هشدار سرلشکر جعفری نسبت به جنگ‌های ترکیبی و شناختی‌ دشمنان

کد خبر: 1195950

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه‌الله‌ الاعظم(عج) حضور باشکوه مردم در تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی را تاکید بر ادامه راه مقاومت دانست و گفت: راه مقاومت، ایستادگی و جهاد در راه خدا همچنان روشن و باز است.

 هشدار سرلشکر جعفری نسبت به جنگ‌های ترکیبی و شناختی‌ دشمنان

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه‌الله‌ الاعظم(عج) حضور باشکوه مردم در تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی را تاکید بر ادامه راه مقاومت دانست و گفت: راه مقاومت، ایستادگی و جهاد در راه خدا همچنان روشن و باز است.

سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی عزیزجعفری عصر امروز در اختتامیه دومین دوره از رویداد رسانه‌ای "سردار تا سردار" که به یاد سردار سرافراز اسلام و جبهه مقاومت "شهید حاج قاسم سلیمانی" و سردار نهضت جنگل "شهید میرزاکوچک جنگلی" در گیلان برگزار شد اظهار داشت: آثار و بُعد جغرافیایی مبارزات و مجاهدت‌های مقدس این دو سردار، "شهید میرزاکوچک جنگلی" و "حاج قاسم سلیمانی" از گیلان تا لبنان، یمن و تمام جبهه مقاومت را فرا گرفت.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه‌الله‌ الاعظم(عج) با اشاره به مبارزات و استقامت شهید میرزاکوچک جنگلی در دوران استبداد تصریح کرد: ایشان مقابل غارتگران و دشمنانِ ملت ایستاد و الگویی از انقلابی‌گری، مجاهدت و ایستادگی مقابل نظام سلطه و استکبار را از خود بر جای گذاشت.

سردار عزیزجعفری قیام شهید میرزاکوچک جنگلی را ‌یک قیام ملی و دینی با اتکا به مردم در چارچوب اصول دینی و استقامت دانست و بیان کرد: قیام سردار جنگل شباهت‌های زیادی با انقلاب اسلامی داشت و سال‌ها بعد از آن قیام، نسلی تربیت شد که با الگوگیری و بهره‌مندی از قیام میرزا موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد.

وی با بیان اینکه ملت ایران با تجربه مقاومت‌های مختلف و رهنمودهای پیامبرگونه امام(ره) در راه انقلاب اسلامی گام برداشت و نظام شاهنشاهی 2500 ساله با حرکت گسترده مردمی سرنگون شد گفت: انقلاب اسلامی و تشکیل نظام جمهوری اسلامی حاصل مبارزات سربداران در طول تاریخ اسلام بود و امروز ما وظیفه داریم پاسدار این نهضت و پاسدار خون شهدا باشیم.

سردار عزیزجعفری با اشاره به اجرای گروه سرود دهه هشتادی‌ها در گیلان گفت: این راه مقدس در قلب‌های این نوجوانان معصوم نفوذ کرده و به گفته رهبر معظم انقلاب، این نسل اتفاقات بزرگ انقلاب اسلامی را در آینده نزدیک رقم خواهد زد.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه‌الله‌ الاعظم(عج) با بیان اینکه در هر مقطعی از انقلاب اسلامی شاهد تحولات اساسی و بزرگی بوده‌ایم که هر کدام با تلخی‌ها، شیرینی‌ها و دشواری‌های خاص همراه بوده است گفت: فتنه‌های مختلف حتی فتنه چند ماه قبل هر کدام می‌توانست مشکلات بزرگی را برای نظام و ملت ایجاد کند اما مردم ما تهدید را به فرصت تبدیل کردند و حماسه‌ساز شدند.

سردار عزیزجعفری با یادآوری بدرقه بی‌نظیر و معجزه‌گونه مردم کشورمان، منطقه و جهان از پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: حضور گسترده و با شکوه مردم در مراسم تشییع پیکر حاج قاسم تاکید بر راه مقاومت اسلامی بود.

وی با بیان اینکه هر چقدر جلوتر می‌رویم شبیخون‌ها، تهاجمات مختلف دشمنان در فضای مجازی، جنگ‌های ترکیبی و شناختی‌ بیشتر خواهد شد و این حجم از تهاجمات دشمن، استقامت و پایداری بیشتری را می‌طلبد گفت: وعده‌های الهی را در این راه فراموش نکنیم و آنچه که تکلیف الهی ماست انجام دهیم البته این تکلیف را مردم ما خوب متوجه شدند و این درس را از سردارانی همچون میرزا کوچک جنگلی، حاج قاسم سلیمانی و شهدا آموختند که باید به تکلیف عمل کرد.

سردار عزیزجعفری افزود: شهدای حوادث اخیر هم با وجود تهاجمات شدید، جنگ شناختی دشمن، مشکلات کشور و بزرگنمایی‌های دشمن اما این جوانان با دست خالی مقابل تهاجمات ایستادند و از انقلاب اسلامی و راه شهدا با تقدیم‌ جان‌شان دفاع کردند‌.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها بعد از انقلاب اسلامی حتی یک موفقیت در منطقه نداشتند و در تمامی نقشه‌هایشان شکست خوردند ابراز داشت: در سوریه داعش را ایجاد کردند تا جلوی گسترش انقلاب اسلامی را بگیرند اما شکست خوردند و پیامد بزرگ این شکست این بود که ملت عراق، سوریه و ایران همدل‌تر شدند و نیروهای مردمی جان بر کف بسیاری از کشورهای منطقه در قالب یگان‌های مردمی داوطلب، جنگ با دشمن را تجربه کردند و با یکدیگر متحد شدند.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه‌الله‌ الاعظم(عج) خاطرنشان کرد: پیام‌ رویداد رسانه‌ای "سردار تا سردار" این است که راه مقاومت، ایستادگی و جهاد در راه خدا روشن و باز است و مدیون سردارانی همچون حاج قاسم سلیمانی هستیم که این راه نشان دادند البته به فرموده رهبر معظم انقلاب کار شهدا تازه بعد از شهادت‌شان شروع می‌شود.

به گزارش تسنیم؛ در این مراسم، کتاب‌هایی با عناوین "سردار تسبیح و تفنگ" مجموعه اشعار شاعران گیلانی از میرزاکوچک جنگلی و ترجمه کتاب "از چیزی نمی‌ترسیدم" به زبان تاجیک و همچنین نماهنگ «سردار تا سردار» به یاد سردار سرافراز اسلام و جبهه مقاومت "شهید حاج قاسم سلیمانی" و سردار نهضت جنگل "شهید میرزاکوچک جنگلی" رونمایی شد.

دومین رخداد رسانه‌ای «سردار تا سردار» در قالب‌های یادداشت و سرمقاله، گزارش خبری، گزارش تحلیلی، تیتر، عکس، اینفوگرافیک، متن ادبی شامل داستان‌های کوتاه، دلنوشته و سایر موارد در گیلان برگزار شد.

همچنین در راستای معرفی برگزیدگان دومین دوره از رویدار رسانه‌ای "سردار تا سردار" در بخش اینفوگرافی کسی موفق به دریافت جایزه اول و دوم نشد و دو نفر از استان گیلان شایسته تقدیر شدند.

در بخش متون ادبی مشایخ از استان گیلان و خرسندی از استان قم و قطبی از استان گیلان به مقام اول، دوم و سوم رسیدند و حلیمیان از استان خراسان رضوی شایسته تقدیر شناخته شدند.

در بخش گزارش سولماز عنایت از استان همدان نفر اول، فاطمه احمدی از استان گیلان نفر دوم و‌ بهرام قربانپور از استان گیلان نفر سوم شدند.

در بخش یادداشت و سرمقاله محمد حسین زاد فلاح از گیلان نفر اول، سید سجاد محتشم از گیلان نفر دوم و رقیه توسلی از استان مازندران نفر سوم شدند.

در بخش تیتر کسی حائز رتبه اول و دوم نشد و سمیه اقدامی خبرنگار خبرگزاری دفاع مقدس استان گیلان جایزه رتبه سوم را کسب کردند.

در بخش عکس هم رتبه اول را خانم باقرزاده از استان گیلان کسب کرد و جایزه دوم و سوم هم به کسی تعلق نگرفت اما آقای علیپور از استان گیلان شایسته تقدیر شد.

نخستین دوره از این رویداد رسانه‌ای سال گذشته و با شرکت 270 اثر از پنج استان کشور برگزار شده بود./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها