پاسخ شهید سلیمانی به پیشنهاد نامزدی ریاست جمهوری

کد خبر: 1196121

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: من سه بار به شهید سلیمانی حضور در انتخابات ریاست جمهوری را پیشنهاد دادم؛ که آخرین بار گفت من دنبال یک تیر سرگردانم.

پاسخ شهید سلیمانی به پیشنهاد نامزدی ریاست جمهوری

سردار محمدرضا فلاح‌زاده جانشین فرمانده سپاه قدس پاسداران در سخنانی در همایش مکتب قاسم سلیمانی در دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: شهید قاسم سلیمانی با کار فرهنگی‌ و اجتماعی و مقابله با اشرار و مقابله با تجزیه بخشی از کشور در‌ منطقه سیستان و بلوچستان و در نیروی قدس خدمات بسیاری داشته است.

وی گفت: اقداماتش در فلسطین اشغالی با کمک سید حسن نصرالله و در عراق و افغانستان و یمن در هرکجا پا گذاشت مثل صاعقه بر دشمن و به‌ویژه آمریکا فرود آمد. اقداماتش به شکست طرح رژیم صهیونیستی نیل تا فرات منجر شد و دشمن را به عقب‌نشینی اجباری وادار کرد. تلاش‌های او راه‌اندازی داعش و تجزیه سوریه را به شکست کشاند و باعث شد دولت اسلامی شیعی بعد از قرن‌ها در عراق مستقر شود و همه طرح‌های آمریکا در عراق و منطقه را ناکام گذاشت. به‌خاطر اقدامات شهید سلیمانی، آمریکا در افغانستان فرار را بر قرار ترجیح داد و تفکر شهید سلیمانی در یمن وهابیت و رژیم صهیونیستی و آمریکا را در باتلاق گرفتار کرده است.

جانشین نیروی قدس سپاه با تاکید بر خدامحور بودن شهید سلیمانی گفت: ما معتقدیم پیروز نهایی خداست، از این رو مگر می‌شود انسان با جان خود بازی کند برای غیر از خدا؟ او مردم‌دار بود همان‌طور که امام(ره) با مردم بود همان‌طور که رهبری معظم انقلاب در امور فرهنگی و هنری و اجتماعی فرامین و دستورات خوبی دارند؛ البته شاید ما خوب به کارش نمی‌گیریم.

فلاح‌زاده تصریح کرد: توسعه حزب الله یعنی مردم، راه‌اندازی حماس و جهاد اسلامی و حشد الشعبی یعنی مردم.

وی اظهار کرد: حاج قاسم ارتش‌های اعتقادی را در کنار ارتش‌های مزدور راه‌اندازی کرد؛ البته داعش ارتش اعتقادی بود اما حاج قاسم حشدالشعبی و نیروهای پاسدار و غیره را در کشورهای مختلف مقابل داعش قرار دادند.

جانشین فرمانده سپاه قدس گفت: هنر رهبر انقلاب این بود که توانست با کمک ملت‌های دیگر خطر را از کشور خودش رفع کند اما برخی در کشور متوجه این مساله نیستند. اگر حرکت ایران و رهبر انقلاب نبود داعش از ایران هم عبور می‌کرد و تا بنگلادش می‌رفت، این خطر متوجه صرفا بشار اسد نیست بلکه متوجه اسلام است.

فلاح‌زاده گفت: حاج قاسم جانش را در راه مردم شریف ایران اسلامی داد. او ولایت‌مدار و اطاعت‌پذیر بود و خود را سربازی مکلف می‌دانست. او خالصانه برای خدا کار کرد.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اجتناب حاج قاسم از ورود به سیاست و دوری از میز قدرت گفت: من خودم سه مرحله در منطقه قنطاریه سوریه به او پیشنهاد نامزدی و شرکت در انتخابات ریاست جمهوری دادم. بار دوم در دمشق پیشنهاد دادم و بار سوم در 1398 به ایشان پیشنهاد دادم؛ که آخرین بار گفت من دنبال یک گلوله سرگردانم.

جانشین فرمانده سپاه قدس ادامه داد: او دنبال پیاده کردن فرامین رهبری بود. «بوکمال» غلبه اسلام بر کفر و برهم ریختن طرح آمریکایی‌ها بود. آن‌ها می‌خواستند مرز ایران و عراق را به‌دست بگیرند و دنبال حکومت داعش بودند که اگر پا می‌گرفت چه مشکلاتی را برای اسلام و بشریت ایجاد نمی‌کرد!

فلاح‌زاده گفت: حاج قاسم شجاع بود و در تمام خطوط مقدم حاضر می‌شد؛ او استراتژیست بود و طرح‌های او طرح‌های آمریکا را به شکست کشاند. انتفاضه دوم در فلسطین در یک سال گذشته هفت هزار عملیات داشتند، و موفقیت‌هایی بی‌سابقه را رقم زدند. الان مهاجرت معکوس نخبگانی شروع شده و جذب نیروهای سرویس و ارتش کند شده و اختلافات در آن‌ها در اوج است؛ اینها دستاوردهای جبهه مقاومت به سرداری حاج قاسم و الان به فرماندهی سردار قاآنی است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها