ادعای دیپلمات صهیونیست درباره «توافقی موقت» در زمینه برنامه هسته‌ای ایران

کد خبر: 1225528

نماینده رژیم صهیونیستی با مطرح کردن اظهاراتی جنگ‌طلبانه علیه ایران، مدعی شد که «توافقی موقت» برای رسیدگی به موضوع برنامه هسته‌ای ایران مورد بحث است.

ادعای دیپلمات صهیونیست درباره «توافقی موقت» در زمینه برنامه هسته‌ای ایران

به گزارش روزنامه اورشلیم پست، گیلاد اِردان، نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در کنفرانس سالانه اورشلیم‌ پست در نیویورک درباره توافق بر سر موضوع برنامه هسته‌ای ایران گفت: خبر بد این است که این روزها درباره توافقی موقت صحبت می‌شود. این موضوع برنامه هسته‌ای ایران را متوقف می‌کند اما باعث بازگردانی اورانیوم غنی‌شده وتوانمندی‌های هسته‌ای ایران نخواهد شد و در عوض، آن‌ها(ایران) از مزایای اقتصادی بهره‌مند خواهد شد.

ادعای اردان درباره توافق موقف در حالی مطرح می‌شود که مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین میان ایران، شرکای توافق و آمریکا چند ماه است که به دلیل برخی مسائل حل‌نشده با وققه روبه‌رو شده است.

طرفین توافق در مدت اخیر اشاره‌ای به‌وجود احتمال توافقی موقت در وین درباره احیای توافق هسته‌ای نکرده‌اند.

رژیم صهیونیستی نقش بسزایی در خروج دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور پیشین آمریکا از توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۸ داشت.

اردان با نادیده گرفتن این موضوع که رژیم صهیونیستی به عنوان تنها دارنده زرادخانه اتمی در خاورمیانه، ثبات و امنیت آن را تهدید می‌کند، درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت: جامعه بین‌المللی در ممانعت از پیشرفت ایران در مسیر تبدیل شدن به کشوری در آستانه هسته‌ای شدن شکست خورده است.

با وجود این که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تا کنون ادعاهای رژیم صهیونیستی مبنی بر وجود اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای ایران را در گزارش‌های خود در رابطه با موضوعات پادمانی و اجرای توافق هسته‌ای در ایران تایید نکرده است، اردان مدعی شد: آنچه در سال گذشته شاهدش بوده‌ایم ثابت می‌کند که تمام چیزهایی که اسراییل گفته، صحت داشته است.

تکرار ادعای وجود اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای ایران در حالی از سوی مقامات رژیم صهیونیستی تکرار می‌شود که مقامات ایران تاکید کرده‌اند، تولید و به‌کارگیری تسلیحان اتمی جایی در برنامه دفاعی ایران ندارد و اهداف برنامه اتمی ایران صرفا صلح‌آمیز است.

نماینده رژیم صهیونیستی در نیویورک با مطرح کردن اظهاراتی جنگ‌طلبانه علیه ایران گفت: ما همواره باور داشته‌ایم که تنها شیوه بازدارندگی ایران از طریق یک تهدید نظامی باورپذیر است. خبر خوب است که ما  در حال حاضر روی توسعه این توانمندی‌های نظامی برای متوقف کردن ایران در صورت نیاز کار می‌کنیم.

او گفت: در این زمینه، هماهنگی نظامی کاملی میان اسراییل و آمریکا وجود دارد.

مقامات ایران پیشتر با هشدارهای جدی به رژیم صهیونیستی نسبت به مطرح کردن اظهارات جنگ‌طلبانه‌ای از این دست علیه ایران، تاکید کرده‌اند که هرگونه اقدام متجاوزانه را با تکیه بر توانمندی‌های دفاعی کشور بی‌پاسخ نخواهند گذاشت.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها