غریب‌آبادی: آمریکا ذی‌صلاح نیست که درباره حقوق بشر صحبت کند

کد خبر: 1224364

دبیر ستاد حقوق بشر گفت: کشوری را نمی‌توان مثال زد که در حوزه نسل‌کشی و کشتار مردم بی‌گناه و نقض حقوق مردم اینگونه نقش‎‌آفرینی کند و وقیحانه مدعی حقوق بشر هم باشد؛ آمریکا ذی‌صلاح نیست که درباره حقوق بشر صحبت کند.

 غریب‌آبادی: آمریکا ذی‌صلاح نیست که درباره حقوق بشر صحبت کند

دبیر ستاد حقوق بشر گفت: کشوری را نمی‌توان مثال زد که در حوزه نسل‌کشی و کشتار مردم بی‌گناه و نقض حقوق مردم اینگونه نقش‎‌آفرینی کند و وقیحانه مدعی حقوق بشر هم باشد؛ آمریکا ذی‌صلاح نیست که درباره حقوق بشر صحبت کند.

نشست هم‌اندیشی و هم‎افزایی ستاد مرکزی هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی با حضور دبیر ستاد حقوق بشر در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد.

کاظم غریب آبادی، دبیر ستاد حقوق بشر در ابتدای این نشست ضمن اشاره به مناسبت‌های ماه خرداد از جمله ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد، گفت: نباید از اندیشه‌های حضرت امام (ره) درباره آمریکا غافل شد.

وی با بیان اینکه در موضوع افشای حقوق بشر آمریکایی اندیشه‌های حضرت امام (ره) باید مدنظر قرار گرفته شود، اظهار کرد: در تولید محتوا و مطالب در این زمینه نیز باید مدون و منسجم عمل شود.

دبیر ستاد حقوق بشر در بخشی دیگر همچنین از رونمایی از کتاب «حقوق بشر دروغین غرب در اندیشه و گفتمان رهبر معظم انقلاب اسلامی» در هفته حقوق بشر آمریکایی خبر داد.

غریب ‎آبادی همچنین با بیان اینکه در زمینه موضوع حقوق بشر در آمریکا باید جامع‎ نگری در نظر گرفته شود و این موضوع محدود به چند حوزه نشود، گفت: موضوع حقوق بشر در آمریکا باید در همه حوزه‌ها مانند حوزه‌های سیاسی، مدنی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین مرتبط با ایران و کشورهای دیگر مورد نظر قرار بگیرد.

دبیر ستاد حقوق بشر، بیان کرد: نقض حقوق بشر در آمریکا بسیار عدیده است؛ در این کشور حقوق سیاه پوستان، رنگین پوستان، کودکان و زندانیان در حوزه‌های مختلف نقض می‌شود؛ آمریکا همچنین دارای بیشترین زندانی در جهان که به بیش از ۲.۵ ملیون نفر می‌رسد و همچنین دارای بیشترین مرگ و میر زندانیان است.

به گفته وی، در آمریکا به دلیل عدم مراقبت از زندانیان و عدم تسهیلات بهداشتی و سلامتی و همچنین برخوردهای بسیار بد با زندانیان و شکنجه آنها شاهد مرگ و میر هستیم.

غریب‎ آبادی، ادامه داد: هیچ کشوری نیست که به اندازه آمریکا مردم خود را توسط پلیس به قتل برساند؛ همچنین آمار افرادی که در این کشور با سلاح کشته می‌شوند بسیار وحشتناک است و رقم آن تا ۳۰ هزار نفر می‌رسد.

دبیر ستاد حقوق بشر در بخشی دیگر با بیان اینکه در آمریکا حق حیات نیز سلب می‌شود، گفت: پلیس آمریکا در بسیاری از صحنه‌ها بر روی مردم این کشور سلاح می‌کشد و احترامی به حق حیات، مهاجران، رنگین پوستان و حقوق زندانیان مشاهده نمی‌شود.

وی، اضافه کرد: مصادیق نقض حقوق بشر در آمریکا بسیار زیاد است و از زمان پیدایش آمریکا دولت مردان این کشور جرم و جنایت‌هایی علیه مردم خود انجام داده‌اند؛ همچنین اقدامات آمریکا علیه دیگر کشورها مانند کشورهای آفریقایی یا ویتنام ثبت شده است.

غریب‎ آبادی همچنین با اشاره به جنگ عراق و افغانستان و کشته شدن بسیاری از مردم بیگناه این کشور در جریان تجاوز آمریکا، اظهار کرد: نزدیک به ۵۰۰ هزار کودک تنها در اثر تحریم‌های آمریکا علیه عراق جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: آمریکا همچنین در جنایت‌هایی که رژیم صهیونیستی علیه فلسطین انجام می‌دهد نیز مسئولیت مستقیم دارد؛ اینها تنها نمونه‌هایی از جنایات آمریکا در حق بشریت است.

به گفته دبیر ستاد حقوق بشر، کشوری را نمی‌توان مثال زد که در حوزه نسل‎ کشی و کشتار مردم بی‌گناه و نقض حقوق مردم اینگونه نقش‎ آفرینی کند و وقیحانه مدعی حقوق بشر هم باشد؛ آمریکا ذی‎صلاح نیست که درباره حقوق بشر صحبت کند.

غریب‎ آبادی، با اشاره به اینکه مردم ایران نقض حقوق بشر را به طور مستقیم در اثر اقدامات آمریکا درک کردند، بیان کرد: جنایات حقوق بشری آمریکا در حوزه‌های تحریم‎ علیه مردم ایران و دیگر کشورها و همچنین نقش این کشور در تروریسم باید بیش از پیش بررسی و برجسته شود.

وی با تاکید بر اینکه هیچ کشوری مانند ایران قربانی تروریسم نبوده است، اظهار کرد: آمار قربانیان تروریسم در ایران رقمی بین ۱۷ تا ۲۰ هزار نفر است.

دبیر ستاد حقوق بشر، افزود: منافقین با وجود اینکه به دلیل تصمیمات سیاسی آمریکا و کشورهای غربی از فهرست گروه‌های تروریستی خارج شدند اما همچنین مشغول فعالیت‌های تروریستی هستند.

غریب ‎آبادی همچنین به حمایت مالی، سیاسی و امنیتی آمریکا از گروه‌های تروریستی اشاره کرد و گفت: هر جا ردی از گروه‌های تروریستی است، حمایت آمریکا دیده می‌شود.

وی اظهار کرد: وقتی که ایران امکانات خود را به فرماندهی سردار سلیمانی برای مقابله با تروریست‌ها بسیج کرد، آمریکایی‌ها جبهه دفاع از تروریسم راه انداختند که هدف اصلی آنها نجات تروریسم بود.

دبیر ستاد حقوق بشر همچنین در بخشی دیگر از این نشست بر اهمیت سازمان‌های مردم نهاد در تبیین موضوع حقوق بشر آمریکایی تاکید کرد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد