بازدید هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 از خط لوله گوره جاسک

کد خبر: 1223614

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: اعضای هیات رئیسه این کمیسیون در جریان بازدید خود از استان هرمزگان از خط لوله گوره جاسک بازدید به عمل آوردند.

بازدید هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 از خط لوله گوره جاسک

علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در تشریح روز دوم بازدید نظارتی هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس از استان هرمزگان، با اشاره به حضور در بندر جاسک، گفت: اعضای کمیسیون در جریان روز دوم سفر خود، از پروژه خط لوله گوره-جاسک بازدید کردند که در ادامه دو بازدید قبلی این پروژه و در راستای نظارت دقیق کمیسیون نسبت به رفع نواقص و اشکالات این طرح بود که به علت افتتاح زودهنگام در دولت قبل اتفاق افتاده بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این پروژه از دو بخش اصلی خشکی و دریایی تشکیل شده است، اظهار کرد: این پروژه در بخش خشکی خود علاوه بر خط لوله، ۴ محور اصلی دارد که نواقص اساسی در زمان افتتاح زودهنگام آن وجود داشت.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس در ادامه با بیان اینکه مخازن ذخیره سازی در انتهای خط و و مخازن تعادلی بین راهی، تلنبه خانه‌های ۵ گانه، ایستگاه‌های توپک رانی سه گانه و ایستگاه تزریق مواد ضد خوردگی و حفاظت کاتدی از جمله موارد دارای نقص این پروژه بود، عنوان کرد: بخشی از این نواقص طی ۲ سال اخیر رفع شده است. اما همچنان بخشی از آنها باقی مانده که نیازمند عزم جدی شرکت ملی نفت برای رفع آن است.

خضریان در ادامه با اشاره به پیشرفت‌هایی که در بُعد دریایی پروژه وجود داشت، ابراز کرد: اعضای کمیسیون از فرایند نصب سه گوی شناور در دریای عمان برای بارگیری نفت از پایانه نیز بازدید کردند که یک گوی نصب شده و دو گوی دیگر با استفاده از توان داخلی در حال ساخت است که البته نسبت به پروژه در بخش خشکی عقب تر می‌باشد، اما سرعت روند آن در حال حاضر خوب است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تأکید بر اینکه کمیسیون اصل نود نظارت خود را تا به نتیجه رسیدن این پروژه که ۱.۷ میلیارد دلار برای آن هزینه شده، پیگیری خواهد کرد، اظهار داشت: ۲ سال است که سرمایه این پروژه خوابیده و کمیسیون تا زمانی که به صورت واقعی مورد بهره برداری قرار بگیرد آن را دنبال می کند. البته راه اندازی این پروژه نیازمند عزم و اراده جدی میان دستگاه های مربوطه آن و تأمین زیرساخت های لازم است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در ادامه با اشاره به بخش دیگری از بازدید اعضای این کمیسیون عنوان کرد: همچنین بازدیدی از طرح های پتروپالایشی واقع در سواحل جاسک و مکران داشتیم که تقریباً پیشرفتی نداشته و نیاز به عزم جدی دولت و سرمایه گذاران و رفع موانع موجود برای این طرح‌ها وجود دارد تا به بهره برداری برسد.

خضریان در ادامه با اشاره به بازدید همزمان الهام آزاد رئیس کمیته قضایی کمیسیون اصل نود مجلس به همراه احمد مرادی نماینده بندرعباس از زندان این شهرستان گفت: در راستای بررسی طرز کار سازمان زندان‌ها و همچنین بررسی امکانات و کمبودهای زندان‌های سراسر کشور که در طول دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در دستور کار کمیسیون اصل نود مجلس قرار گرفته است. همزمان با بازدید نظارتی از خط لوله گوره-جاسک، رئیس کمیته قضایی کمیسیون به همراه نماینده بندرعباس و مسئولان قضایی استان از زندان بندرعباس بازدید و گزارشی را جهت پیگیری موضوعات برای هیأت رئیسه کمیسیون اصل نود آماده کردند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس تأکید کرد: از موضوعاتی که مد نظر کمیسیون است، بررسی اقدامات سازمان زندان ها در جهت انتقال زندان‌ها به خارج از شهرها، اقدامات اثرگذار برای اصلاح و تربیت مددجویان از طریق فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی، تفکیک و طبقه بندی زندانیان و زیرساخت‌های فراهم شده در زندان‌ها می‌باشد.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه استاندار، فرماندار مربوطه، احمد مرادی نماینده بندرعباس و حسین رئیسی نماینده میناب، رودان، سیریک، جاسک و بشاگرد، اعضای هیأت رئیسه کمیسیون اصل نود را در جریان این بازدیدها همراهی می کردند، خاطرنشان ساخت: هیأت اعزامی و نظارتی مجلس شورای اسلامی امروز از بنادر و گمرک شهید رجایی و شهید باهنر و همچنین طرح های پالایشی بندرعباس بازدید به عمل می آورند.

پایان پیام/

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها