سخنگوی دولت: رشد اقتصادی کشور به بالای ۵ درصد رسیده‌است

کد خبر: 1201411

سخنگوی دولت: با وجود مشکلات متعدد و اجرای سیاست مردمی سازی توزیع یارانه‌ها و ارز ترجیحی، رشد اقتصادی کشور به بالای پنج درصد رسیده‌است.

سخنگوی دولت: رشد اقتصادی کشور به بالای ۵ درصد رسیده‌است

سخنگوی دولت گفت: با وجود مشکلات متعدد و اجرای سیاست مردمی سازی توزیع یارانه‌ها، رشد اقتصادی به بالای پنج درصد رسیده‌است.

علی بهادری جهرمی شامگاه جمعه در جریان اجرای سلسله نشست‌های جهاد تبیین که در مسجد جامع امام خمینی (ره) شهر پیشوا برگزار شد، اظهار داشت: دشمنان قسم خورده نظام طی ۴۴ سال گذشته علیه مردم ایران به انواع جنگ رسانه‌ای و تبلیغی پرداخته و بدون آن که از دستاورد‌های نظام سخنی به میان آورند، کوچکترین نقاط ضعف کشور را با تمام توان بار‌ها و بار‌ها بزرگ جلوه داده و حتی پیشرفت‌ها را زیر سوال بردند.

وی افزود: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی در مقایسه با ۴۴ سال گذشته به پیشرفت‌های عظیم و چشمگیری در حوزه‌های مختلف پزشکی، آموزش همگانی، نظامی، دفاعی، تکنولوژی، نانو، فناوری و علمی دست یافته است که باید تمام این دستاورد‌ها به درستی تبیین و برای جامعه به ویژه نسل جوان بازگو شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین نکاتی که در بیان دستاورد‌های نظام با وجود دشمنی‌های استکبار جهانی علیه ملت ایران باید به آن اشاره کرد و به درستی پرداخت، این است که امروز مردم ایران با تمامی فشار‌ها روی پای خود ایستاده و به دستاورد‌هایی طی ۴۴ سال گذشته دست یافته که حتی با سایر کشور‌های جهان قابل مقایسه نیست.

بهادری جهرمی با اشاره به دستاورد‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه مقابله با کرونا گفت: این که امروز به راحتی کنار هم جمع شده و به فعالیت مشغول هستیم، به دلیل تلاش و توان نظام مقدس جمهوری اسلامی در مدیریت ویروس کرونا است، زمانی که ما به واکسن نیاز داشتیم، کشور‌هایی که دولت قبل به آن‌ها دل بسته بودند، واکسن مورد نیاز را به ما تحویل نمی‌دادند و آن را به FATF مرتبط می‌کردند که اگر به این معاهده نپیوندید، از واکسن خبری نیست.

وی تصریح کرد: دولت سیزدهم تصمیم گرفت تا خود را معطل آن کشور‌ها نشده و واکسن مورد نیاز را از مسیر دیگر تهیه کرده ضمن این که به توان داخلی نیز متکی باشد.

بهادری جهرمی افزود: امروز همان واکسنی که برخی از آن به عنوان آب مقطر یاد می‌کردند، وضعیت را به حدی بهبود بخشیده و کرونا را مدیریت کرده که مردم به راحتی به زندگی عادی خود می‌پردازند.

وی به دستاورد‌های اقتصادی دولت نیز اشاره و خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم مسئولیت را در حالی به دست گرفت که نرخ تورم ۶۰ درصد بود و امروز این نرخ، به ۴۰ درصد رسیده است و با وجود اجرای سیاست ارز ترجیحی، تورم ماهانه از ۴.۲ درصد شهریور سال گذشته به ۲ درصد رسیده و در این در حالی است که رشد اقتصادی کشور به بالای ۵ درصد رسیده است.

بهادری جهرمی به تلاش دولت در توسعه شبکه ملی اطلاعات نیز اشاره کرد و گفت: در ۱۵ ماه گذشته و از زمان فعالیت دولت مردمی آیت الله رئیسی تا کنون، شبکه ملی اطلاعات با توسعه ۳۰ درصدی همراه شده و امروز این شبکه به ۶۰ درصد از پیشرفت خود رسیده است.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم در حوزه فضای مجازی نیز تلاش دارد تا دسترسی به این فضا حداکثری، پایدار، ایمن و مناسب برای مردم باشد و بر این مهم مصمم است.

سخنگوی دولت با تأکید بر این که فرهنگ ایثار و مقاومت مردم ایران باعث رشد کشور شده است افزود: حرکت رو به جلوی نظام مقدس جمهوری اسلامی حاصل فرهنگ ایثار و مقاومت مردم ایران است، مردم ایران با اعتقاد قلبی به امام راحل، در مسیر نه شرقی و نه غربی گام برداشته و استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را برای خود انتخاب کردند.

در این مراسم، جمعی از مردم شهرستان پیشوا از جمله خبرنگاران، فرزندان شهدا، فعالان سیاسی و اجتماعی و تنی چند از مردم پیشوا سوالات خود را با سخنگوی دولت مطرح کرده و بهادری جهرمی نیز پاسخ آنان را ارائه کرد.

در پایان این مراسم از خانواده معظم شهیدان حسن پازوکی و شهید محمد کاظمی با قدردانی شد.

شهرستان پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

منبع: ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها