بهادری: لایحه اساسنامه منطقه مکران به تصویب رسید

کد خبر: 1225834

در جلسه امروز دولت برخی مجوزهای امضای موافقتنامه‌هایی که در سفر آتی رییس‌جمهور به آمریکای جنوبی منعقد خواهد شد، به امضا رسید و مجوزهای لازمه به وزارتخانه‌های مرتبط داده شد.

بهادری: لایحه اساسنامه منطقه مکران به تصویب رسید

سخنگوی دولت آخرین ضمن تشریح مصوبات این هفته هیات دولت گفت: یکی از این مصوبات لایحه‌ای به منظور حمایت از اتباع اعم از شرکت‌ها، اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی در برابر تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه است.

علی بهادری جهرمی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره مصوبات امروز دولت اظهار داشت: امروز در جلسه دولت به ریاست  رئیسی مصوبات متعددی به تصویب هیات وزیران رسید که شامل برخی از مجوزهای پیش امضا و موافقت‌نامه‌هایی است که قرار است در سفر آینده رییس جمهور به آمریکای جنوبی منعقد شود و مجوزهای لازم به وزارتخانه‌های مرتبط داده شده است.

وی ادامه داد: یکی از مصوبات هیات وزیران تصویب لایحه ای به پیشنهاد معاونت حقوقی بود که در کمیسیون های دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. این لایحه به منظور حمایت از اتباع اعم از شرکت ها و اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی در برابر تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه است.

به گفته سخنگوی دولت در این لایحه حمایت حقوقی و دیپلماتیک از اتباع و فعالان اقتصادی، نخبگان و شخصیت های مردمی صورت گرفته است که از جنبه های مختلف موثر است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه یکی از مصوبات مهم امروز، تصویب لایحه اساسنامه منطقه مکران بود، مطرح‌کرد: سال‌های سال قانون‌گذار این موضوع را تکلیف کرده بود که دولت این لایحه را تقدیم کند اما در ادوار مختلف معطل مانده بود.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم اساسنامه‌ای را به تصویب رساند که مطابق آن، تمامی اختیارات لازم برای پیشرفت و توسعه منطقه، به سازمانی که برای مکران فعال خواهد شد، اعطا می‌شود. همچنین پیشنهاد شده همه امکانات، دارایی‌ها، اموال و اختیارات دستگاه‌های اجرایی به همین سازمان واگذار شود.

براساس گفته بهادری جهرمی این مصوبه استثناهای بسیار محدودی از جمله حوزه دفاعی و خارجه دارد اما به صورت کلی تحولی در نظام حکمرانی محلی کشور رقم می‌زند.

بهادری جهرمی تاکید کرد: امید است با موفقیت طرح بتوانیم در موضع‌های مشابه از تجربه مکران، الگوبرداری کنیم./ ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها