رایزنی تلفنی وزرای خارجه ایران و الجزایر

کد خبر: 1197258

امیرعبداللهیان، با اشاره به هتک حرمت مسجد الاقصی و همچنین اقدام توهین آمیز نشریه فرانسوی علیه ارزش‌های اسلامی، خواستار ایجاد یک سازوکار قانونی موثر برای توقف اقدامات توهین آمیز علیه ارزش‌های دینی و اماکن مقدس گردید.

رایزنی تلفنی وزرای خارجه ایران و الجزایر

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفتگوی تلفنی با "رمطان لعامره" وزیر امور خارجه الجزایر در خصوص مهم ترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور در حوزه مسائل دوجانبه و همچنین تحولات منطقه و جهان اسلام از جمله هتک حرمت اخیر به مسجد الاقصی توسط رژیم صهیونیستی و اقدام موهن نشریه فرانسوی علیه ارزش های اسلامی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد .

حسین امیر عبداللهیان در این گفتگوی تلفنی روابط دو کشور را خوب و رو به گسترش ارزیابی کرد  و از آمادگی کشورمان برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در آینده نزدیک خبر داد.

وی با اشاره به هتک حرمت مسجد الاقصی توسط رژیم صهیونیستی و همچنین اقدام توهین آمیز نشریه فرانسوی علیه ارزش های اسلامی و مرجعیت دینی، خواستار ایجاد یک ساز و کار قانونی و بین المللی موثر برای توقف اقدامات توهین آمیز علیه ارزش های دینی و اماکن مقدس گردید.

امیرعبداللهیان همچنین ضمن انتقال سلام رئیس جمهور کشورمان به رئیس جمهور الجزایر، از همتای خود برای سفر به ایران دعوت کرد .

رمطان لعمامره، وزیر امور خارجه الجزایر نیز ضمن محکوم کردن اقدام صهیونیست‌ها در هتک حرمت مسجد الاقصی و همچنین اقدام توهین آمیز مجله فرانسوی، بر ضرورت تقویت همکاری میان کشورهای اسلامی در مجامع بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد و سازمان همکاری‌های اسلامی برای مقابله با این اقدامات تاکید کرد.

رمطان لعمامره همچنین برای برگزاری رایزنی‌های سیاسی میان دو کشور در آینده نزدیک اعلام آمادگی کرد .

وزیر امور خارجه الجزایر متقابلا سلام رئیس جمهور کشورش را به مقامات عالی جمهوری اسلامی ایران  ابلاغ و از  امیر عبداللهیان جهت سفر به الجزایر دعوت کرد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها