نماینده مجلس: وزارت خارجه موضوع هتاکی به قرآن کریم پیگیری کند

کد خبر: 1201521

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس ضمن محکوم کردن هتک حرمت به قرآن کریم، گفت: از وزارت امور خارجه انتظار داریم که این مسئله را در دادگاه‌های بین‌المللی پیگیری کند تا در آینده، دیگر شاهد چنین موضوعاتی نباشیم.

 نماینده مجلس: وزارت خارجه موضوع هتاکی به قرآن کریم پیگیری کند

محمد صفری ملک‌میان نماینده مردم رودسر و املش در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌ در واکنش به هتک حرمت اخیر در یکی از کشورهای اروپایی به ساحت قرآن کریم،‌گفت: همه ادیانی که در کشورهای اروپایی وجود دارد برای ما مطابق آیات قرآن، قابل احترام است و باید به همه ادیان مختلف احترام بگذاریم و این را به‌عنوان یک منشور اخلاقی و انقلابی برای خود می‌پذیریم و خاستگاه فکری ما در این زمینه نیز قرآن کریم است.

وی افزود: ازاین‌جهت برخی اقداماتی که در دنیای غرب اتفاق می‌افتند، علی‌رغم وجود شعار آزادی عقیده و آزادی بیان، مایه تأسف بود و به‌هیچ‌عنوان قابل‌قبول نیست.

صفری با  اشاره به اینکه آنان با هتک حرمت به ساحت قرآن، دشمنی خود را با دین مبین اسلام و قرآن کریم به ما نشان می‌دهند، گفت: ما این اقدام را به‌شدت محکوم می‌کنیم و تمامی مسلمانان در سراسر دنیا و حتی خود پیروان ادیان مسیحیت و یهودیت نیز باید این را محکوم کنند و تعدادی افراد پست و خوار و ذلیلی که دست به چنین اقدامی می‌زنند، به‌هیچ‌عنوان قابل گذشت نیست.

نماینده مردم رودسر و املش تاکید کرد: از وزارت امور خارجه به‌طور ویژه انتظار داریم که این مسئله را شدیداً پیگیری کرده و در دادگاه‌های بین‌المللی ثبت شکایت کند تا در آینده، دیگر شاهد چنین موضوعاتی نباشیم.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها