کرملین: پوتین تلفنی با رئیسی گفتگو کرد

کد خبر: 1208971

کاخ کرملین در بیانیه ای از تماس تلفنی رئیس جمهوری روسیه با همتای ایرانی خود خبر داد. کرملین افزود ولادیمیر پوتین در تماس تلفنی با سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران، تحولات مربوط به روابط دوجانبه را بررسی کرد.

کرملین: پوتین تلفنی با رئیسی گفتگو کرد

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین امروز (دوشنبه) از تماس تلفنی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور فدراسیون روسیه و آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

پسکوف طی بیانیه‌ای با اعلام خبر تماس تلفنی پوتین و رئیسی، گفت که دو طرف درباره پویایی و سطح روابط دوجانبه بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه صحبت کردند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، در این بیانیه آمده است: «دو طرف هم نظر بودند که روابط ایران و روسیه به شکل مثبتی در حال توسعه است. مسائل همکاری‌های دوجانبه در حوزه‌های مختلف هم مورد بررسی قرار گرفت».

پیش از این نیز دو رئیس‌جمهور طی تماس تلفنی درباره وضعیت سوریه و همکاری در حوزه حمل و نقل و انرژی گفت‌وگو کردند.

رئیسی در گفت‌وگوی تلفنی دیگری با پوتین با تأکید بر اهمیت گسترش مستمر همکاری‌های اقتصادی دو کشور به‌خصوص در حوزه ترانزیت و انرژی، این همکاری‌ها را موجب نهادینه کردن روابط سودمند برای ملت‌های دو طرف و همچنین کشورهای منطقه دانست.

ریاست‌جمهوری اسلامی ایران درباره تلاش‌ها برای حل مسائل سوریه نیز بر محوریت چارچوب «آستانه» تأکید و آمادگی کشورمان را برای نقش‌آفرینی فعال و سازنده در جهت پایان یافتن درگیری‌ها و استقرار و ایجاد صلح در اوکراین اعلام کرده بود.

رئیس جمهور روسیه نیز هم همکاری‌های اقتصادی همه‌جانبه را برای روابط دو کشور بسیار ثمربخش توصیف کرده و گفته بود: گسترش ظرفیت‌ها و همکاری‌های دو کشور از جمله در عرصه ترانزیت و انرژی به نفع اقتصادهای کل منطقه اوراسیا است. او هم هماهنگی برای حل مشکلات سوریه در چارچوب آستانه را مورد تاکید قرار داده بود./ فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها