ایروانی: پاسخ ایران به هر تهدید رژیم صهیونیستی قاطع خواهد بود

کد خبر: 1213543

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد: در پاسخ قاطعانه به هر تهدیدی از سوی رژیم صهیونیستی تردید نخواهیم کرد.

ایروانی: پاسخ ایران به هر تهدید رژیم صهیونیستی قاطع خواهد بود

امیرسعید ایروانی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با ارسال نامه‌ای به رئیس شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل حملات تروریستی اخیر رژیم صهیونیستی به دمشق که به شهادت دو مستشار نظامی جمهوری اسلامی ایران به نام‌های سرگرد میلاد حیدری و سروان مقداد مهقانی جعفرآباد و تعدادی غیرنظامیان و خسارت به زیرساخت های سوریه منجر شد را جنایت فجیع و نمونه بارز دیگری از تجاوزات مستمر رژیم اسرائیل و نقض آشکار قوانین بین‌المللی در خاک سوریه خواند.

ایروانی در این نامه عنوان کرد: رژیم اسرائیل به اقدامات تجاوزکارانه خود علیه سوریه بدون هرگونه عواقب و مجازاتی از سوی جامعه بین‌المللی، به‌ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد، بی وقفه ادامه می‌دهد. رژیم اسرائیل طی ماه‌های اخیر،  قوانین بشردوستانه را آشکارا نقض کرده و به‌ طور سیستماتیک و عمدی زیرساخت‌های حیاتی سوریه، از جمله فرودگاه‌های بین‌المللی دمشق و حلب را هدف قرار داده است، که مسیر حیاتی برای کمک‌های بشردوستانه و تلاش‌های امدادی پس از زلزله اخیر سوریه است. زیرساخت های حیاتی سوریه به دلیل تجاوزات اسرائیل آسیب زیادی دیده است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نامه مذکور خاطرنشان کرد: با توجه به پیامدهای جدی چنین اقدامات غیرقانونی و جنایتکارانه‌ای برای صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین چالش‌های جدی حاکمیت قانون، جامعه بین‌المللی به ویژه شورای امنیت سازمان ملل باید اقدامات قاطعی را برای پایان دادن به این نقض‌ها انجام دهد و رژیم اسرائیل را در قبال تمام اقدامات خلاف بین‌المللی خود پاسخگو کند.

در این نامه آمده است: علاوه بر این، شورای امنیت باید رویکرد دوگانه را کنار گذاشته و با محکوم کردن صریح نقض مداوم اصول اساسی حقوق بین‌الملل و منشور سازمان ملل از سوی رژیم اسرائیل، به وظایف قانونی خود عمل کند. باید به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه احترام گذاشته شده و رعایت شود و اقداماتی که آن را تضعیف می‌کند، نباید تحمل کرد.

ایروانی در این نامه تصریح کرده است: جمهوری اسلامی ایران بارها به صراحت اعلام کرده است که از اتخاذ تدابیر لازم مطابق با حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد برای پاسخ قاطعانه به هر تهدیدی از سوی رژیم اسرائیل و دفاع از امنیت خود و منافع ملی و نیز حفاظت از مردم ایران تردید نخواهد کرد.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد