پیام تسلیت مسئولان | حسینی: مرحوم غفوری‌فرد خود را وقف انقلاب و نظام کرده بود

کد خبر: 1209716

معاون رئیس جمهور و نماینده اسبق مجلس گفت: مرحوم غفوری‌فرد در طول سال‌های فعالیت سیاسی خود مکرراً برای سخنرانی به شهرهای مختلف دعوت می‌شد و چهره‌ای شناخته‌ شده و دلسوز بود و تا همین اواخر که دچار بیماری بود در جلسات حضور می‌یافت.

پیام تسلیت مسئولان | حسینی: مرحوم غفوری‌فرد خود را وقف انقلاب و نظام کرده بود

معاون رئیس جمهور و نماینده اسبق مجلس گفت: مرحوم غفوری‌فرد در طول سال‌های فعالیت سیاسی خود مکرراً برای سخنرانی به شهرهای مختلف دعوت می‌شد و چهره‌ای شناخته‌ شده و دلسوز بود و تا همین اواخر که دچار بیماری بود در جلسات حضور می‌یافت.

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور و نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، درباره مرحوم حسن غفوری‌فرد که روز گذشته دار فانی را وداع گفت، طی سخنانی اظهار داشت: ما مرحوم غفوری‌فرد را از اول انقلاب که استاندار خراسان بود می‌شناسیم که از همان زمان دارای مواضع انقلابی و ولایی بود.

وی افزود: بنده و ایشان در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی حضور داشتیم و مرحوم غفوری‌فرد در آن دوره عضو هیئت‌رئیسه مجلس بودند؛ مواضع شفاف و روشن او در دفاع از نظام و ولایت فقیه مشهود بود.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: ایشان در طول سال‌های فعالیت سیاسی خود مکرراً برای سخنرانی به شهرهای مختلف دعوت می‌شد و چهره‌ای شناخته‌شده و دلسوز بود. او ضمن روحیه تشکیلاتی و فعالیت‌های متعدد تا همین اواخر که دچار بیماری بود در جلسات حضور می‌یافت.

حسینی عنوان کرد: با توجه به ریاست وی در سازمان تربیت بدنی، جایگاه خاصی هم بین ورزشکاران داشت. او خود را وقف انقلاب و نظام اسلامی کرده بود و امیدواریم با شهدا و اولیای الهی محشور شود.

وی هم‌چنین خاطر نشان کرد: مرحوم غفوری‌فرد انسان بسیار منضبط و منظمی بود و در همه‌ی جلسات با خط خوش یادداشت‌برداری می‌کرد و اگر دفاتر ایشان منتشر شود، در می‌بابیم به‌نوعی تاریخ انقلاب اسلامی را تدوین کرده است. بنده در ادوار مختلف کمتر کسی را دیدم با این دقت نکات را یادداشت‌برداری کند و او خاطرات و موارد را به‌خوبی یادداشت کرده که می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد؛ امیدواریم این اقدام توسط بیت ایشان انجام شود.

نماینده اسبق مجلس بیان کرد: وی خدمات متعددی به مردم خراسان داشته و خادم حرم امام رضا(ع) هم بود و در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) دفن خواهد شد.

 پیام تسلیت وزیر بهداشت در پی درگذشت حسن غفوری‌فرد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی درگذشت دکتر حسن غفوری‌فرد را تسلیت گفت.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، دکتر بهرام عین‌اللهی؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی درگذشت دکتر حسن غفوری‌فرد را تسلیت گفت.

در پیام تسلیت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمده است:

«درگذشت مبارز دیرین دوران نهضت  اسلامی و یار صدیق  و صمیمی انقلاب، جناب آقای دکتر حسن غفوری‌فرد،  موجب تأثر و تأسف گردید. خدمات ارزنده  آن مرحوم  در مسئولیت‌های خطیری چون وزارت نیرو، ریاست سازمان تربیت‌بدنی و پنج دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی در یادها باقی خواهد ماند.  این ضایعه  را به خانواده محترم و همه دوستداران  ایشان تسلیت می‌گویم و برای آن فقید سعید از درگاه خداوند متعال،  رحمت واسعه و برای  بازمندگان معزز صبر و اجر طلب می‌کنم».

رئیس قوه قضائیه درگذشت غفوری‌فرد را تسلیت گفت

رئیس قوه قضائیه در پی درگذشت حسن غفوری‌فرد پیام تسلیت صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از قوه قضائیه، پیام حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به شرح زیر است:

"انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت مدیر متعهد و یار دیرین انقلاب، مرحوم حسن غفوری‌فرد موجب تأثر و تأسف گردید.

آن مرحوم که در زمره مدیران دلسوز انقلاب اسلامی قرار داشتند، در مسئولیت‌هایی همچون ریاست هیئت بازرسی و نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی، نمایندگی مجلس، هیأت منصفه مطبوعات، وزارت نیرو و ریاست سازمان تربیت بدنی، منشأ خدمات ارزنده‌ای بودند.

اینجانب ضمن تسلیت به خانواده محترم غفوری‌فرد و سایر بستگان مُعزّا، برای آن مرحوم از درگاه پروردگار متعال، رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسألت دارم.

غلامحسین محسنی اژه‌ای"

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها