ماجرای پهپاد ناشناس رزمایش نیروی دریایی سپاه +عکس

کد خبر: 1199454

تصاویری از یک پهپاد شبیه به جنگنده‌های نسل ۵ آمریکایی در رزمایش نیروی دریایی سپاه به نمایش آمده است که به نطر می‌رسد یک پهپاد هدف برای سامانه‌های پدافندی باشد.

 ماجرای پهپاد ناشناس رزمایش نیروی دریایی سپاه +عکس

تصاویری از یک پهپاد شبیه به جنگنده‌های نسل ۵ آمریکایی در رزمایش نیروی دریایی سپاه به نمایش آمده است که به نطر می‌رسد یک پهپاد هدف برای سامانه‌های پدافندی باشد.

رزمایش نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موفقیت در منطقه خلیج فارس برگزار شد.

بر اساس اعلام سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه، در این رزمایش سامانه موشک‌های کروز دریایی در کلاس‌های متفاوت، پهپادهای بمب‌افکن و نقطه‌زن با اهداف چندگانه و همزمان، سامانه‌های هوشمند بدون سرنشین زیرسطحی، شلیک راکت بالگردها، هلی‌برن تکاوران ویژه بر موقعیت‌های متحرک و شناور، رژه اقتدار بسیج دریایی مردم‌پایه و دیگر مؤلفه‌های دفاعی قدرت در نیروی دریایی سپاه عملکرد بسیار مطلوبی داشتند.

اما در تصاویر منتشر شده از این رزمایش،‌تصویری از یک پرنده بدون سرنشین مشابه هواپیماهای نسل 5 آمریکایی منتشر شده است که سوالاتی پیرامون این پرنده مطرح شده است.

1401102717091325426859854

چندی پیش نیز در جریان یک رزمایش بسیج پرنده بدون سرنشین دیگری شبیه به همین پرنده برای تست سامانه‌های پدافند هوایی به پرواز در آمده بود.

1401102717093720826859874

به نظر می‌رسد پرنده به پرواز در آمده در رزمایش نیروی دریایی سپاه نیز با توجه به ابعاد آن به عنوان هدف سامانه‌های پدافندی طراحی شده است و برای آشنایی بیشتر نیروهای سپاه با هواپیماهای جدید آمریکایی به شکل آنها طراحی شده است.

اما چندی پیش یکی از مجموعه‌های تحقیقاتی نیروهای مسلح پروژه‌ای برای طراحی پهپادی مشابه با جنگنده‌های آمریکایی را آغاز کرده بود که تا این زمان اطلاعات بیشتری از آن در دسترس نیست.

حال با توجه به مشخص نبودن نوع پیشران پرنده مورد استفاده در رزمایش نیروی دریایی سپاه نمی‌توان به صورت قطعی گفت که این پهپاد همان پروژه ولایت است یا خیر اما، چیزی که مشخص است آن است که نیروهای مسلح کشورمان برای تمرین مقابله با جنگنده‌های آمریکایی دست بکار شده‌اند و انتظار می‌رود از این پس شاهد حضور پهپادهای هدف مشابه جنگنده‌های دشمن فرامنطقه‌ای در رزمایش‌های آتی نیروهای مسلح باشیم./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها