معجزه پس از ۱۷۷ ساعت/ لحظه نجات یک زن زنده از زیر آوار

کد خبر: 1204758

امدادگران الجزایری در ترکیه یک زن را با گذشت ۱۷۷ ساعت از زلزله، زنده از زیر آوار در شهر «انطاکیه» نجات دادند./ فارس

معجزه پس از ۱۷۷ ساعت/ لحظه نجات یک زن زنده از زیر آوار

امدادگران الجزایری در ترکیه یک زن را با گذشت 177 ساعت از زلزله، زنده از زیر آوار نجات دادند.

با گذشت یک هفته از زلزله فاجعه‌آمیز ترکیه و در حالی که امیدها از نجات افراد زیر آوار مانده به پایین‌ترین حد خود رسیده است، اما هنوز اخباری از نجات برخی به گوش می‌رسد.

شبکه الجزیره در این خصوص گزارش داد که یک زن در شهر «انطاکیه» در استان هاتای در ساعات ابتدایی امروز زنده از زیر آوار بیرون کشیده شده است.

شب گذشته نیز امدادگران در شهر انطاکیه یک نوزاد شیرخواره را از زیر آوار زنده نجات دادند، در حالی که در آغوش پدر جان باخته‌اش بود.

آژانس مدیریت حوادث اضطراری و بلایای طبیعی ترکیه (آفاد)، امروز دوشنبه، در جدیدترین گزارش خود از تلفات زلزله این کشور اعلام کرد تعداد قربانیان زمین‌لرزه‌های قدرتمند هفته گذشته در جنوب ترکیه به ۳۱ هزار و ۶۴۳ نفر رسیده است.

طبق اعلام این مرکز، ۲۴۱۲ پس‌لرزه پس از روز اول زمین‌لرزه در ترکیه ثبت شده و ۱۴۷ هزار و ۹۳۴ نفر از مناطق زلزله‌زده خارج شده‌اند.

«مارتین گریفیتس» معاون دبیرکل سازمان‌ ملل در مسائل انسانی و امداد اضطراری که شنبه وارد «قهرمان مرعش» کانون اولین زمین‌لرزه ۷.۸ ریشتری ترکیه شد، پیش‌بینی کرد که شمار تلفات زمین‌لرزه شدید ترکیه و سوریه «دو برابر یا بیشتر» خواهد شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که علی‌رغم سرما و یخبندان، ده‌ها هزار تن از امدادگران در حال جست‌و‌جو در میان آوارها هستند و این در حالی است که سرمای شدید، رنج و غم میلیون‌ها نیازمند به کمک در ترکیه را تشدید کرده است./فارس

حجم ویدیو: 5.93M | مدت زمان ویدیو: 00:01:54 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها