پاسخ آیت‌الله روحانی به ادعای حجتیه‌ای‌ها علیه برپایی نظام اسلامی

کد خبر: 1192922

آیت‌الله روحانی به استفتائی درباره حدیثی که از آن برای اثبات بطلان کلیه قیام ها در زمان غیبت امام زمان(عج) و همچنین نفی برپایی نظام اسلامی می‌‌شود، پاسخ داد.

پاسخ آیت‌الله روحانی به ادعای حجتیه‌ای‌ها علیه برپایی نظام اسلامی

آیت‌الله سید محمدصادق حسینی روحانی از مراجع تقلید و از شاگردان مبرز آیات بروجردی، خویی و امام خمینی عصر روز جمعه(25 آذرماه)  دار فانی را وداع گفت.

وی از مبارزان دوران نهضت اسلامی بود و همچنین بر مبارزات مسلمانان خارج کشور همچون شیعیان بحرین و مردم فلسطین نیز تمرکز داشت. ایشان به‌دلیل مخالفت با قائم مقامی آیت‌الله منتظری در دهه شصت چندسالی در حصر خانگی بود و سعید منتظری فرزند آیت‌الله منتظری با جعل سند مدعی ارتباط مرحوم آقای روحانی با ساواک شده بود.

    بیشتر بخوانید

        پیام تسلیت رهبر انقلاب درپی درگذشت آیت‌الله سید صادق روحانی

به‌رغم این برخورد با وی، ایشان هیچ‌گاه در سالهای اخیر موضع علنی علیه نظام نداشت و به فعالیت‌های علمی خود ادامه می‌داد.

آیت الله روحانی

آیت‌الله روحانی  در سال 89 در پاسخ به استفتائی درباره روایت «کُلُّ رَایَةٍ تُرْفَعُ قَبْلَ قِیَامِ الْقَائِمِ فَصَاحِبُهَا طَاغُوت یعبد من دون الله» پاسخ روشنی می‌دهند. برخی مخالفان نظام از جمله انجمن حجتیه تلاش دارند با تمسک به این روایت برپایی حکومت دینی در عصر غیبت را زیر سوال ببرند اما آیت‌الله روحانی به‌رغم آنکه دهه شصت مورد بی‌مهری قرار گرفت در پاسخ چنین می‌نویسد:

باسمه جلت اسمائه

مفاد این روایت و امثال آن جلوگیری از امر به معروف و نهی از منکر نیست، و نیز مفاد آن تشکیل یک حکومت اسلامی تابع امام مهدی ارواحنا فداه مانند حکومت جمهوری اسلامی نیست، بلکه مفاد آن مطابق آن روایتی است که قبل از ظهور امام عصر (عجل الله فرجه) 12 نفر به نام مهدی آخر الزمان قیام می کنند که الان اولی آنها در عراق قیام نموده است.

اشاره وی به مدعیان دروغین مهدویت است در سال 89 جریان احمدالحسن معروف به یمانی است که در شهر بصره عراق خود را نماینده امام زمان(عج) معرفی کرده و ایادی وی یک بار با نیروهای امنیتی عراق درگیر شدند و همچنان نیز در حال انتشار تفکرات انحرافی خود است.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها