مجمع عمومی 50 حزب و تشکل شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برگزار شد

کد خبر: 1228836

مجمع عمومی 50 حزب و تشکل عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با حضور بیش از ۲۰۰ تن از فعالان سیاسی کشور برگزار شد.

 مجمع عمومی 50 حزب و تشکل شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برگزار شد

مجمع شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با 50 حزب و تشکل عضو این جبهه با حضور بیش از ۲۰۰ تن از فعالان سیاسی کشور برگزار شد.

 مجمع عمومی 50 حزب و تشکل عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با حضور بیش از ۲۰۰ تن از فعالان سیاسی کشور و اعضای  احزاب و تشکل‌های شورای ائتلاف عصر امروز (چهارشنبه، 31 خرداد) در محل ستاد سمن‌های شهر تهران برگزار شد.

براساس این گزارش، محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین نیز سخنران ویژه این همایش است.

نشست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با محوریت بررسی تحلیل و تبیین شرایط سیاسی و اقتصادی کشور با حضور محمدرضا باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عبدالحسین روح‌الامینی و محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

روح‌الامینی: از هر ظرفیتی برای انسجام نیروهای فعال انقلاب استفاده می‌کنیم

در ابتدای این مراسم، روح‌الامینی در مورد جایگاه احزاب در کشور گفت: باید از ظرفیت احزاب در همه مقاطع استفاده کنیم و ظهور و بروز احزاب فقط در موسوم انتخابات نباشد، این موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: پیکره شورای ائتلاف فعال  و به دنبال هم‌افزایی نیروهای انقلاب است ما از هر ظرفیتی برای انسجام نیروهای فعال انقلاب استفاده می‌کنیم و به دنبال تجمیع نیروهای انقلاب هستیم.

وی افزود: درباره بحث احزاب و تشکل‌های شورای ائتلاف ما به طور فعال‌تر فعالیت خود را آغاز کرده‌ایم و هر ظرفیتی که در کشور و استان‌ها به عنوان مجموعه انقلابی است، آن را به رسمیت می‌شناسیم و از آن‌ها کمک می‌گیریم.

روح‌الامینی در ادامه گفت: برای تجمیع نیروهای انقلابی در همه استان‌های کشور برنامه‌ریزی کرده‌ایم و از همه تشکل‌های استانی که بعضاً به صورت رسمی فعالیت نمی‌کنند، می‌خواهیم به صورت قانونی هم فعالیت‌های خود را ثبت کنند.

وی درباره حضور  تشکل‌های بانوان در شورای ائتلاف، گفت: در این موضوع هم فعالیت‌هایی صورت گرفته است، البته نواقصی هست که باید رفع شود و بانوان فعال‌تر شوند.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: نیاز است که تشکل‌های اجتماعی که می‌توانند در بخش‌های اجتماعی منشأ اثر باشند، مورد توجه بیشتر قرار گیرند و ما به دنبال این موضوع هستیم.

روح‌الامینی به رابطه دولت ومجلس اشاره کرد و گفت:در ماه‌های اخیر، سه مورد معرفی وزیر داشتیم، نیکبخت، مراد صحرایی و علی‌آبادی از مجلس رأی اعتماد گرفتند. ویترین و تابلوی رابطه دولت و مجلس جلوه‌گاه خوبی دارد، علی‌رغم اینکه بحث‌هایی در این زمینه وجود داشته، اما خروجی رابطه دولت و مجلس مراقبت شده است.

وی افزود: یکی از عناصر این تعامل این است که ما با همه ضعف‌هایی که داریم، این ضعف‌ها رو به جبران است، با افتخاری و مدالی که رهبر انقلاب دادند از انقلابی قلمدادن کردن مجلس یازدهم پیشیمان نیستد.

روح‌الامینی با اشاره به نقش فراکسیون انقلاب اسلامی بیان داشت: انسجام این فراکسیون در حال افزایش است، به‌گونه‌ای که در جلسه قبل از صحن علنی وقتی رأی‌گیری استمزاجی می‌شود همان نتیجه در صحن به دست می‌آید.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: با اقدامات صورت گرفته، رفتار سیاسی مجلس قابل پیش‌بینی‌تر شده است و این حاکی از هماهنگی‌های است که پشت صحنه بیشتر می‌شود و این در سال منتهی به انتخابات مهم است.

این عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در ادامه گفت: این انسجام و همبستگی باید خود را نشان دهد و آن ارتقاء و حل مسائل سیاسی و اقتصادی کشور است و پاسخ به نیازهایی است که تبلورش باید در سفره مردم و افزایش سرمایه اجتماعی باشد.

وی افزود: بگو مگوهایی وجود وارد و برخی هم نمی‌خواهند این انسجام شکل گیرد و برخی افراد کم تجربه هم در دولت و مجلس خواهان انسجام و وحدت نیستند.

نماینده مردم تهران در ملس با اشاره به بخشنامه معاون سیاسی وزیر کشور نیز، گفت: وحیدی با اینکه در سفر بوده، بندهایی از این بخشنامه را لغو کرد و دیروز نیز با وجود اینکه جلسه غیرعلنی بود، اما وی زودتر در جلسه غیرعلنی حاضر شد.

وی با اشاره به جلسه دیروز صحن علنی مجلس گفت: این همهمه و دو دوهای نمایندگان زیبنده  مجلس نیست. این هیاهوها شبهه استادیومی زیبنده مجلس انقلابی نیست و ما نمی‌توانیم این‌ها را از صحنه سیاست حذف کنیم.

روح‌الامینی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در دیدار با کارگزاران نظام بیان کرد: رهبر انقلاب در دیدار با نمایندگان بر افزایش مهربانی و تعامل تأکید کردند، این بحث جدی جامعه است، باید مهربانی‌ها را علی‌رغم اختلافات افزایش دهیم و این نگاه راهبردی رهبر انقلاب است.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: رهبر انقلاب درباره انتخابات به صراحت این مطالب را فرمودند که سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت. در رقابت و مشارکت به‌طور جدی مسئول هستیم و کادرها و احزاب سیاسی مسئول هستند و می‌توانند نقش‌آفرین باشند.

وی افزود: در رابطه با مجلس فعلی هم یک گروه ارزیابی تشکیل داده‌ایم، این جمع یک گروه 9 نفره هستند که خودشان هم در این موضوع ذی‌نفع نیستند و برای هر نماینده که با نشان شورای ائتلاف وارد مجلس شده، کارنامه نظارتی تشکیل داده و بالای 60، هفتاد درصد کارنامه‌ها کامل شده است و نمایندگان مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند که گزارش این موضوع را به مردم اعلام خواهیم کرد.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب افزود:برخی می‌خواهند ما را به انفعال بکشانند، اما اراده نظام این است که با مشارکت جدی به سمت و سویی برویم و گرفتار حواشی نشویم.

باهنر: باید از همه جریان‌های درون نظام برای اعتلای کشور در انتخابات استفاده کنیم

همچنین محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین نیز در این همایش در سخنانی با اشاره به ماهیت فعالیت احزاب در سالجاری، گفت: بیشتر بحث تشکل‌ها و احزاب در سالجاری منتهی به انتخابات حول همین محور است و ما هم باید حول این موضوع فعالیت‌های خود را برنامه‌ریزی کنیم.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات گفت: انتخابات امسال یکی از مهم‌ترین انتخابات سال‌های اخیر کشور است و ما هم باید ناظر به همین مهم، فعالیت‌های خود را انجام دهیم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین افزود: یکی از دلایل مهم بودن انتخابات امسال، سخنان رهبر انقلاب در ابتدای سال درباره انتخابات است.

باهنر ادامه داد: رهبر انقلاب در سال‌های گذشته شتاب زیادی برای ورود به انتخابات نداشتند، اما امسال می‌بینیم که رهبر انقلاب اولین فردی بودند که از همه زودتر مسئله انتخابات را کلید زدند و چهار مؤلفه؛ مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت را به عنوان راهبرد بیان کردند.

وی گفت: ما باید نقاط ضعف خود را بگوییم و موانع را برداریم تا بتوانیم خود را تقویت کنیم. یکی از این موضوعات این است که باید عوامل مشارکت پایین در انتخابات ریاست‌جمهوری و مجلس را بررسی کنیم و آن را تحلیل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مسائلی که باعث شد در انتخابات‌های دولت و مجلس اخیر، سطح مشارکت کمی پایین بیاید، مسئله کرونا بود که باعث می‌شد یک عده حاضر نباشند رأی دهند و در صف‌ها بایستند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین اضافه کرد: یک عده‌ای هم می‌گویند در بسیاری از کشورهای دموکراتیک اصلا اینگونه مشارکت گسترده و این‌ها نیاز نیست و همان مقداری که می‌آیند رأی بدهند، کافی است.

باهنر افزود: یا مثلا عده‌ای انتخابات ترکیه را مثال می‌زنند و می‌گویند مشارکت هشتاد درصدی در انتخابات آنجا وجود داشته، اما نمی‌گویند که اگر کسی در انتخابات ترکیه شرکت نکند، با محرومیت اجتماعی و محدودیت روبرو می‌شود.

وی تصریح کرد: شاخص‌ها برای ارزیابی حضور مردم در انتخابات متفاوت است و هر کسی یک شاخصی را بیان می‌کند.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به حضور گسترده مردم در اجتماعات‌های مختلف گفت: حضور و مشارکت مردم هم در ۲۲ بهمن، هم در ایام شب‌های قدر و مساجد و تکیه‌ها، هم در سخنرانی رهبر انقلاب در حرم مطهر امام رضا (ع) و هم در مراسم عید فطر، بسیار متفاوت و پرشور بود و امیدواریم در پایان سالجاری هم شاهد مشارکت پرشور مردم در انتخابات باشیم.

باهنر افزود: دشمنان ایران از صهیونیست‌ها گرفته تا دیگران به دنبال این هستند که وحدت بین امت و امام را کمرنگ کنند.

وی همچنین گفت: اگر حضور مردم در انتخابات اخیر به نوعی کمرنگ بود، آن ها نمی‌گویند کرونا بود، یا از دولت آن زمان ناراحت بودند، می‌گویند مردم از حاکمیت ناراحت هستند و از اینگونه حرف‌ها را به دروغ در رسانه‌هایشان منتشر می‌کنند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین خاطرنشان کرد: اصل بر این است که هم مشارکت افزایش یابد و هم اکثریت را داشته باشیم، ما برای اینکه جامعه را مدیریت کنیم، باید از ظرفیت همه طیف‌ها و جریان‌ها استفاده کنیم.

باهنر با انتقاد از افرادی که با ادعای خالص‌سازی به دنبال پیروزی خود در انتخابات هستند، گفت: بعضی‌ها می‌گویند همان ده درصد و پانزده درصد مشارکت باشد، کافی است که این برخلاف معنویات رهبر انقلاب است.

وی افزود: بنده وقتی می‌گویم رقیبی به اسم اصلاح‌طلب، به هیچ عنوان منظورم افرادی که اغتشاشگرا و ضدانقلاب و فتنه‌گر نیست، ما باید از همه جریان‌های درون نظام برای اعتلای اسلام و ایران عزیز استفاده کنیم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین خاطرنشان کرد: ما باید رقبای حزبی خود را به رسمیت بشناسیم، نه رقبای نظام را، رقیب حزبی هم کسی است که به مشارکت بالا کمک می‌کند.

باهنر یادآور شد: برخی می‌گویند اگر طرف خالص نبود، باید با بلدوزر از روی او رد شویم؛ طرف می‌گوید من طرفدار ولایت‌فقیه هستم ولی ما می‌گوییم غلط کردی، تو ضد ولایت فقیه هستی! برای انتخابات مجلس دوازدهم به یکی از مسئولان گفتم می‌توانم لیست ۳۰ نفره اصلاح‌طلب برای تهران بدهم که هم نمازخوان هستند و هم نظام را قبول دارند، اما ما را قبول ندارند؛ اگر می‌خواهیم ببریم باید آن‌ها هم در صحنه باشند که از آن‌ها پیروز شویم، اگر قرار باشد تیمی با ۱۶ تیم دسته سومی بازی کند و قهرمان شود که هنر نیست، باید ۱۶ تیم لیگ برتری را ببرید که قهرمان شوید، این موضع نظام است.

وی به بیانیه اخیر جامعه اسلامی مهندسین اشاره و اظهار کرد: این بیانیه در پاسخ به مطالبه شرعی و قانونی رهبر معظم انقلاب بود و اعلام کردیم که دست‌اندرکاران انتخابات برنامه خود را در خصوص پاسخ به مطالبه رهبری اعلام کنند، باز هم این موضوع را دنبال می‌کنیم. در جلسه اخیر جامعه اسلامی مهندسین آقای وحیدی وزیر کشور حضور داشت و مطالب خوبی هم مطرح کرد، اما اظهاراتش ربطی به موضوع جلسه نداشت.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه ساحت جبهه‌بندی و جریان اصولگرایی پراکنده است، بیان کرد: جبهه اصولگرایی در وضعیت مطلوبی از نظر وحدت و همدلی به سر نمی‌برد، باید جذاب‌تر با هم کار کنیم، رقابت‌های درونی غیرضروری و بدون دلیل داریم، ضمن اینکه برخی خودخواهی‌ها و خودمحوری‌ها هم هست که باید از رقبای درون جریان بخواهیم که با هم وحدت کنند و فاصله را کم کنیم.

باهنر در همین زمینه افزود: من و آقای بادامچیان ۳۰ سال است که در جلسات جبهه پیروان خط امام و رهبری با هم بحث می‌کنیم، با یکدیگر اختلاف نظر داریم، اما سعی می‌کنیم مواضع افتراقی را به حاشیه ببریم.

وی ادامه داد: ممکن است فردا رسانه‌ها بگویند باهنر به شورای ائتلاف پیوست، مگر من از این شورا رفته بودم که به آن برگردم؟ من با همه شوراها و جبهه‌های درون اصولگرایی همکاری می‌کنم و امیدوارم اکثریت را در انتخابات پیش روی مجلس داشته باشیم، نه اینکه علی‌الاطلاق ۲۹۰ کرسی را کسب کنیم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین خاطر نشان کرد: زمانی که نماینده مجلس بودم، می‌گفتم اول سهم اقلیت را بدهید، آن زمان ۴۰ درصد مجلس اقلیت و ۶۰ درصد اکثریت بود، ما دیکتاتوری اکثریت را قبول نداریم. خواستار اختصاص ریاست برخی کمیسیون‌ها به فراکسیون اقلیت بودم، ۹۰ درصد تصمیمات مجلس سیاسی و جناحی نیست. مثلاً تنظیم لایحه بودجه به هیچ عنوان سیاسی نیست که اگر دولت با ما نبود بودجه را به‌گونه‌ای ببندیم که زمین بخورد. در اولین سال دولت اصلاحات بودجه‌ای که به مجلس آمد وقتی به تصویب رسید سخنگوی دولت وقت اعلام کرد که آنچه مجلس تصویب کرده عالمانه‌تر از لایحه دولت است.

به گفته دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین اصولگراها در حال حاضر متشتت هستند، باید تلاش کنیم در جریان اصولگرایی خود را محور جهان خلقت ندانیم تا مشارکت بالایی در انتخابات داشته باشیم..فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد