کاهش تعطیلات تابستانی نمایندگان

کد خبر: 1225836

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از امکان کاهش تعطیلات تابستانی نمایندگان خبر داد.

کاهش تعطیلات تابستانی نمایندگان

مجتبی یوسفی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نزدیک شدن به تعطیلات تابستانی مجلس، گفت: در جلسه اخیر هیئت رئیسه مباحثی پیرامون کاهش تعطیلات تابستانی مجلس به دلیل حجم طرح‌ها و لوایح در دستورکار نوبت جلسه علنی مطرح شد.

وی افزود: در حال حاضر چند لایحه 2 فوریتی از جمله تشکیل وزارت بازرگانی، برنامه هفتم توسعه و همچنین چند طرح مهم و فوریتی در دستورکار مجلس است که به همین دلایل امکان کاهش تعطیلات تابستانی نمایندگان وجود دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: البته تصمیم‌گیری درباره حذف و یا کاهش تعطیلات تابستانی مجلس، منوط موافقت ضمنی نمایندگان است که این کار با رأی‌گیری استمزاجی پیش از آغاز یکی از جلسات علنی مجلس انجام می‌پذیرد.

یوسفی اضافه کرد: تعطیلات تابستانی نمایندگان مجلس یک ماه است که با موافقت وکلای ملت و تایید هیئت رئیسه می‌تواند کاهش یافته و در صورت موافقت نمایندگان با این موضوع در یکی از جلسات هیئت رئیسه در خصوص میزان کاهش ، نحوه و زمان تعطیلات تابستانی نمایندگان تصمیم‌گیری می‌شود.

لازم به ذکر است که در 2 سال گذشته نیز با موافقت نمایندگان تعطیلات تابستانی مجلس کاهش یافته بود.

به گزارش تسنیم، طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، تعطیلات تابستانی مجلس در هر سال سی روز است، که زمان آن با تشخیص نمایندگان مجلس تعیین می‌شود. هیأت رئیسه می‌تواند در تنظیم‌ برنامه جلسات علنی و کمیسیون‌ها به‌گونه‌ای عمل کند که نمایندگان در هر ماه یک هفته کاری هم برای رسیدگی به وظایف نمایندگی فرصت داشته‌ باشد.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد