انتقاد محمدیاری از ایجاد مشکلات برای فعالان حوزه پالت سازی

کد خبر: 1195954

نماینده طوالش در مجلس شورای اسلامی از مشکلات به وجود آمده برای فعالان حوزه پالت سازی انتقاد کرد.

انتقاد محمدیاری از ایجاد مشکلات برای فعالان حوزه پالت سازی

نماینده طوالش در مجلس شورای اسلامی از مشکلات به وجود آمده برای فعالان حوزه پالت سازی انتقاد کرد.

حسن محمدیاری در جلسه علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه) در اخطاری با استناد به بند ۹ و ۱۲ اصل ۳ قانون اساسی درباره ایجاد نظام اداری صحیح و رفع تبعیضات ناروا گفت: ما به دنبال شفاف سازی و جلوگیری از فرار مالیاتی هستیم. با حاکم بودن نظام مالیاتی دست واسطه ها قطع می‌شود.

وی با تاکید بر نقش نظارتی مجلس گفت: صنعت چوب دغدغه پالت سازان در شمال کشور است. ما از این افراد مالیات می‌گیریم و آن ها هم تمکین کرده و مالیات پرداخت می کنند اما وقتی بحث نظارت صحیح و قانونی مطرح می‌شود هیچ نظارتی وجود ندارد به طوری که شرکت‌های زیرمجموعه پتروشیمی با رانت، فعالان حوزه پالت سازی را در تنگنا قرار دادند و با سناریوی خلق الساعه ای به پالت های پلاستیکی روی آورده اند.

این نماینده مجلس افزود: بخش عمده ای از پالت سازان دو استان مازندران و گیلان بالغ بر ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر از این مسیر امرار معاش می کنند. متاسفانه وزارت نفت و شرکت پتروشیمی به مشکل آن ها توجهی نکرده و آن ها برای عرضه محصولات خود با مشکل مواجه شده اند به این دلیل که یک شبه تصمیم گرفتند پالت های چوبی که بازگشت به طبیعت هم دارد را خریداری نکرده و از پالت‌های پلاستیکی استفاده کنند.

محمدیاری ادامه داد: در بحث مزایده هم با بی عدالتی مواجه هستیم به طوری که طوری فرایند عرضه چوب و صنعت چوب در دو استان مازندران و گیلان رقم می خورد که افراد و شرکت های میان دست نمی توانند در آن شرکت کنند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها