تصویب 5 هزار میلیارد تومان برای توسعه ۲ شهرستان کشور

کد خبر: 1228413

معاون اجرایی رئیس‌جمهور از تصویب 5 هزار میلیارد تومان برای توسعه شهرستان‌های نهبندان و سربیشه خبر داد.

 تصویب 5 هزار میلیارد تومان برای توسعه ۲ شهرستان کشور

معاون اجرایی رئیس‌جمهور از تصویب 5 هزار میلیارد تومان برای توسعه شهرستان‌های نهبندان و سربیشه خبر داد.

محسن منصوری در جلسه بررسی طرح‌های پیشرفت و آبادانی شهرستان های نهبندان و سربیشه اظهار کرد: رئیس‌جمهور در جریان سفر استانی به استان خراسان جنوبی دستور داده بود که طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان‌های نهبندان و سربیشه با هدف سرعت بخشی به توسعه این شهرستان‌ها تهیه، تنظیم و ابلاغ شود که کارشناسان ما در مجموعه معاونت اجرایی، سازمان برنامه و بودجه و دستگاه‌های تخصصی و با هماهنگی استانداری خراسان جنوبی، طرح جامعی برای این دو شهرستان کم‌برخوردار تنظیم کردند.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور افزود: بر این اساس، بیش از 5 هزار میلیارد تومان علاوه بر مصوبات سفر استانی به خراسان جنوبی،  برای این دو شهرستان در نظر گرفته شد که در برنامه 3 ساله اختصاص خواهد یافت و در زمینه اقتصادی، زیربنایی، عمرانی و فرهنگی هزینه می‌شود.

سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری، گفت: دولت به توسعه این شهرستان‌ها عنایت ویژه‌ای دارد. رئیس‌جمهور، خراسان جنوبی را کاملا می‌شناسد و بر رفع محرومیت این استان تأکید دارد. تأکید رئیس‌جمهور این بود که طرح توسعه نهبندان و سربیشه به صورت مجزا از مصوبات سفر استانی تهیه شود. عدد 5 هزار میلیارد تومان اختصاص یافته علاوه بر مصوبات دور اول و دوم سفر استانی خواهد بود.

در این جلسه، طرح‌های مختلف عمرانی مربوط به وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو، وزارت ارتباطات، وزارت دادگستری، وزارت فرهنگ، وزارت جهاد کشاورزی، صمت، وزارت میراث فرهنگی، وزارت کشور، سازمان محیط زیست، ورزش، بهداشت، صداوسیما، بانک‌ها، سازمان تأمین اجتماعی بررسی شد.

در پایان، بودجه اجرای این طرح‌ها تعیین و مقرر شد این بودجه‌ها در زمان مقرر تخصیص یافته و طرح‌های عمرانی براساس جدول زمانبندی اجرایی شود./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها