پایداری دنبال احمدی‌نژاد نیست

کد خبر: 1049618

مرتضی آقاتهرانی، انشقاق در جبهه پایداری و احتمال حمایت و نزدیکی دبیرکل جدید به احمدی‌نژادی‌ها را تکذیب می‌کند.

گروه سیاست سیاست فردا – جبهه پایداری همیشه طیفی مهم و پر سر و صدا در جبهه اصولگرایی بوده اما حواشی پیرامون وضعیت و تصمیمات آن بعد از فوت مرحوم آیت‌الله مصباح یزدی و دبیرکل شدن صادق محصولی شدت گرفته است. به خصوص که در روزهای اخیر رسانه‌ها از ایجاد شکاف در این جبهه نوشته و این گمانه را طرح می‌کردند که شاخه تهران یعنی صادق محصولی و یارانش، قصد نزدیکی بیشتر به احمدی‌نژاد را دارند. 

گمانه‌ای که مرتضی آقاتهرانی آن را رد کرده و می‌گوید: «آنها که به دروغ می‌گویند مهندس محصولی دنبال آقای احمدی‌نژاد است بدانند که در آن زمان ایشان جزو اولین نفراتی در دولت بود که مقابل خط انحراف ایستاد.«

حواشی ایجاد شده به دنبال طرح دوگانه شکاف در پایداری، آقاتهرانی را به سخن آورده و موجب شد که در جمع جوانان جنوب تهران بگوید: «جبهه پایداری در تاریخ خودش هیچ وقت، به اندازه امروز متحد و یکصدا نبوده است. هم بنده و هم مهندس محصولی به اتفاق تک تک دوستان در جبهه پایداری همگی هم‌قسم شده‌ایم که برای نجات کشور از ناکارآمدی غربگرایان تمام تلاش خودمان را بکنیم. آرزوی خیلی از گروه‌های سیاسی است که مانند اعضای شورای جبهه پایداری همدل و هماهنگ باشند. برای بازگرداندن قطار حرکت کشور به سمت عدالت‌محوری و جبران بی‌عدالتی‌های هشت سال گذشته، نه تنها جبهه پایداری متحد شده، بلکه به دنبال این است که به اتفاق همه نیروهای جریان انقلاب با تمسک به شاخص های گفتمان انقلاب اسلامی، کاندیدای اصلح را معرفی نماید.»

اینکه پایداری واقعا دچار دودستگی وشکاف شده یا همان قدر که آقاتهرانی می‌گوید، متحد است به زودی و تا انتخابات 1400 معلوم می‌شود. باید دید که در یارکشی‌های سیاسی پیش رو، پایداری کجا می‌ایستد و یکدست می‌ماند یا خیر؟

دبیرکل پیشین جبهه پایداری اما در مرحله فعلی معتقد است که « قدر این اتحاد و انسجام را حتما می‌دانیم تا بتوانیم در بهار ۱۴۰۰ سایه سنگین تبعیض و بی‌عدالتی گسترش یافته توسط غربگرایان را از کشور دور کنیم. در جبهه پایداری بر سر پیروی از ولایت اتفاق نظر داریم و همه اعضا بالاتفاق با آنهایی که امروز از مسیر ولایت خارج شده‌اند، هیچ قرابتی ندارند. جبهه پایداری گفتمانی که دنبال می‌کند را قربانی نزدیکی به فلان شخصیت و بهمان چهره سیاسی نمیکند. آنها که به دروغ می‌گویند مهندس محصولی دنبال آقای احمدی‌نژاد است بدانند که در آن زمان ایشان جزو اولین نفراتی در دولت بود که مقابل خط انحراف ایستاد. هرکس به گفتمان مدنظر جبهه پایبند بود، ما با او متحدیم. هرکس با این گفتمان که همان گفتمان انقلاب اسلامی است، زاویه داشته باشد، ما نمی‌توانیم او و فعالیت‌هایش را تایید کنیم. این گمانه زنی هایی هم که اخیراً در رسانه ‌ها و محافل سیاسی مطرح می‌کنند، کذب است و جبهه پایداری کاملاً با تمسک به گفتمان انقلاب در اوج اتحاد و همبستگی قرار دارد.»

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: «تفرقه و عدم انسجام در جبهه پایداری، آرزویی دست‌نیافتنی برای اصلاح‌طلبان خواهد بود و شایعه سازان بهتر است که برای فرار از پاسخگویی دنبال سناریوهای دیگری باشند؛ چرا که مرغ پخته هم از این شایعات خنده‌اش می‌گیرد.»

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت