رئیسی: همه نهادهای کشوری برای حل مشکلات مسکن بسیج شده‌اند

کد خبر: 1208703

رئیس‌جمهور در مراسم واگذاری 23 هزار مسکن به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد با اشاره به اینکه نهادهای انقلاب اسلامی برای حل مشکل مسکن بسیج شده‌اند گفت: همه اجزای دولت مسکن را به عنوان مسئله ضروری کشور در نظر داشته باشند.

رئیسی: همه نهادهای کشوری برای حل مشکلات مسکن بسیج شده‌اند

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور  پیش از ظهر امروز یکشنبه در آیین واگذاری ۲۳ هزار واحد مسکونی به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به تاکیدات فراوان در اسلام برای توجه به نیازمندان و محرومین، گفت: امروز کمیته امداد کارنامه درخشانی از کمک به محرومین در زمینه تامین نیازهای مختلف آنها از مسکن تا تحصیل، اشتغال و رفع نگرانی‌های دیگر آنان دارد.

رئیس جمهور با قدردانی از همه کسانی که در سال‌های گذشته در این نهاد خدمت کرده‌اند، از جمله مرحوم عسگراولادی، افزود: امروز مردم اعتماد بسیار زیادی به کمیته امداد دارند و از نظر آنها این مجموعه نهادی پرثمر در کشورمان و حتی برای مسلمانان دیگر کشورها شناخته می‌شود.

رئیسی همچنین با قدردانی از مسئولان کمیته امداد و به ویژه کسانی که به شکل گمنام در این نهاد مشغول خدمت خالصانه و گره‌گشایی از زندگی مردم هستند، اظهار داشت: امروز همه نهادهای انقلابی توان خود را بسیج کرده‌اند تا با همکاری با دولت، مشکل مسکن به عنوان اصلی‌ترین بخش سبد هزینه‌های خانوار را رفع کنند.

رئیس جمهور مراسم امروز برای واگذاری به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد را یکی از جلوه‌های زیبای این همکاری توصیف و تصریح کرد: نهادهای انقلاب با همکاری دولت و با محوریت کمیته امداد تلاش می‌کنند که لبخند را بر لب خانواده‌های فاقد مسکن بنشانند.

رئیسی با بیان اینکه آنچه امروز مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد نشان می‌دهد که وقتی به مردم و خیرین میدان داده شود، کارها خوب پیش می‌رود، خاطرنشان کرد: مردم و خیرین انگیزه کافی دارند و اگر به آنها میدان داده شود و موانع از پیش پای آنها برطرف شوند، خودشان کارها را پیش می‌برند.

رئیس جمهور گفت: کمیته امداد با توجه به وجهه‌ای که دارد، می‌تواند برای جلب اعتماد مردم محوریت داشته باشد و همکاری خیرین را جلب کند.

رئیسی در ادامه حضور همه نهادهای انقلاب اسلامی در کنار یکدیگر و در کنار دولت و نقش‌آفرینی گروه‌های جهادی در احداث و واگذاری این واحدهای مسکونی به خانواده‌های نیازمند را از مصادیق تلاش برای رفع مشکلات مردم عنوان کرد و افزود: به برکت رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی اگر چه وزارت جهادسازندگی در وزارت کشاورزی ادغام شد، اما روح حرکت‌های جهادی که در ذات انقلاب اسلامی وجود دارد، هرگز تعطیل و متوقف نشد و با مجاهدت گروه‌های جهادی ادامه یافت.

رئیسی هدف‌گذاری کمیته امداد امام خمینی(ره) برای رفع کامل نیاز مسکن مددجویان روستایی تا پایان سال آینده را بسیار مهم و ارزنده توصیف کرد و گفت: دولت نیز در این راستا همه مساعدت‌های لازم از جمله در زمینه ارائه تسهیلات و واگذاری زمین را صورت خواهد داد.

رئیس جمهور طرح خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) در ایجاد استقلال مالی و درآمد همیشگی برای خانواده‌های نیازمند را از جمله کارها و اقدامات ارزشمند این نهاد انقلابی و قابل تقدیر دانست.

آیت‌الله رئیسی با تأکید بر اهتمام ویژه دولت برای رفع مشکل مسکن به عنوان نیاز ضروری مردم، تصریح کرد: برنامه ساخت ۴ میلیون مسکن در ۴ سال، یک شعار یا نظر شخصی نیست، بلکه ناظر به شرایط و نیاز موجود در کشور و همچنین تکلیف قانونی است که در سال‌های گذشته مورد غفلت واقع شده و تبعات آن امروز به صورت انباشت تقاضا بروز یافته است.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت مصمم به حل مشکل مسکن به عنوان یکی از مطالبات اصلی مردم است، تصریح کرد: تکمیل و واگذاری ۲۳ هزار واحد مسکونی به نیازمندان نشان داد با استفاده از ظرفیت نهادهای انقلابی، برنامه ساخت یک میلیون مسکن در سال قابل تحقق است.

رئیسی تأکید کرد: امروز همه نهادهای انقلابی و دولت یک آهنگ دارند و آن خدمتگزاری به مردم و تلاش برای گره‌گشایی از مشکلات کشور است./ فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها