حسینی: دشمنان با سیاه‌نمایی به دنبال ناامید کردن مردم هستند

کد خبر: 1201478

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی گفت: برخی با بی‌انصافی اقدامات اساسی دولت تحول‌گرا را نادیده می‌گیرند و دشمنان نیز با سیاه‌نمایی، جعل، تحریف و بزرگنمایی نقاط ضعف به دنبال ناامید کردن مردم هستند.

حسینی: دشمنان با سیاه‌نمایی به دنبال ناامید کردن مردم هستند

 محمد حسینی معاون رئیس‌جمهوری در امور مجلس در سومین نشست کانون دانشگاهیان ایران اسلامی استان مازندران با بیان اینکه دولت مردمی اهتمام ویژه‌ای به بهبود وضعیت اقتصادی مردم و تکمیل زیرساخت‌های کشور دارد، اظهار کرد: برخی با بی‌انصافی اقدامات اساسی دولت تحول‌گرا را نادیده می‌گیرند و دشمنان نیز با سیاه‌نمایی، جعل، تحریف و بزرگنمایی نقاط ضعف به دنبال ناامید کردن مردم هستند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه دولت سیزدهم بلافاصله بعد از رای اعتماد، روند خدمت رسانی به مردم را بدون وقفه آغاز کرد، گفت: دولت در سال اول با مشکل تامین هزینه‌های جاری و پرداخت حقوق و معوقات کارکنان، و سررسید بدهی‌ها مواجه بود و در سال جاری هم باید ماهانه حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان، بدهی‌های به‌جامانده از دولت گذشته را جبران کند.

وی گفت: دولت مردمی به رغم همه مشکلات، در کنار تامین هزینه‌های جاری، توجه ویژه‌ای به تکمیل زیرساخت‌ها و رونق تولید و افزایش اشتغال دارد و در جریان سفرهای استانی با اولویت‌بندی روند رفع گرفتاری های مردم و پیشرفت و آبادانی کشور را پیگیری می‌کند.

دبیرکل کانون دانشگاهیان افزود: در نزدیک به یک سال و نیم گذشته با اهتمام دولت مردمی ده‌ها پروژه در حوزه‌های مختلف عمرانی، صنعتی، معدنی، کشاورزی، نفت و گاز در نقاط مختلف کشور آغاز شده است که نتایج ارزنده‌ای را در اشتغال‌زایی، تولید، صادرات و افزایش درآمد کشور بهمراه خواهد داشت.

معاون رئیس‌جمهوری با اشاره به اقدامات دولت در حوزه سیاست خارجی تاکید کرد: در دولت قبل شاهد رویکرد یکسونگر به غرب بودیم و امور کشور به اخم و لبخند غربی‌ها گره خورده بود و توجه چندانی به توسعه روابط با سایر کشورها بویژه کشورهای همسایه وجود نداشت، اما با روی کار آمدن دولت عدالت محور در نوع نگاه و اقدام در حوزه سیاست خارجی تحولی مثبتی در جهت منافع ملی صورت گرفت و سیاست خارجی متوازنی در راستای توسعه روابط با کشورهای مختلف جهان با اولویت همسایگان در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: همچنین دولت به دنبال حضور فعال و استفاده از ظرفیت مجامع و سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله سازمان همکاری شانگهای و اتحادیه اوراسیا است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اقدامات دولت در زمینه افزایش درآمد اظهار کرد: یکی از منابع اصلی تامین درآمد کشور، فروش نفت است که دولت علیرغم تحریم ها در این زمینه موفق عمل کرد و با بازگرداندن منابع حاصل از آن، پروژه‌ها و طرح‌های زیربنایی و نیمه تمام را فعال کرد.

حسینی با تاکید بر اهتمام دولتمردان به موضوع شفافیت اظهار کرد: براساس گزارش وزارت اقتصاد تاکنون بالغ بر ۶۰۰ شرکت دولتی اطلاعات مالی خود را شفاف‌سازی کرده‌اند و قرار است تا پایان سال این رقم به هزار شرکت برسد و این می تواند گام مهمی در راستای شفافیت و جلوگیری از پنهانکاری، سوء استفاده و ویژه خواری باشد.

دبیرکل کانون دانشگاهیان گفت: دولت مردمی به توسعه کمی و ارتقاءکیفی شرکت‌های دانش‌بنیان اهتمام ویژه‌ای دارد و با حمایت از تولیدات آنها، به رونق و خودکفایی در تولید و نیز صادرات محصولات دانش بنیان کمک می کند.

معاون رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که چرا به رغم افزایش درآمدهای دولت همچنان شاهد مشکلات معیشتی در زندگی مردم هستیم تصریح کرد: در این خصوص باید توجه داشت که حدود یک دهه جامعه با تورم بالای۳۰ و ۴۰ درصد و در پایان دولت قبل با تورم بیش از ۵۹ درصد و رشد اقتصادی تقریبا صفر مواجه بود، بر این اساس رسیدن به شرایط مطلوب زمانبر است اما دولت با روحیه انقلابی و مدیریت جهادی در پی حل مسائل و مشکلات است و به یاری خداوند و همراهی مردم این دوره دشوار گذار را پشت سر خواهیم گذاشت.

معاون رئیس جمهوری به اجرای طرح‌های متعدد آبرسانی، صیانت از امنیت غذایی، آزادسازی سواحل، ایجاد انضباط مالی و برقراری سوآپ گازی بین ایران، ترکمنستان و آذربایجان اشاره کرد و گفت: از دلایل اصلی اغتشاشات اخیر ایجاد وقفه و آسیب زدن به حرکت پر شتاب خدمت به مردم و حل مسائل کشور بود. اقدامات سازنده و امیدآفرینی که زمینه ساز رضایت مردم و افزایش سرمایه اجتماعی بود، در این سه ماه آشوب علیرغم خسارت های مادی و معنوی، دولت با عزم و اراده جدی‌تر به پیگیری امور و برنامه‌ها پرداخت و دشمن را ناکام ساخت.

حسینی با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در تکمیل زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات اظهار کرد: این موضوع از مطالبات جدی رهبر فرزانه انقلاب و مردم بوده است و تکمیل این طرح به طور ویژه در دستور کار دولت قرار دارد، در این دولت همچنین به تقویت پیام‌رسان‌های داخلی توجه شده تا مردم بتوانند به سهولت و سرعت امور خود را انجام دهند.

 معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه دولت انقلابی مشکلات مردم را با جدیت و سرعت پیگیری می کند به مشکل سرمای اخیر و افزایش قبوض گاز اشاره کرد و گفت: دولت موضوع را بررسی کرد و به دستور رئیس‌جمهور مقرر شد تخفیف ۷۰ درصد صورت گیرد تا فشار بر مردم کاهش یابد.

دبیرکل کانون دانشگاهیان گفت: امروز لازم است اساتید و فرهنگیان در حوزه فرهنگ سازی، تبیین و روشنگری حضور فعالی در صحنه جنگ ترکیبی و شناختی داشته باشند.

 حسینی گفت: امروز در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم و دشمنان بعد از اینکه از اغتشاشات نتیجه نگرفتند بر مباحث اقتصادی متمرکز شدند تا معیشت و اقتصاد مردم را دچار مشکل کنند، دولت هم با جدیت به مقابله برخاسته تا نقشه دشمن نقش بر آب شود.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها