علم الهدی: غرب به‌نام آزادی از زنان سوءاستفاده می‌کند

کد خبر: 1227666

همسر رییس جمهور کشورمان با اشاره به سوءاستفاده غربی ها از زنان با فریب آزادی گفت: از رفتار بد مردان دفاع نمی‌کنم اما غربی ها از آزادی زن سواستفاده می‌کنند.

علم الهدی: غرب به‌نام آزادی از زنان سوءاستفاده می‌کند

همسر رییس جمهور کشورمان با اشاره به سوءاستفاده غربی ها از زنان با فریب آزادی گفت: از رفتار بد مردان دفاع نمی‌کنم اما غربی ها از آزادی زن سواستفاده می‌کنند.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان چند روزی است در راستای تعاملات بین المللی و تداوم و تقویت روابط با کشورهای دوست و همسو و ارتقای سطح همکاری های اقتصادی، سیاسی و علمی، در پاسخ به دعوت رسمی همتایان خود، به سه کشور ونزوئلا، نیکاراگوئه و کوبا سفر کرده است. در سفر رئیس جمهور کشورمان، جمیله علم الهدی همسر وی هم حضور دارد و دیدارهایی را با همسران روسای جمهور سه کشور انجام داده است.

جمیله علم الهدی همچنین در حاشیه این سفر با شبکه تلویزیونی تله سور ( TeleSUR ) آمریکای لاتین که‌ مقر آن در کاراکاس پایتخت ونزوئلا است، گفت و گویی داشته و در آن به بیان‌نظرات خود در رابطه با مسائل مرتبط با زنان پرداخته است.

همسر رئیس جمهور کشورمان در این گفت و گوی از اجلاس زنان تاثیر گذار که در ۳۰ دیماه در تهران با حضور ۳۰۰ نفری زنان تاثیرگذار برگزار شد اشاره داشت و به تضعیف حقوق زنان و سو استفاده از زنان به بهانه آزادی در کشور های غربی گریزی زد و روشنفکری و خانواده محور بودن را از نقطه مشترک زنان ایران و ونزوئلا برشمرد.

علم الهدی در این گفت و گو قدمت درخت های دانشگاهی که در آن تحصیل و تدریس کرده را بیش از قدمت آمریکایی ها دانسته و گفت: ما ایرانی ها به تلاش های بیهوده آمریکایی ها می خندیم.

وی همچنین به سو استفاده غربی ها از زنان با فریب آزادی هم اشاره کرد و قربانی شدن دختران در تهاجم فرهنگی را از نکات مهم دانست و از تلاش‌های دیکتاتوری رسانه‌ای غرب برای تخریب جایگاه نظام خانواده در جوامع، به ویژه ایران انتقاد کرد.

مجری: در اجلاس زنان تاثیرگذار که دیماه ۱۴۰۱ در تهران برگزار شد، شما با رهبران زن بسیاری از نقاط آمریکای لاتین دیدار و گفت‌و هایی داشتید. در جریان سفر شما به ونزوئلا هم دیداری با زنان موفق ونزوئلایی تدارک دیده شد؛ که شما از آن به عنوان نشست دوم نام‌بردید، این دیدار را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

علم الهدی در پاسخ به این سوال با بیان گزارش مختصری از کنگره ای که در تهران برگزار شد، تصریح کرد: نخستین اجلاس زنان تاثیر گذار که با حضور ۳۰۰ مهمان خارجی از بانوان تاثیرگذار در مقامات سطح بالا برگزار شد، عمدتاً به تعامل مستقیم با زنان، بدون هیچ گونه واسطه و میانجی، به ویژه بدون دخالت رسانه ها اختصاص داشت.

وی در ادامه هدف برگزاری این کنگره را گفت و گو و تعامل با زنان سراسر جهان دانست تا ایده ها و مفاهیم مشترکی که کشورها را متحد می‌کند، برجسته شوند.

استقبال همسر رئیس جمهور ونزوئلا از برگزاری اجلاس زنان تاثیر گذار در ایران

علم الهدی عنوان کرد:از اولین افرادی که برگزاری این کنگره در تهران را مورد حمایت قراردارد و برای حضور در این نشست با من تماس گرفت و ابراز تمایل کرد؛ همسر رئیس جمهور ونزوئلا بود. "سیلیا فلورس" برگزاری چنین کنگره ای را بسیار موثر و مفید دانست و ایران را برای چنین ایده ای تحسین‌کرد. خوشبختانه توانستیم در سایه برگزاری چنین اجلاسی، موسسه ای بین المللی برای زنان کارآمد در جهان تاسیس کنیم.

همسر رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه در اساسنامه این نهاد، از مشورت و نظرات تمامی زنان شرکت کننده ایده گرفته شد، بیان کرد: حتی در انتخاب کلمات نیز از مشورت تمامی زنان استفاده شده است و در نهایت ۸۰ نفر از زنان تاثیرگذار این سند را امضا کردند.

این استاد دانشگاه در ادامه به برنامه هایی که برای مهمانان خارجی ِاجلاس زنان تاثیرگذار تدارک دیده شده بود گریزی زد و گفت: از جمله برنامه هایی که برای مهمانان شرکت کننده در این کنگره تدارک دیده شد؛ زیارت از مقبره حضرت فاطمه معصومه(س) در شهر قم بود. حضرت فاطمه معصومه، برترین دختر امام موسی کاظم(ع) امام هفتم شیعیان و یکی از نوه های پیامبر ما حضرت محمد مصطفی (ص) است. در ایران معتقدیم که هر چه داریم از برکت وجود مقدس ایشان است و حوزه علمیه ایران عمدتاً در شهر قم و محل دفن این بانوی گرانقدر قرار دارد.شهر قم پس از گذشت قرن‌ها به عنوان نگین انگشتری جهان اسلام از هر نظر می‌درخشد و به وی‍ژه مراجع، بزرگان و حوزه‌های علمیه در مجاورت این بانوی بزرگوار با احساس امنیت و آرامش خاطر بیشتری به پژوهش‌های علمی خود می‌پردازند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بازدید از نمایشگاه دستاورد های زنان دانشمند ایرانی هم در حاشیه این اجلاس صورت گرفت. زنان در ایران توانسته اند به موفقیت های علمی زیادی دست یابند و اکتشافات علمی خود را به جهانیان عرضه کنند. در این نمایشگاه حدود یک هزار زن دستاورد های علمی خود را به نمایش گذاشتند. در تهران توانستیم ۸۰ نفر از آنها را گرد هم آوریم و این نمایشگاه تاثیر بسزایی در ذهن مهمانان خارجی داشت و آنها را از تلاش و موفقیت زنان ایرانی متعجب کرده بود.

همسر رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه بسیاری از زنان شرکت کننده باور نمی کردند که بانوان ایرانی به چنین پیشرفت های علمی و موفقیت هایی دست یافته باشند، عنوان کرد: یکی از بانوان ایرانی با بهره گیری از دانش هسته ای توانسته بود به ۶۴ نوع روش درمانی مختلف دست یابد و تحسین بازدیدکنندگان را برانگیخت.

وی با اشاره به سیاه‌نمایی غربی ها و رژیم صهیونیستی علیه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران، بیان‌کرد: اغلب گفته میشود دانش هسته ای برای ساخت بمب اتمی است در حالیکه یک بانوی دانشمند ایرانی نشان داد تنها فقط در حوزه درمان می توان به ۶۴ شیوه درمانی جدید از طریق دانش هسته ای دست یافت.

 

مجری: دستاوردها و موفقیت های زنان ایرانی در عرصه علمی به سختی به این سوی دنیا مخابره می‌شود که این هم به محاصره ایالات متحده برمی‌گردد. شما در ونزوئلا با زنان دانشگاهی، بانوی اول ونزوئلا و با زنان در عرصه سیاست و روزنامه نگاری دیدار کردید، به چه شباهت هایی بین زنان ایرانی و زنان ونزوئلا پی بردید؟

علم الهدی در پاسخ به این سوال با بیان این جمله که معتقدم بین دو کشور ایران و ونزوئلا اشتراکاتی وجود دارد، گفت: در جلساتی که در ونزوئلا برگزار شد به این واقعیت پی بردم که زنان ونزوئلا بسیار روشنفکر هستند و در دنیای علم جایگاه و وزن علمی خود را دارند و در عین حال هم برای خانواده اهمیت زیادی قائل هستند

روشنفکری و خانواده محور بودن، نقطه مشترک زنان ایران و ونزوئلا

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه روشنفکری زنان و خانواده محور بودن، نقطه مشترک بسیار مهم بین ایران و ونزوئلا است، تصریح کرد: متأسفانه جریان های فکری حامی حقوق زنان به موضوع خانواده اهمیتی نمی دهند.

به گفته همسر رئیس جمهور کشورمان، این نهادهای بین المللی غربی در مورد خشونت درون خانواده یا خشونت زنان صحبت‌های زیادی را بیان می کنند، در حالی که انواع خشونت سازمان یافته خارج از چارچوب خانواده بسیار مهم تر و بسیار بزرگتر است ولی به آن اهمیتی نمی دهند.

علم الهدی مطرح کرد: معتقدم که بدون حمایت خانواده، دولت ها اغلب از زنان سوء استفاده می کنند؛سودجویی هایی از زنان به عنوان نیروی کار و یا سودجویی از جنسیت آن‌ها.

سو استفاده غربی ها از زنان به بهانه آزادی

وی با بیان اینکه متأسفانه دولت ها به نام آزادی از زنان سوء استفاده می کنند، تصریح کرد: البته فکر نکنید از رفتار بد مردان دفاع می کنم. اصلا؛ بدرفتاری مرد در خانواده به همان اندازه بد رفتاری زن در خانواده منفی تلقی می شود و قابل قبول نیست.

علم الهدی با بیان این جمله که ونزوئلا و ایران هر دو در جستجوی عدالت هستند، یادآور شد: ما مخالف سرکوبیم و در عین حالی که می‌خواهیم زن، زن باشد،نمی‌خواهیم مثل مرد باشد. چرا ما زنان باید مانند مردان باشیم؟ چرا ما باید مانند مردان کار کنیم، مانند مردان درس بخوانیم، مانند مردان زندگی کنیم؟ حرف بزنیم و مدام رفتارهای خشونت‌آمیز انجام بدهیم؟ این خشونت است. آیا برای کار، تحصیل و زندگی، مدل زنانه‌ای وجود ندارد؟

مجری: در ۲۵ شهریور ۲۰۲۲ که یک زن ۲۲ ساله در ایران فوت کرد، چه اتفاقی افتاد؟ از این طرف دنیا اطلاعات زیادی علیه این رویداد منتشر شد. واقعیت ماجرا را شما بیان‌کنید؟ روایت مسلط آن بود که حکومت به زنان تعدی می کند و چندین ماه متوالی شاهد بودیم.

علم الهدی تصریح کرد: از شما برای بیان این نکته قدردانی می کنم زیرا این‌ماجرا دقیقاً همان نکاتی را که ما در مورد خشونت سازمان یافته از طریق رسانه صحبت می کردیم، روایت می‌کند.

وی گفت: در یک مجموعه زیر نظر پلیس، خانمی با نوعی حمله قلبی جان خود را از دست داد. یک تیم پزشکی برای بررسی آنچه اتفاق افتاده درصحنه حاضر شد. همانطور که اگر در هر جای کشور ما اتفاق افتد، کمیسیون پزشکی برای بررسی علت نامعلوم مرگ تشکیل می‌شد؛ در این ماجرا هم این اتفاق افتاد. اما رسانه ها از این قضیه علیه مردم و کشور و نظام و انقلاب ما سوء استفاده کردند و دست به توطئه و دسیسه زدند.

وی با بیان اینکه منبع این همه بمباران رسانه ای آمریکاست، عنوان کرد: لازم است یادآوری کنم که خود ایالات متحده سال ها از دیکتاتوری رژیم شاهنشاهی در ایران حمایت می کرد و اکنون هم به تبع همان رفتار به حمایت اش خانواده و پسر دیکتاتور مخلوع ایران ادامه می دهد. یک ضرب المثل ایرانی در این باره وجود دارد که می گوید دم خروس اینجا بیرون زده است؛ یعنی کسی خروسی را دزدیده، آن را زیر لباس می گذارد و پرهای خروس بیرون مانده ولی فرد این دزدی را کتمان می‌کند. این ضرب المثل مصداق رفتار آمریکایی هاست؛ آنهایی که از آن دیکتاتوری محافظت و دفاع کردند، الان هم از طریق این دیکتاتوری رسانه ای به بهانه دفاع از یک خانم که براثر نوعی حمله قلبی جان خود را از دست داد، همان کار را می‌کنند و تمام آن هیاهوی رسانه ای ساختگی بود.

مجری: کمی در مورد محاصره رسانه ای توسط رسانه های سلطه جوی غربی صحبت می کنید ....

علم الهدی در پاسخ به این سوال به مدل های مختلف دیکتاتوری غربی ها اشاره کرد و گفت: دیکتاتوری سیاسی، دیکتاتوری اقتصادی، دیکتاتور علمی و دیکتاتوری رسانه ای از جمله انواع دیکتاتوری است که غربی در پیش گرفته اند که دیکتاتوری رسانه ای فقط یک نمونه از دیکتاتوری آنهاست. ایران همانند ونزوئلا قربانی این نوع دیکتاتوری ها است و شاهد آسیب های ناشی از این تمامیت خواهی هستیم‌.

ایستادگی مردم ایران در برابر خودخواهی دشمن

مجری: با وجود این فشار ها چطور مقاومت کرده اید

همسر رییس جمهور کشورمان در این باره اظهار کرد: برای مقاومت در برابر دیکتاتوری رسانه ای، از یک اصل اساسی پیروی می کنیم؛ آن هم ایستادگی در برابر خودخواهی و خود محوری دشمن. فردگرایی مبتنی بر ذهنیت گرایی است. ما به تبعیت از رهبرمان امام خمینی(ره) فرد گرایی را قبول نداریم.

تخریب جایگاه خانواده؛ هدف دیکتاتوری رسانه‌ای

این استاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به کتاب «فلسفه آموزشی نهضت امام خمینی» که با هدف بررسی نظریه امام(ره) درباره ثنویت نوشته شده؛ اظهار داشت: امام خمینی جمله معروفی دارند که می فرماید: "از دامن زن‌، مرد به معراج‌ می‌رود"؛ یعنی مرد هر چقدر هم که به جایگاه والایی برسد، مسیر آن از تربیت و دامان زن است، که این در واقع فلسفه تربیتی امام خمینی(ره) است که ما آن را آموخته ایم و براساس این رویکرد تربیت یافته ایم. زنان ایرانی این اصل را درک کرده اند و به همین دلیل بر مسئولیت مادرانه در تربیت فرزند تاکید دارند.

دختران قربانی تهاجم فرهنگی دشمن

وی گفت: نظام سلطه در جنگ علیه ایران به این نکته پی برد، مردانی که در این جنگ ها حضور یافته اند و از سرزمین و خاک خود دفاع می کنند، فرزندانی هستند که در دامان مادران و زنان آموزش دیده اند. از این رو تلاش برای تخریب نقش خانواده در ایران را آغاز کردند. در ۳۰ سال گذشته، دشمنان تلاش زیادی برای نابودی شان و جایگاه خانواده انجام داده اند.

همسر رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه بزرگترین هدف تهاجم فرهنگی کنونی، دختران ما هستند، خاطر نشان کرد: دختران‌ما در علم، ایمان و وفاداری خود مورد تهاجم و حمله قرار می گیرند. دیکتاتوری رسانه ای در تمام دنیا به ویژه در ایران سعی در تخریب خانواده دارد و تمام توان و تلاش خود را در این زمینه بکار گرفته است.

ایرانی ها به تلاش بیهوده آمریکا می خندند

وی متذکر شد: ایران دارای یک تمدن ۱۵۰۰۰ ساله است، در حالی که ایالات متحده حتی به اندازه سن درختان دانشگاه شهید بهشتی ایران که در آن تدریس می کنم، قدمت ندارد.به همین دلیل است که ما ایرانی ها به تلاش های بیهوده آمریکایی ها می خندیم.

همسر رئیس جمهور کشورمان تصریح کرد: به خوبی می دانیم که خانواده می تواند از یک فرهنگ محافظت کند. کشور ما در طول تاریخ خود به دلیل موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد خود همواره با تهاجمات، جنگ ها و حملات بسیاری از دشمنان از جمله مغول ها و اعراب مواجه بوده است، اما با این وجود، آنها نتوانستند تاریخ، زبان، فرهنگ یا آداب و رسوم ما را تغییر دهند. این نتیجه مقاومت زنان و خانواده های ایرانی است.

همسر رییس جمهور کشورمان در پایان افزود: این دیگر فقط یک محاصره رسانه ای نیست. این یک فریب جعل رسانه ای است. در همان حوادث ۲۰ تن از بهترین جوانان کشور شهید شدند. آخرین آنها حدود یک‌ماه قبل به شهادت رسید(شهید حمیدرضا الداغی). چند تبهکار دختری را مورد آزار و اذیت قرار دادند که قرار بود فردای آن روز ازدواج کند. آن جوان به کمک دختر آمد و جنایتکاران او را با ضربات چاقو شهید کردند. چندین میلیون ایرانی در سوگ این جوان عزادار شدند و مراسم تشییع پیکر عظیمی بد حضور میلیون ها نفر برگزار شد./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد