حکم قاتلان شهید عجمیان امروز صادر می‌شود

کد خبر: 1190406

‌رسیدگی به پرونده برخی از عناصر اغتشاشات در سریع ترین زمان ممکن انجام شد و حکم قاتلان شهید عجمیان امروز صادر می‌شود.

 حکم قاتلان شهید عجمیان امروز صادر می‌شود

رسیدگی به پرونده برخی از عناصر اغتشاشات ‌از جمله قاتلان شهید عجمیان در کرج، 2 بسیجی در مشهد مقدس و 3 مدافع امنیت در اصفهان در مدت کوتاهی و منطبق با قانون رسیدگی شد و عوامل این جنایت محاکمه شدند و پرونده قاتل بسیجیان مشهدی به دیوان عالی کشور رفته است.

‌براساس این گزارش، شهید سید روح‌الله عجمیان روز پنجشنبه 12 آبان ماه در جریان اغتشاشات و ناامنی‌های آزاد راه کرج – قزوین در محدوده بهشت سکینه (س) کرج با ضربات چاقو برخی اغتشاشگران به درجه رفیع شهادت نائل آمد. 14 آبان ماه و 2 روز بعد از این حادثه تعدادی از عوامل شهادت این بسیجی دستگیر شدند و 21 آبان ماه و 9 روز بعد از این جنایت کیفرخواست متهمان پرونده شهادت روح الله عجمیان صادر شد.

 اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده ضاربان شهید روح الله عجمیان 9 آذر ماه ، دومین جلسه دادگاه در تاریخ 10 آذر ماه و سومین جلسه در تاریخ 12 آذر ماه در استان البرز برگزار شد. آخرین جلسه دادگاه این پرونده نیز روز شنبه برگزار شد.

روند رسیدگی به پرونده عوامل حمله تروریستی در اصفهان

در تاریخ 25 آبان 1401 بر اثر تیراندازی راکبان موتورسیکلت 2 مدافع امنیت بسیجی در اصفهان به شهادت رسیدند. که عوامل این حمله تروریستی در تاریخ درتاریخ 29 آبان بازداشت شدند و پرونده این افراد تا اول دهه دوم آذر ماه تکمیل و کیفر خواست آنها صادر خواهد شد.

روند رسیدگی به پرونده مجیدرضا رهنورد

جلسه رسیدگی به اتهامات مجید رهنورد عامل شهادت دو بسیجی به نام‌های «دانیال رضا زاده» و «حسین زینال زاده » حافظ امنیت در مشهد، تاریخ 8 آذربرگزار شد گفتنی است که 26 آبان ماه سال جاری، مجید رهنورد با سلاح سرد دو بسیجی را در شهر مشهد به شهادت رساند و 4 نفر دیگر را مجروح کرد و سپس متواری شدو در تاریخ 28 آبان ماه در حالی که متهم از شهر مشهد گریخته بود، به همراه 3 تبعه خارجی در استان سمنان دستگیر شد.

3 آذرماه و یک هفته بعد از وقوع این جنایت، کیفرخواست متهم پرونده صادر شد و8  آذرماه نیزاولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده این متهم برگزار شد.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها