در دیدار امیرعبداللهیان با وزیر امور خارجه بلژیک چه گذشت؟

کد خبر: 1207619

وزیر امور خارجه کشورمان در چارچوب سفر به ژنو، با خانم لحبیب، وزیر امور خارجه بلژیک دیدار و گفت‌وگو کرد.

در دیدار امیرعبداللهیان با وزیر امور خارجه بلژیک چه گذشت؟

وزیر امور خارجه کشورمان در چارچوب سفر به ژنو، با خانم لحبیب، وزیر امور خارجه بلژیک دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، موضوعات سیاسی دوجانبه، برخی موضوعات بین‌المللی و نیز مسائل کنسولی دو کشور مورد تبادل نظر قرار گرفت.

حسین امیرعبداللهیان با اشاره به بیش از ۱۳۰ سال روابط تاریخی دو کشور، از این دیدار و گفت‌وگو اظهار خرسندی کرد و گفت با شما موافقم که برای حل مشکلات باید به گفت‌وگو و همکاری با یکدیگر ادامه دهیم.

امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به ارزیابی غلط برخی طرف های اروپایی در خصوص اغتشاشات اخیر در ایران، تاکید کرد که روابط و مسائل دوجانبه نباید تحت تاثیر این محاسبات و ارزیابی های غلط قرار گیرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در ارتباط با مسائل کنسولی نیز تاکید کرد، در چارچوب توافق قبلی، آماده حل مشکل مربوط به زندانیان دو کشور هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنان مواضع و دیدگاه‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران را در خصوص مسئله اوکراین برای همتای بلژیکی بیان کرد.

خانم حاجه لحبیب وزیر امور خارجه ضمن اظهار خرسندی از این دیدار و گفتگو که در استمرار گفتگوهای مختلف دو طرف صورت می گیرد، گفت، نقطه نظر من هم هست که علیرغم دیدگاهای مختلف در خصوص برخی موضوعات، باید کانال گفتگوها را حفظ کنیم.

وی افزود: علاقه‌مندیم که در گفت‌وگوها از این سطح موضوعات فراتر رویم.

وی دیدگاههای کشورش در خصوص موضوعات کنسولی میان دو کشور را بیان کرد.

وی با تاکید بر ضرورت ادامه گفت‌وگوهای دوجانبه در خصوص موضوعات مدنظر دو کشور، افزود: گفت‌وگوهای دو کشور نباید تحت تاثیر مواضع و دیدگاه‌های برخی نمایندگان مجلس قرار گیرد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها