درخواست ایران از شورای امنیت

کد خبر: 1182352

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل گفت: انتظار داریم شورای امنیت جنایت تروریستی در شاهچراغ را قویا محکوم کند.

درخواست ایران از شورای امنیت

 «امیرسعید ایروانی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک چهارشنبه شب به وقت محلی در سخنرانی خود در نشست شورای امنیت این سازمان تحت عنوان حفظ صلح و امنیت بین‌المللی، تأکید کرد: قبل از اینکه سخنان خود را شروع کنم مایلم غم و اندوه خود را نسبت به اینکه مردم کشورم هدف حملات تروریستی قرار گرفتند ابراز کنم. در شرایطی که براساس گزارش‌های اولیه، افراد مسلحی  به مکان مقدس مذهبی (حرم) شاهچراغ در شیراز حمله کردند و تاکنون ۱۵ غیر نظامی  شهید و ۲۶ نفر زخمی شده‌اند.

سفیر و نماینده دائم کشورمان افزود: این یک حمله وحشتناک تروریستی علیه شهروندان از جمله کودکان و زنان است. ایران یک‌بار دیگر تروریسم را در همه اشکال آن به عنوان یک تهدید واقعی و بزرگ علیه صلح و امنیت بین‌المللی می‌داند و انتظار می‌رود که شورای امنیت سازمان ملل این جنایت وحشتناک را به صورت صریح و قوی محکوم کند.

ساعتی پس از سخنان سفیر و نماینده دائم کشورمان، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل طی بیانیه‌ای حمله تروریستی در حرم شاهچراغ در شیراز را که داعش مسئولیت آن را برعهده گرفته است، محکوم کرد.

دبیرکل سازمان ملل در این بیانیه تأکید کرد: این اقدامات که اماکن مذهبی را هدف قرار می‌دهد، به طور ویژه فجیع و وحشتناک است. دبیرکل سازمان ملل بر لزوم محاکمه و مجازات عاملان این جنایت علیه غیرنظامیان که در حال انجام فرائض مذهبی بودند، تأکید کرد.

دبیرکل سازمان ملل همچنین مراتب تسلیت عمیق خود را به خانواده‌های جان باختگان (شهداء)، مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران ابراز و برای مصدومان این حادثه بهبودی عاجل آرزو کرد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها