مالدیو هم تصمیم به ازسرگیری روابط با ایران گرفت

کد خبر: 1210313

بلافاصله بعد از توافق نهایی جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی برای از سرگیری روابط دیپلماتیک، جمهوری مالدیو نیز با صدور بیانیه ای رسمی، ضمن استقبال از این توافق، رسما اعلام کرد که تصمیم به ازسرگیری روابط دیپلماتیک با ایران گرفته است.

مالدیو هم تصمیم به ازسرگیری روابط با ایران گرفت

به گزارش سایت رسمی دولت جمهوری مالدیو، در بیانیه رسمی وزارت امور خارجه این کشور ، ضمن استقبال از بیانیه سه جانبه ایران، چین و عربستان و توافق تهران و ریاض برای از سرگیری روابط دیپلماتیک، آمده است: در روشنی این تحولات مثبت و خوشایند، دولت مالدیو تصمیم گرفته است روابط دیپلماتیک خود را با جمهوری اسلامی ایران از سر بگیرد.

این بیانیه رسمی دولت مالدیو در رسانه های چین نیز بازتاب داشت.

روز ۱۹ اسفندماه ۱۴۰۱ در بیانیه سه‌جانبه‌ای که در پکن که به امضای علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، «مساعد بن‌محمد العیبان» وزیر مشاور و عضو شورای وزیران و مشاور امنیت ملی عربستان سعودی و «وانگ یی» عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست و رئیس دفتر کمیسیون مرکزی امور خارجی حزب و عضو شورای دولتی جمهوری خلق چین رسید، درباره از سرگیری روابط دوجانبه بین ایران و عربستان سعودی توافق شد.

این توافق که با ایفای نقش چین  و بعد از چند دوره مذاکره مقامات و مسئولان جمههوری اسلامی ایران و عربستان سعودی در عراق و عمان حاصل شد، به دلیل اهمیت آن، در صدر اخبار رسانه های جهان قرار گرفت و با استقبال بین المللی روبرو شد.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها