قالیباف :

وزیر کشور ابلاغیه مورد انتقاد نمایندگان را اصلاح کرد

کد خبر: 1228261

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار نماینده طوالش در خصوص ابلاغیه وزارت کشور مبنی بر عدم ورود نمایندگان به مسائل اجرایی در سال پایانی گفت: وزیر کشور ابلاغیه ۱۱ خرداد را اصلاح کرد.

وزیر کشور ابلاغیه مورد انتقاد نمایندگان را اصلاح کرد

حسن محمدیاری در نشست علنی امروز (دوشنبه، 29خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل (137) قانون اساسی عنوان کرد: به صراحت اصول قانون اساسی، رئیس جمهور و تمامی وزرا در قبال مجلس موظف هستند پاسخگو باشند.

نماینده مردم طوالش و رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس مجلس ادامه داد: شما در جریان هستید که نمایندگان شهرهای کم برخوردار در جذب اعتبارات با چه مشکلاتی مواجه هستند، اساساً اگر همراهی قوه مجریه در کارها وجود نداشته باشد، امور اجرایی معطل می‌ماند. در این شرایط نمایندگانی که تاوان ناکارآمدی برخی مدیران اجرایی را می‌دهند مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند که به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

وی تصریح کرد: هر نماینده‌ای در قبال مردم مسئولیت دارد و شما به عنوان رئیس مجلس قسم یاد کردید از شأن و منزلت مجلس دفاع کنید.

محمدیاری افزود: نمایندگان در حالی در حوزه‌های انتخابیه مشکل دارند که همین همراهی ظاهری نیز از نمایندگان گرفته شده و براساس بخشنامه وزارت کشور عنوان شده که نماینده‌ای که یک سال از فرصت خدمت او باقی مانده و باید در خدمت نظام باشد، با او همراهی صورت نگیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خطاب به رئیس مجلس خواستار تذکر به وزیر کشور در این خصوص شد.

دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به این اخطار قانون اساسی عنوان کرد: روز گذشته این موضوع را تذکر دادم و وزیر کشور ابلاغیه 11 خرداد ماه را اصلاح کرد. نمایندگان اجازه دهند ایشان از اردبیل بازگردند و ما خدمتشان هستیم./ خانه ملت

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد