نیست که برای خرید پیراهن مردانه خود چقدر هزینه کرده‌باشید، بلکه بسیار اهمیت دارد که چگونه از پیراهن مردانه‌ای که خریداری می‌کنید یا از قبل خریداری کرده‌اید، استفاده کرده و آن را با کت و شلوار و کفش خود ست کنید. بنابراین تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و از اصول و نحوه ست کردن پیراهن ساده مردانه آگاه شوید!

ریزه‌کاری‌های نحوه ست‌کردن پیراهن ساده مردانه

 

 

استفاده از رنگ‌های مناسب برای ست کردن پیراهن با کت و شلوار

   آیتم‌های زیادی برای نحوه ست کردن پیراهن ساده مردانه وجود دارند که در ادامه آن‌ها را بیان می‌کنیم. این آیتم‌ها به این شرح هستند:

 • مکان و موقعیت مورد استفاده
 • زمان و فصل مورد استفاده
 • اندام و شکل ظاهر و پوست فرد
 • سن و سال
 • طرح کلی استایل و کت و شلوار

 

مکان و موقعیت مورد استفاده

   مکانی که قرار است شما در آن حاضر شوید، در انتخاب نوع و رنگ لباس، بسیار تعیین‌کننده است. مثلاً به هنگام حضور در یک میهمانی رسمی، جشن تولد یا عروسی، پوشیدن لباس اسپرت بسیار زننده است و لازم است که شما کت و شلوار مناسبی با توجه به فصل، اندام و رنگ پوست خود انتخاب کنید و در انتخاب پیراهن مناسب با این کت وشلوار، از طرح و رنگ مناسب استفاده کنید. کفش‌های ورنی و چرم در مدل‌های نوک‌تیز یا گرد بر حسب سلیقه شما، می‌تواند تکمیل‌کننده ست لباس‌تان باشد. در عین‌حال به هنگام حضور در میهمانی‌های دوستانه و یا گردش و تفریح خارج شهر، لازم است از پیراهن‌های اسپرت یا تی‌شرت با شلوارهای جین، کتان یا اسپرت استفاده کنید.

 

نحوه ست کردن پیراهن چهارخانه با شلوار و کفش

زمان و فصل مورد استفاده

   پیراهن‌های آستین کوتاه بسیار پرطرفدارند ولی هنگامی که در فصول گرم سال، از پیراهن مردانه آستین کوتاه استفاده می‌کنید، یادتان باشید که هرگز آن را با کت نپوشید. بنابراین یکی از موارد نحوه ست کردن پیراهن ساده مردانه با سایر اجزای لباس، این است که پیراهن آستین کوتاه با کت و شلوار ست نشود. به جای آن شما می‌توانید از شلوار کتان یا جین استفاده کنید. در این سبک لباس‌پوشیدن، اگر قسمت پایین پیراهن حالت هلالی دارد، آن را روی شلوار بگذارید. طبیعی است که وقتی پیراهن ساده یا چهارخانه آستین کوتاه را با شلوار اسپرت می‌پوشید، زدن کراوات هم منتفی است.

   در فصل بهار و تابستان همچنین می‌توانید از رنگ‌هایی با تناژهای سبز، آبی و سفید استفاده کنید. مزیت این کار علاوه بر ایجاد زیبایی و هم‌نوایی با طبیعت، به جذب کمتر نور خورشید کمک می‌کند و باعث می‌شود دچار گرمازدگی نشوید.

    از رنگ قهوه‌ای می‌توانید به عنوان جای‌گزینی برای رنگ مشکی استفاده کنید.  این رنگ با رنگ کرم یا سبز ست زیبایی تشکیل می‌دهد و جذابیت و حس اعتماد بیشتری از شخصیت شما را به بیننده القا می‌کند. به عنوان مثال می‌توانید یک کت شتری‌رنگ را با شلوار مخمل قهوه‌ای و بلوز یقه اسکی خاکستری روشن بپوشید؛ زیرا رنگ قهوه‌ای نیز مانند مشکی و آبی تیره، تقریباً با بیشتر رنگ‌ها ست می‌شود. در این ترکیب پوشیدن یک کفش کتانی سفید، خاکستری یا شتری می‌تواند تکمیل‌کننده ست لباس شما باشد.

توجه به موقعیت  و مکان مورد استفاده برای انتخاب لباس

 

اندام و شکل ظاهر و پوست فرد

   به هنگام انتخاب پیراهن و خرید آن، علاوه بر توجه به کیفیت و قیمت پیراهن لازم است به یک آیتم مهم نیز دقت کنید و آن در نظرگرفتن شکل ظاهری اندام شما و رنگ پوست‌تان است. پوست‌های روشن معمولاً پذیرای همه رنگ‌ها و تناژها هستند ولی افرادی که پوست تیره دارند، باید دقت کنند که از رنگ‌های تیره برای پیراهن استفاده نکنند. انتخاب رنگ روشن برای پیراهن ساده و رنگ تیره برای کت و شلوار به طوری که دارای کنتراست باشد، برای افراد دارای پوست تیره بسیار به خوش‌تیپ به نظر رسیدن آن‌ها کمک می‌کند. اگر دارای اندام درشتی هستید، سعی کنید از پیراهن‌ ساده مردانه استفاده کنید و حتی‌المقدور از طرح‌های چهارخانه، یا خط‌دار افقی، طرح‌های شلوغ و رنگ‌های روشن اجتناب کنید؛ زیرا موجب درشت‌تر و چاق‌تر دیده‌شدن شما می‌شوند.

 

سن و سال

   بدون شک، در نظر گرفتن سن و سال و موقعیت اجتماعی شما، در انتخاب پیراهن یکی از آیتم‌های مهم در انتخاب و خرید پیراهن است. اگر شما مردی میان‌سال هستید، انتخاب پیراهن شیک و ساده بسیار برازنده‌تر از مدل‌هایی است که به افراد نوجوان و جوان تا 30 سال اختصاص دارد. برخی از مدل‌های پیراهن جوان‌پسند دارای جیب‌های فراوان، سردوشی، گِت آستین و مواردی از این دست هستند که استفاده از آن‌ها برای افراد جاافتاده چندان مناسب به نظر نمی‌رسد. ضمن آن‌که این مدل‌ها اسپرت هستند و باید با شلوار و کفش اسپرت ست شوند. پیراهن‌های چهارخانه را بدون کت و شلوار و به صورت تکی با شلوارها و کفش‌های اسپرت بپوشید.

 

ست کردن رنگ‌ها

 به منظور نحوه ست کردن پیراهن ساده مردانه با سایر اجزای لباس خود، در انتخاب رنگ، شما دو گزینه پیش‌رو دارید:

 • استفاده از رنگ‌های مکمل
 • استفاده از رنگ‌های اصلی و ترکیبی که شامل رنگ‌های سرد و گرم هستند.

   مثلاً  اگر قرار است کت و شلوار خاکستری رنگی بپوشید، استفاده از پیراهن صورتی به عنوان رنگ مکمل(متضاد) می‌تواند جذابیت خاصی ایجاد کند. استفاده از ترکیب رنگ‌های مکمل به این صورت است که یکی از رنگ‌ها سرد و دیگری گرم است. در مثال بالا، صورتی رنگ گرم و خاکستری رنگ خنثی است. حال اگر به جای کت و شلوار خاکستری از رنگ سورمه‌ای استفاده کنید، در واقع از رنگ سرد استفاده کرده‌اید. استفاده از رنگ‌های مکمل در عین‌حال که کنتراست و تضاد زیادی ایجاد می‌کند، دارای هارمونی و جذابیت زیاد است؛ مانند استفاده از رنگ‌های قرمز و سبز در کنار هم.  

ست کردن پیراهن آستین کوتاه با شلوار

 

طرح کلی استایل و کت و شلوار

   اگر از آن دسته افراد هستید که لباس رسمی را می‌پسندید و ترجیح می‌دهید در اغلب موقعیت‌ها، کت و شلوار بپوشید، بهتر است نکات زیر را به منظور نحوه ست کردن پیراهن ساده مردانه با کت و شلوار همواره مد نظر قرار دهید:

 • پیراهن‌های مردانه با رنگ روشن، هم رسمی هستند هم اسپرت، بنابراین رنگ روشن ساده و رسمی آن را با کت و شلوار ست کنید و مدل اسپرت را با شلوارهای اسلیم فیت.
 • پیراهن‌های مردانه با رنگ تیره را با شلوارهای تیره و روشن می‌توانید ست کنید. رنگ‌های تیره محدودیتی در  ست‌شدن با شلوار ندارند.
 • هرگز خود را محدود به رنگ‌های خاصی نکنید. مثلاً برخی از مردان تصور می‌کنند رنگ صورتی یا یاسی رنگی زنانه است، در حالی‌که در اواخر قرن نوزدهم در اروپا، صورتی رنگی کاملاً مردانه بود و پس از آن در قرن 20 به عنوان رنگی زنانه معرفی شد. امروزه این رنگ بدون جنسیت است و هر دو قشر می‌توانند از آن برای ست‌کردن لباس‌های خود استفاده کنند. کافی است در انتخاب رنگ به پوست و اندام خود توجه بیشتری نشان دهید و رنگ‌هایی استفاده کنید که با پوست شما هم‌خوانی داشته باشند. اگر دارای اندام درشت هستید، از رنگ‌های تیره یا پیراهن‌هایی با خطوط عمودی استفاده کنید تا شما را کمی لاغرتر و کشیده‌تر و اگر لاغر هستید، از رنگ‌های روشن و پیراهن‌های طرح‌دار و دارای خطوط افقی استفاده کنید تا شما را چاق‌تر و فربه‌تر نشان دهند.

توجه به برند پیراهن؛ 

 • تهیه‌ی اجناس با کیفیت و ماندگار معمولاً به واسطه‌ی خرید از برندهای معتبر و روز ایران و جهان به وقوع خواهد پیوست. در واقع با آشنایی و استفاده از برندهای مختلفی چون لاگوست، آرمانی (armani)، لویی ویلتون یا برندهای معتبر ایرانی نظیر زاگرس پوش می‌توان با اطمینان بیشتری در زمینه‌ی خرید پیراهن گام برداشت.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها