امیر حیدری: در محورهای خودکفایی به تجهیزات مهمی دست یافته ایم

کد خبر: 1232342

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: از آن قدرت و هیمنه پوشالی آمریکا خبری نیست و امروز دیگر برای ما یک ابرقدرت نیست و در تمام معادلات جهانی نقش ایفا می‌کنیم.

امیر حیدری: در محورهای خودکفایی به تجهیزات مهمی دست یافته ایم

در سالروز رژه تاریخی هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران، مزار شهدای انقلاب اسلامی توسط فرماندهان این نیرو و دو فروند بالگرد گلباران شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در «آیین گرامیداشت بیعت تاریخی کارکنان هوانیروز ارتش با امام راحل در سال 58 در شهر مقدس قم» که در سالن اجتماعات باغ موزه دفاع مقدس قم برگزار شد، با اشاره به حماسه‌سازی شهدای ارتش در طول حیات انقلاب اسلامی اظهار داشت: هوانیروز بخش ناگسستنی از نیروی زمینی است و با اجرای رژه تاریخی در 19 تیر ماه 58 مقابل امام خمینی ولایتمداری خود را ثابت کرد.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری افزود: امروز باید جهاد تبیین مدنظر رهبر معظم انقلاب مورد اهتمام همه قشرهای جامعه قرار گیرد، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رویدادهای مهمی در جهان به وجود آورده و ارزش‌هایی برای کشور به ارمغان آورده است.

وی گفت: نظام الهی ما که منبعث از بصیرت الهی امام بزرگوار است، عزت، افتخار و اقتدار نصیب کشور کرده و همه باید قدردان این نظام مقدس باشیم و در صراط مستقیم حرکت کنیم.

حیدری با اشاره به اینکه هر کس در صراط مستقیم قرار بگیرد رستگار و عاقبت بخیر خواهد شد گفت: این صراط مستقیم حتما یک هدایتگر می‌خواهد و رسول گرامی اسلام(ص) نماد عینی صراط مستقیم برای امت خود در آن زمان بود و بعد از پیامبر، ائمه معصوم(ع) کار هدایتگری مردم را برعهده داشتند و امروز با توجه به این وعده خداوند که «زمین هیچگاه از حجت خالی نمی‌شود»، ولی فقیه نماد عینی و مجسم صراط مستقیم برای امت اسلام است.

وی تصریح کرد: کارکنان هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در روز 19 تیرماه سال 1358 با حضور در رژه‌ای باشکوه، حماسه‌ساز و تاریخ‌ساز ثابت کردند که نیروهای ارتش، امام خمینی(ره) را به عنوان ولی فقیه و هدایتگر این صراط مستقیم پذیرفته‌اند و با امام امت بیعتی مجدد کردند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه آن بیعت، بیعتی الهی و ناگسستنی بود، خاطرنشان کرد: این تعهد متعاقبا با خون 48 هزار شهید گلگون کفن ارتش جمهوری اسلامی ایران امضا و تایید شد و هنوز هم این جریان وجود دارد، چراکه این بیعت ریشه در خون هزاران شهید دارد.

حیدری با بیان این که وقتی 48 هزار شهید در آسمان می درخشند، ما نباید راه را گم کنیم گفت: نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران گوش به فرمان فرمانده معظم کل قوا هستند و در صحنه‌های مختلف انقلاب حضوری پررنگ دارند.

وی با اشاره به اینکه در نیروی زمینی ارتش، سه اصل «ولایت‌محوری»، «عدالت‌محوری» و «شایسته‌سالاری» دنبال می‌شود گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در محورهای خودکفایی و بازدارندگی به دستاوردها و تجهیزات مهمی دست یافته است.

حیدری اضافه کرد: ارتش در بحث خدمت رسانی به مردم نیز پیش قدم بوده و در مباحثی همچون سیل و زلزله و دیگر بحران ها فریادرس مردم است.

وی خاطرنشان کرد: در جریان زلزله غرب کشور، نخستین صدایی که به گوش مردم زیر آوار مانده، رسید، صدای بالگردهای هوانیروز ارتش بود و در سیل استان لرستان و دیگر مناطق کشور، این ارتش بود که جلوتر از دستگاه های خدمت‌رسان، در منطقه حاضر شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان این که مکتب نورانی اسلام و قرآن، رهبری های امامین انقلاب، مردم و نیروهای مسلح در عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نقش داشته است گفت: ما در قبال این عزت، خون شهدا و ایثارگری ها تکلیفی داریم که این انقلاب را حفظ کنیم و حفظ انقلاب با عمل به فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی و ادامه دادن راه شهدا میسر می شود.

حیدری با اشاره به این که دیگر از آن قدرت و هیمنه پوشالی آمریکا خبری نیست افزود: امروز آمریکا دیگر برای ما یک ابرقدرت نیست و ایران به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تمام معادلات جهانی نقش ایفا می‌کند.

رژه ارتش در سال 58 در مقابل امام حرکت تاریخی در انقلاب رقم زد

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این آیین با بیان این که رژه تاریخی کارکنان هوانیروز در سال 58 یک نقطه عطفی در تاریخ انقلاب است گفت: در آن زمان که انقلاب ما با هجمه های بی شماری از جمله منافقان، معاندان، حزب کموله، کمونیست ها، نفوذی ها و حتی کسانی که ندای انحلال ارتش را سر می دادند، مواجه بود، این رژه و تجدید بیعت یک حرکت تاریخی را در انقلاب رقم زد.

امیر خلبان یوسف قربانی ادامه داد: ارتش جمهوری اسلامی ایران بعد از این تجدید بیعت، خدمات زیادی چه در زمان ابتدای انقلاب و حضور در عملیات مرصاد و شکستن کمر منافقان و چه در هشت سال دفاع مقدس انجام داد و همچنان گوش به فرمان فرمانده معظم کل قوا است.

وی با بیان این که امروز ارتش یاری‌رسان مردم در صحنه های مختلف است خاطرنشان کرد: زیرپوشش قراردادن 30 استان کشور در اورژانس هوایی و کمک رسانی به مصدومان و مجروحان و بیماران نمونه ای از خدمت‌رسانی ارتش به مردم است.

در پایان این آیین، جمعی از خانواده های شهدای هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران مورد تقدیر گرفتند.

گفتنی است حدود 100 فروند از بالگردهای هوانیروز و یگان‌های برتر نیروی زمینی ارتش در 19 تیرماه سال 58 با حضور در خیابان شهیدان فاطمی از مقابل امام خمینی رژه رفته و با امام امت تجدید بیعت کردند./ تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها