خبر آسوشیتد پرس از سفر مهم وزیر خارجه ایران

کد خبر: 1207394

آسوشیتدپرس در خبری اعلام کرد که نمایندگان ایران و روسیه در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد شرکت خواهند کرد.

خبر آسوشیتد پرس از سفر مهم وزیر خارجه ایران

آسوشیتدپرس در خبری اعلام کرد که نمایندگان ایران و روسیه در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد شرکت خواهند کرد.

به نقل از آسوشیتدپرس، جدیدترین و طولانی‌ترین نشست شورای عالی حقوق بشر سازمان ملل روز دوشنبه در ژنو شوئیس با حضور "آنتونیو گوترش"، دبیرکل سازمان ملل متحد و با حضور وزیر امور خارجه ایران، نماینده ارشد روسیه و دیپلمات‌های ارشد فرانسه و آلمان و ده‌ها شرکت کننده دیگر برگزار خواهد شد.

طبق گفته این رسانه، در میان سخنرانان پس از گوترش و روسای جمهور کنگو، مونته نگرو و کلمبیا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران سخنرانی خواهد کرد. همچنین در میان سخنرانان آنالنا بائربوک، وزیر خارجه آلمان و کاترین کولونا از فرانسه حضور خواهند داشت.

علاوه بر این قرار است مسکو در بالاترین سطح از زمان تعلیق عضویت روسیه در شورا در سال گذشته حضور داشته باشد. سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه قرار است روز پنجشنبه در این نشست شرکت کند.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل که بیش از پنج هفته‌ ادامه خواهد داشت، در میانه نگرانی‌های حقوق بشری از جمله در خصوص جنگ اوکراین و درگیری‌ها بین طرف‌های فلسطینی و رژیم اسرائیلی برگزار می‌شود. همچنین مجموعه گسترده‌ای از مسائل حقوق بشری از جمله تبعیض، آزادی دین، حق مسکن یا تاثیر تحریم‌های اقتصادی بر مردم عادی و وضعیت کشورهایی چون افغانستان، سوریه، میانمار، نیکاراگوئه و سودان جنوبی را مورد بررسی قرار خواهد داد.

47 کشور در نهاد حقوق بشر سازمان ملل مستقر در ژنو عضویت دارند و این جلسات در سال سه مرتبه برگزار می‌شود./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها