انتشار ۳۵۰میلیون توئیت در اغتشاشات اخیر

کد خبر: 1195823

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: در ناآرامی‌های اخیر بخشی از افراد حاضر در صحنه با سرویس‌های جاسوسی در ارتباط بودند و با مسائل امنیتی باید با آنها برخورد شود.

 انتشار ۳۵۰میلیون توئیت در اغتشاشات اخیر

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر شامگاه شنبه در گردهمایی انقلابی "تبیین فاطمی(ع)" اظهار داشت: در طول تاریخ خلقت جریان بین حق و باطل و تقابل آنها همیشه وجود داشته است؛ جریان باطل تلاش می‌کند که موضوع مسیر خود را با موضوعی غیرواقعی نمایش دهد تا به نتیجه کار خود برسد.

وی افزود: باطل صورت را زیبا جلوه می‌دهد تا بتواند مسیر خود را پیش ببرد و بنا به تعبیری واقعیت را تحریف می‌کند و چهره‌ای دوگانه از آن به نمایش می‌گذارد؛ مواجهه جریان باطل با همه انبیای الهی در طول تاریخ وجود داشته است.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این همان چیزی است که امروز در تعبیر رهبر انقلاب به‌عنوان جنگ روایت‌ها مطرح می‌شود به‌گونه‌ای که روایت‌های متعددی از یک موضوع شکل می‌گیرد و گاهی آن‌قدر پیش می‌رود که در ذهن مردم شبهه ایجاد می‌کند.

وی بیان کرد: در زمان اهل‌بیت(ع) و رسالت پیامبر اکرم(ص) نیز همین جریان که جریان نفاق بود وجود داشت و اهداف خود را پیش می‌برد و بالاترین مشکلات را برای اسلام به‌وجود آورد؛ ضرباتی که این جریان به جامعه اسلامی وارد کرد قابل مقایسه با جریان کفر نیست و نتیجه آن انحراف مردم بود‌.

پژمانفر با ابراز اینکه راه پیشبرد اهداف آنها این است که تفسیرهای متعددی در این موضوع می‌آورند، گفت: در جامعه کسانی که با افکار مردم بازی می‌کنند روایت‌هایی را مقابل مردم قرار می‌دهند که ذهن مردم را از واقعیت دور می‌کند و این خطر بزرگی است.

وی با اشاره به وظیفه مسئولان در راستای جلوگیری از تحریف واقعیات عنوان کرد: تلاش ائمه اطهار(ع) در طول سال‌ها بیان حقیقت‌ها بود و در یک‌هزار و 400 سال گذشته دشمن تلاش بسیاری برای جلوگیری از آن کرده است؛ اگر مسئولان جامعه و متولیان فرهنگی نتوانند واقعیات را به مردم نشان دهند، دشمن تمام تلاش خود را برای نشان دادن حقایق تحریف‌شده به مردم و انحراف آنها می‌کند و عکس‌العمل مردم در مسیر دیگری قرار می‌گیرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بسیاری شرایط جامعه قبل از انقلاب در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را لمس کردند اما دشمنان این شرایط را به‌گونه‌ای جلوه می‌دهند که تعدادی با جرئت و جسارت و ذهن فریب‌خورده از پهلوی دفاع می‌کنند و دستاوردهای جمهوری اسلامی را زیرسؤال می‌برند؛ ما منکر مشکلات موجود در جامعه نیستیم اما به دستاوردها نیز باید توجه شود.

وی با تذکر اینکه "دشمن قصد دارد با تحریف واقعیات ما را در مسیر خود قرار دهد"، اظهار داشت: روش دشمن تکرار روایت‌های غلط با استفاده از هزینه و دستگاه‌های مختلف است تا رسوبات آن را در ذهن مردم ایجاد کند؛ در اتفاقات اخیر پیرامون ناآرامی‌های کشور، 350 میلیون توئیت توسط اشخاص مختلف زده شد و در شبکه‌های مجازی مختلف تولید محتوای بسیاری صورت گرفت تا ذهن‌ها را آلوده کنند.

پژمانفر ادامه داد: در ناآرامی‌های اخیر بخشی از افراد حاضر در صحنه با سرویس‌های جاسوسی در ارتباط بودند و با مسائل امنیتی باید با آنها برخورد شود اما بخشی قابل توجه افرادی هستند که ذهنشان به‌هم ریخته است و با واقعیات جامعه روبه‌رو نیستند و درمورد همه چیز حتی باورها نیز رفتارهای غلطی انجام می‌دهند.

وی با تصریح به اینکه "ما با انباشتی از هجمه‌های فکری و ذهنی مواجه هستیم که برای رفع آنها کاری انجام نشده است"، گفت: گاهی دختر جوانی که برخی بدحجابی و بی‌حجابی‌ها را انجام می‌دهد، وقتی با حقیقت در فضای آرامی روبه‌رو می‌شود اعلام آمادگی برای اعتراف به اشتباه می‌کند.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: این یکی از ضعف‌های اساسی کشور است که نتوانستیم روایت واقعی درباره بسیاری از مسائل همچون حجاب ارائه کنیم و این موجب اسارت دانستن این باور شده است و طبیعی است که با وقتی چنین روایت‌های غلطی در اختیار افراد قرار می‌گیرد چنین عکس‌العملی داشته باشند.

وی اضافه کرد: این افراد نیاز به کسانی دارند که روایت غلط در ذهن آنها را اصلاح کند اما هیچ نهادی در هیچ دولتی این کار را به‌درستی انجام نداده است؛ کار دشمن، دشمنی و تحریف واقعیات است و ما اگر نتوانیم حقیقت را به مردم منتقل کنیم نتیجه ایجاد قضاوت‌های مختلف و غلط است.

پژمانفر با تأکید بر حفظ شعائر مذهبی در شرایط کنونی بیان کرد: فاطمیه از نقاطی است که باید از آن محافظت شود، در غیر این صورت دشمنان دست به تحریف آن نیز می‌زنند‌ و تا جایی پیش می‌روند که ایجاد تردید کنند؛ اگر عاشورا و فاطمیه را زنده نگه نداریم دشمنان جریان امامت، به‌تدریج برای فراموشی آن تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به تکرار تحریفات توسط برخی مسئولان کشوری عنوان کرد: امروزه برخی ایستادگی مقابل آمریکا را غلط می‌دانند و حتی بالاترین مسئولان کشور نیز در دوره‌هایی این تفکر را داشتند؛ برخی در دیپلماسی ایستادگی و مقاومت که موجب پیروزی ما در عرصه‌های مختلف شد تردید ایجاد می‌کنند و باز مذاکرات و عقب‌نشینی را راه‌حل مشکلات می‌دانند.

پژمانفر افزود: وقتی یک جریان فکری مدام این حرف را تکرار و ترسیم ذهنی ایجاد می‌کند، افراد برای پذیرش آن قانع می‌شوند، همچون دروغی که در جامعه تکرار و جایگزین راست می‌شود.

وی با یادآوری اینکه سوء‌مدیریت مهم‌ترین مشکل کشور است، تصریح کرد: ما منکر مشکلات موجود در کشور نیستیم و در مجلس هر روزه با این مسائل مواجهیم و دراین‌باره با هیچ کس تعارف نداریم؛ واقعیت‌های تلخی در جامعه وجود دارد که باید با آنها برخورد شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: قوه قضائیه باید برای ایجاد حس عدالت در جامعه تلاش کند و ما متأسفیم که گاهی پرونده‌ها دچار فرآیندهای اداری می‌شود و رسیدگی نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ما باید بتوانیم واقعیات را بگوییم و پای آن بایستیم و مطالبه‌گری کنیم؛ هرکسی در هر موقعیتی باید پاسخگو باشد اما باید مراقب بود که ناخواسته در مسیر دشمن قرار نگیریم.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها