پاسخ سجادی در رابطه با کارت زرد گرفتنش از مجلس

کد خبر: 1196603

وزیر ورزش در رابطه با کارت زرد گرفتنش از مجلس شورای اسلامی گفت: گویا نمایندگان از پاسخ‌ها قانع نشدند و اشکالی هم ندارد. ۹۰ درصد سوالات مربوط به عملکرد فدراسیون‌ها بود.

پاسخ سجادی در رابطه با کارت زرد گرفتنش از مجلس

وزیر ورزش در رابطه با کارت زرد گرفتنش از مجلس شورای اسلامی گفت: گویا نمایندگان از پاسخ‌ها قانع نشدند و اشکالی هم ندارد. ۹۰ درصد سوالات مربوط به عملکرد فدراسیون‌ها بود.

سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در خصوص سوال نمایندگان درخصوص عملکرد وزارت ورزش و کارت زردی که از مجلس گرفت اظهار داشت: سوال و نظارت حق مجلس است و نمایندگان ابزارهای نظارتی دارند که یکی از آنها سوال و تذکر است.

وی عنوان کرد: سوال درباره ورزش حرفه‌ای و پرسپولیس و استقلال بود و پاسخ سوال‌ها را کامل و کارشناسی و جامع با هماهنگی معاونت‌های مربوطه قبلاً هم ارسال کرده بودیم و دیروز هم در مجلس توسط من توضیح داده شد و رأیی که دادند این بود که از پاسخ‌ها قانع نشدند.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: نوع سوال طوری بود که ۹۰ درصد آن متوجه عملکرد فدراسیون‌ها به ویژه فوتبال بود. قطعاً فوتبال روز دنیا نیازمند یکسری استانداردسازی است و فوتبال حال حاضر کشورمان باید متحول شود که نیازمند سازو کارها و تغییرات و رویکردهای مدیریتی است و نگاهمان به فوتبال باید عوض شود و انتظار خانواده ورزش و فوتبال این است که فوتبال در کشور طبق استانداردهای روز پیش برود ولی بخشی از سوال نماینده محترم این بود که چرا جریمه شدیم و در پرونده مربیان خارجی بازنده می‌شویم و مجبور می‌شویم مبالغ سنگینی پرداخت کنیم.

سجادی ادامه داد: اهالی ورزش پاسخ این سوالات را می‌دانند؛ ما یکسری تحریم‌های ظالمانه داریم که بخشی مراودات بانکی هست و طبق قوانین فیفا اگر تأخیری در پرداخت بازیکن یا مربی خارجی داشته باشیم، می‌تواند شکایت کند و با جریمه حقش را بگیرد. بحث دیگر این است که مربیان خارجی دوست دارند که پولشان در حساب بانکی شأن بنشیند چون یک قانون در دنیا به اسم پولشویی هست و اگر پول نقد بدهید یا از مبادی مختلف خرد خرد به حسابش پول ریخته شود تداعی پولشویی را دارد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از نمایندگان مجلس سوال کرد که چرا باید در پرونده‌های بین المللی ببازیم؟ یکی از دلایل، پرداخت‌های مالی است که این پرداخت‌ها دو پاشنه آشیل دارد که یکی مشکل مراودات بانکی در تحریم‌ها هست؛ کمااینکه یکی از دلایل رفتن استراماچونی از ایران این بود که از صرافی‌های مختلف به حسابش پول ریختند و استراماچونی گفت که من به پولشویی متهم می‌شوم و نمی‌توانم با شما کار کنم و از ایران رفت.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: در زمان من یک مربی خارجی نبوده که چنینی اتفاقی برایش بیفتد ولی نمایندگانی هستند که اتفاقاً دوستمان هم هستند و سوال کردند و من که ۱۶ ماه است وزیرم باید جواب دهم؛ هرچند در آن تقصیری ندارم. اگر کسی به پاسخم گوش دهد و احترام بگذارد بحث دیگری است و وظیفه من پاسخگویی است.

سجادی در رابطه با پرونده سرخابی‌ها گفت: پرونده پرسپولیس و استقلال در سال ۲۰۱۶ شروع شده بود و پرونده اش را تکمیل کردیم ولی ۴ دلیل از استانداردهای فیفا که یکی بدهی‌ها، یکی بدهی مالیاتی، یکی حق پخش و دیگری مالکیت مشترک عمده دلایل محرومیت این دو تیم از استاندارها بودند که یک به یک رفع کردیم و رفع تعلیق شدند و کارهایی انجام می‌دهیم که در ممیزی دوباره برای بازی‌های آسیایی نیافتند.

وی در رابطه با وام ازدواج جوانان گفت: به دلیل شرایط اقتصادی روز، مشورتی با همکارانم در وزارت ورزش داشتم و قرار شد به زودی با معاون امور جوانان براساس واقعیات و اتفاقاتی که در شرایط اقتصادی افتاده و آمار و ارقامی که از وام ازدواج از جوانان داریم، یک پیشنهادی را در هیئت دولت به رئیس جمهور تقدیم کنیم مبنی بر اینکه در مبلغ وام ازدواج تجدید نظر شود.

وزیر ورزش و جوانان در پایان تصریح کرد: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا منابعی را در نظر بگیریم و مبلغ این وام ازدواج را افزایش دهیم. به عنوان خادم ورزش و جوانان و کسی دو جوان در شرف ازدواج دارد، از رقم وام ازدواج راضی نیستم. و به دنبال افرایش این رقم هستیم‌. مطمئن هستم که رئیس جمهور با این‌پیشنهاد موافقت خواهد کرد.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها