نوری همدانی:عالی‌ترین ثواب در دین مبین اسلام خدمت به مردم است

کد خبر: 1180990

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اهمیت ویژه حوزه سلامت و نقش آن در افزایش رضایتمندی جامعه گفت: عالی‌ترین ثواب در دین مبین اسلام خدمت به مردم است.

نوری همدانی:عالی‌ترین ثواب در دین مبین اسلام خدمت به مردم است

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اهمیت ویژه حوزه سلامت و نقش آن در افزایش رضایتمندی جامعه گفت: عالی‌ترین ثواب در دین مبین اسلام خدمت به مردم است.

آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع عظام تقلید روز پنجشنبه در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تجلیل از خدمات و اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت و سلامت جامعه خاطرنشان کرد: در زمان رژیم سابق و اوایل پیروزی انقلاب اسلامی کشور ما با کمبود پزشک و کادر درمانی مواجه بود که با همت و تلاش مسئولان امر امروز شاهد بی نیاز کشور و پرورش نخبگان در رشته‌های مختلف در این امر هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت سلامت و بهداشت فردی و اجتماعی در اسلام با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) خاطر نشان کرد: بر اساس فرمایش این امام همام، «هر نقطه مسکونی که در آن سه چیز نباشد، کارشان مختل است؛ اول، فقیه عالم به اوضاع زمان و پرهیزگار، دوم، طبیب مورد اعتماد، سوم، مدیر خیرخواه مردم». این سه کادر نقش مهمی در خدمت رسانی به مردم ایفا می‌کنند.

آیت‌الله نوری همدانی ریشه یابی و تحلیل دقیق امور را یکی از مهم‌ترین نیازها برای رفع کمبودها و مشکلات توصیف و اظهار کرد: برای برنامه ریزی اصولی در کارها و ارائه خدمات به مردم باید نخست ریشه یابی و تحلیل دقیق از مشکلات و کمبودها را داشت. هر کاری برنامه و نیازهای خاصه خود را دارد که باید در برنامه ریزی ها به این موضوع توجه کرد.

مرجع تقلید شیعیان در ادامه با تجلیل از خدمت رسانی‌های صورت گرفته، حوزه درمان و سلامت جامعه را امری بسیار مهمی دانست و افزود: عالی‌ترین ثواب‌ها در نزد خداوند متعال خدمت رسانی به مردم است و هر کس به اندازه خدمتی که می‌رساند از خداوند اجر و مزد می‌گیرید، از این رو هر قدم شما، هر خدمات شما ارزشمند و مورد قبول درگاه خداوند می‌باشد.

وی یکی از نیازهای مهم در جامعه را بیمه همگانی و برخورداری تمام آحاد مردم ایران از خدمات بیمه بیان کرد و افزود: باید از نظر برخورداری از امکانات و احقاق حق، تمام مردم در چشم شما یکسان و برابر باشند و همانگونه که در همسایگی شما از امکانات موجود استفاده می‌کنند مردم در دور افتاده‌ترین نقطه سیستان و بلوچستان نیز باید از این امکانات برخوردار و تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

مرجع تقلید شیعیان مشکلات اقتصادی را یکی از عوامل مهم در پایین بودن فرزند آوری عنوان کرد و یادآور شد: مشکلات اقتصادی از مهم‌ترین عوامل پایین بودن زاد و ولد در کشور است. برای رفع این مشکل باید توجه کرد که اسلام به دنبال اجرای سه چیز در جامعه است، نخست امنیت و اجرای عدالت در جامعه، دوم ریشه کن نمودن جهل و نادانی و سوم ایجاد رفاه و از بین بردن فقر است باید از بین بردن فقر و ایجاد رفع مردم در سرلوحه کارهای شما قرار بگیرد.

وی در ادامه با اشاره به نامه حضرت امیر مؤمنان (ع) مسئولیت شغلی را بسیار خطیر دانست و گفت: شغل هر فرد به صورت امانتی بر عهده او می‌باشد نه وسیله‌ای برای کسب درآمد و تأمین معیشت، از این رو باید امانت دار مردم بود و هر فردی در هر مسئولیتی باید خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهد. باید قدر این ملت عزیز را دانست و به آنها خدمت کرد.

شایان ذکر است که در ابتدای این دیدار بهرام عین اللهی به بیان گزارشی از برنامه‌ها و خدمات صورت گرفته از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پرداخت./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها