معاون سیاسی وزیر کشور:  برنامه وزارت کشور گفت‌وگو با احزاب است

کد خبر: 1197730

معاون سیاسی وزارت کشور گفت: برنامه وزارت کشور گفت‌وگو با احزاب بر پایه منطق و اخلاق سیاسی به منظور حل مساله و پیشرفت کشور است.

معاون سیاسی وزیر کشور:  برنامه وزارت کشور گفت‌وگو با احزاب است

معاون سیاسی وزارت کشور گفت: برنامه وزارت کشور گفت‌وگو با احزاب بر پایه منطق و اخلاق سیاسی به منظور حل مساله و پیشرفت کشور است.

محمدرضا غلامرضا معاون سیاسی وزیر کشور در دیدار اعضای فراکسیون احزاب مستقل خانه احزاب، احزاب را پل ارتباطی و حلقه اتصال نظام سیاسی و جامعه با ایفای نقش هدایتگری و تبیینی توصیف کرد و گفت: احزابی که هدفگذاری را بر مشارکت در قدرت و ساخت دولت قرار داده‌اند، قاعدتا باید ابتدا بر ساخت خود متمرکز شوند.

وی یادآور شد: احزاب در نظام مردم سالاری دینی از قواعد متفاوتی در قیاس با احزاب غربی برخوردار هستند.

غلامرضا خاطرنشان کرد: برنامه وزارت کشور انجام گفت‌وگوی سیاسی بر پایه منطق و اخلاق سیاسی است، اما گفت‌وگو باید ناظر به حل مساله و پیشرفت سیاسی کشور و نه گفت‌وگو برای گفت‌وگو باشد.

عبدالله مرادی مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور هم در این نشست، ضمن اشاره به آسیب‌های ناشی از فرهنگ سیاسی غیرمشارکتی که فعالیت احزاب را دچار مشکل می‌کند، گفت: احزاب از مهمترین حلقه‌های میانی هستند که نباید در بعد سیاسی محدود بمانند.

وی ادامه داد: احزاب باید برای تمام عرصه‌‌ها همچون سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ایده های حکمرانی داشته باشند و سپس وارد رقابت سیاسی سالم و اخلاق مدارانه شوند.

مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور بر لزوم برگزاری مجامع عمومی احزاب طبق اساسنامه و با رعایت حدنصاب قانونی تاکید کرد و افزود: وزارت کشور برای پشتیبانی از احزاب به منظور برگزاری مجامع آنان و همچنین تقویت خانه احزاب آمادگی دارد.

اعضای فراکسیون مستقلین خانه احزاب نیز در این نشست که در دفتر معاون سیاسی وزیر کشور برگزار شد، به طرح دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند و با تاکید بر لزوم فعالیت احزاب سیاسی و نقش‌آفرینی هر چه بیشتر در محیط سیاسی کشور، مسائل صنفی احزاب را مورد بحث و بررسی قرار دادند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها