متکی: دشمن به دنبال کاهش مشارکت مردم در انتخابات است

کد خبر: 1229309

رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی گفت: امسال رهبری زودتر از همه بر موضوع انتخابات تاکید کرده اند و چون ایشان صحنه ها و پشت پرده ها را رصد می کنند، می بینند دشمن به دنبال کاهش مشارکت مردم در انتخابات است.

متکی: دشمن به دنبال کاهش مشارکت مردم در انتخابات است

رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی گفت: امسال رهبری زودتر از همه بر موضوع انتخابات تاکید کرده اند و چون ایشان صحنه ها و پشت پرده ها را رصد می کنند، می بینند دشمن به دنبال کاهش مشارکت مردم در انتخابات است.

منوچهر متکی عصر شنبه در نخستین همایش انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری در مصلی امام خمینی (ره) تبریز اظهار داشت: همه رهبران پس از پیروزی انقلاب خود به تدریج محافظه کار می شوند و وقتی نهضت به نظام تبدیل می شود، مصامحه گری و سازش پررنگ می شود اما در نهضت امام خمینی(ره) که برگرفته از الگوی پیامبر در دو محور تکوین ملت و تاسیس حکمرانی بود، ۱۷ سال از ۱۵ خرداد ۴۲ تا ۲۲ بهمن ۵۷ برای تکوین ملت و آگاهی مردم تلاش کرد و ۲۲ بهمن گفت به پشتوانه این مردم دولت تعیین می کنم و ۱۰ سال حکمرانی کرد.

وی ادامه داد: پس از این ۱۰ سال باید مانند رهبران همه نهضت ها نوعی سازش کاری بر گفتار و رفتار امام راحل (ره) مسلط می شد اما ایشان در سخنرانی های سال های پایانی عمرشان می گفتند تا صدای لا اله الا الله در سرتاسر جهان طنین انداز نشود، مبارزه است و تا مبارزه است ما هستیم و این خلاف اصل مصالحه کاری رهبران نهضت های مرسوم در جهان و برگرفته از آموزه های قرآنی است که فلسفه خلقت عالم را بر نابودی باطل به دست حق تبیین می کند.

وزیر اسبق امور خارجه تصریح کرد: امام از یک مبارزه دائمی و دعوت از رهروانش به حضور مستمر در میدان سخن می گوید چون ما چه بخواهیم و چه نخواهیم، در میانه مصاف بین حق و باطل هستیم و امام سعی کرد در طول حیات طیبه خود به ما عزت، شرف، هویت داشتن، استقلال، تعفن وابستگی و مذلت غربی و شرقی بودن را بیاموزد.

ایران به آذربایجان عشق می ورزد

وی خاطرنشان کرد: در این میان تبریز و آذربایجان با تاریخ پر افتخار خود در بسیاری از عرصه ها میدان دار بوده و عشق به اسلام، ولایت و ایران می ورزد و به عنوان یک غیر آذربایجانی می گویم که همه ایران نیز بخاطر همه این ظرفیت ها به آذربایجان عشق می ورزد.

متکی انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در اسفند امسال را نقطه بروز و ظهور مرحله جدیدی از فعالیت های سه سال گذشته شورای وحدت نیروهای انقلاب عنوان و اضافه کرد: در شرایط داخلی به دلیل عوض شدن رویکردهای کشورداری و نیز تغییر سیاست خارجی خوشحالیم اما به دلیل وضعیت اقتصادی و معیشت دشوار مردم ناراضی هستیم و بدتر این است که مردم فکر کنند این مشکل حل شدنی نیست.

وی ادامه داد: اما سایر کشورها مشکلات این چنینی را اول با پذیرش وجود مشکل و سپس یافتن راه برون رفت حل کرده اند و بر ین اساس باید اذعان کنیم که در انتخابات دو دوره اخیر شاهد پایین آمدن تراز مشارکت به کمتر از ۵۰ درصد بودیم و این همان خواسته دشمن است و مشکل دیگر ناآرامی ها و اعتراضات همراه با اغتشاشات از مهر گذشته بود.

رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی گفت: در این اغتشاشات همه دنیا با این خیال که کار جمهوری اسلامی تمام است، علیه ما به میدان آمدند اما مردم در تبریز، تهران، یاسوج و نقطه به نقطه کشور با حضور گسترده در یوم الله ۲۲ بهمن به همه این توهمات پاسخ دادند و نتیجه اش این شد که مکرون گفت ما بنای سرنگونی ایران را نداریم و عربستان خواهان ارتباط با ما شد و عمارات، کویت، قطر، مصر و بسیاری دیگر نیز این زمزمه را تکرار می کنند.

مسئولان بسیار به مردم ایران بدهکارند/ دشمن به دنبال کاهش مشارکت مردم در انتخابات است

وی تصریح کرد: مردم صحنه های این چنینی را بهم زدند و هرجا لازم بوده دینشان را به نظام و انقلاب ادا کرده اند اما مسئولان بسیار به این مردم و کشور بدهکارند و در چنین شرایطی امسال رهبری زودتر از همه بر موضوع انتخابات تاکید کرده اند و چون ایشان صحنه ها و پشت پرده ها را رصد می کنند، می بینند دشمن به دنبال کاهش مشارکت مردم در انتخابات است.

 

به مقصد رسیدن جهت‌گیری درست دولت نیازمند استفاده از آدم‌های کاربلد است

وی اظهار داشت: با وجود این ارتباط نزدیک و عدم اختلاف بین رئیس دولت و رهبری باید دقت داشت که به مقصد رسیدن جهت‌گیری درست دولت نیازمند نقشه راه برای کشورداری و استفاده از آدم های کاربلد است و بنابراین ضمن پیگیری این مطالبات از دولت، به دشمن می گوییم اگر برای اسلام و انقلاب ما کمین کرده اید، در جای لازم به دهان شما می زنیم.

انتخابات هم حق است و هم تکلیف/ مشکلات ما هیچ ارتباطی به دشمن  ندارد

وزیر اسبق امور خارجه ادامه داد: به فرمایش مقام معظم رهبری انتخابات هم حق است و هم تکلیف و باید آن را پرشور برگزار کنیم و همزمان مطالباتمان را نیز پیگیری کنیم چون مشکلات ما هیچ ارتباطی به دشمن  ندارد و در همین راستا شورای وحدت هم با بررسی نماینده های فعلی مجلس و همچنین رصد نامزدهای هر یک از استان ها و حوزه های انتخابیه نسبت به ارائه نظر و لیست برای انتخابات اسفند اقدام خواهد کرد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد