خبر زارع‌پور از گسترش اینترنت نسل پنجم با تجهیزات چینی

کد خبر: 1207262

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بسیاری از تجهیزات اینترنت نسل چهارم در کشور ما ساخت کشور چین بوده و برای اینترنت نسل پنجم هم بتوانیم از تجیزات چینی استفاده کنیم.

خبر زارع‌پور از گسترش اینترنت نسل پنجم با تجهیزات چینی

عیسی زارع‌پور با اشاره به همکاری‌های ایران و چین در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: در سفر اخیر رئیس‌جمهور به چین، وزیر امور خارجه تفاهم‌نامه مشترکی را در حوزه نرم‌افزار، سخت‌افزار و حوزه‌های فضایی با چین به امضا رساند که دارای بندهای مختلفی است و می‌تواند به توسعه کشورمان در این زمینه کمک کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره گسترش اینترنت نسل پنجم، اضافه کرد: بسیاری از تجهیزات اینترنت نسل چهارم در کشور ما چینی است و طبیعی است که برای اینترنت نسل پنجم هم بتوانیم از تجیزات چینی استفاده کنیم.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» در پاسخ به دعوت رسمی «شی جین پینگ» رئیس جمهوری خلق چین در صدر هیأت بلندپایه سیاسی و اقتصادی و برای دیدار رسمی سه روزه، ۲۴ بهمن به پکن رفت؛ دستاورد این سفر اجرایی شدن برنامه جامع همکاری های 25 ساله ایران و چین در قالب امضای 20 سند همکاری بود؛ وزیر اقتصاد نیز از امضای 8 قرارداد سرمایه گذاری چین در ایران در حوزه های مختلف اقتصادی در جریان این سفر خبر داده است.

چین بزرگترین شریک تجاری جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود و بر اساس آمار ۱۰ ماهه گمرک ایران، این کشور با ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار مقصد اصلی صادرات ایران بوده است؛ در مقابل کشورمان نیز در این مدت ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار واردات از چین داشته است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها