توییتر/ گزارش رئیس جمهور اوگاندا از دیدار با رئیسی

کد خبر: 1232915

رئیس‌جمهور اوگاندا در در صفحه شخصی خود در توییتر محور گفت‌وگوهای خود و رئیس‌جمهور کشورمان را تشریح کرد.

توییتر/ گزارش رئیس جمهور اوگاندا از دیدار با رئیسی

یووری موسونی، رئیس‌جمهور اوگاندا روز چهارشنبه در توییتی نوشت: سیدابراهیم رئیسی عصر امروز به این کشور آمد. مراسم و گفت‌وگوهای دوجانبه‌ای انجام گرفت که منجر به امضای شماری از یادداشت‌های تفاهم شد. اوگاندا و جمهوری اسلامی ایران از زمان انقلاب اسلامی روابط خوبی با یکدیگر داشته‌اند و "نقطه مشترک" ما - همانطور که بازدیدکننده‌مان به درستی فرمودند - موضع امپریالیسم‌ستیزی‌مان است. این اصل اساسی طی این سال‌های همکاری ما را به اینجا رسانده و ما نیز چشم‌انتظار تقویت و بسط این اصل هستیم.

وی در توییت دیگری نوشت: امروز ما درخصوص احتمال همکاری در صنایع پتروشیمی، کشاورزی، مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی و بهره‌بری از علوم، ابتکارات و فناوری گفت‌وگو کردیم. من به ابراهیم رئیسی خوش‌آمد می‌گویم و امیدوارم اقامت خوبی در اوگاندا داشته باشد.

رئیس جمهور کشورمان عصر امروز در ادامه سفر منطقه‌ای خود به آفریقا، در نخستین برنامه سفر به اوگاندا، مورد استقبال رسمی رئیس جمهور این کشور قرار گرفت.

در مراسم استقبال رسمی پس از نواخته شدن سرود ملی دو کشور و سان دیدن از یگان تشریفات، روسای جمهور، اعضای هیئت‌های عالی‌رتبه حاضر را به یکدیگر معرفی کردند.

مقامات عالی‌رتبه ایران و اوگاندا در حضور روسای جمهور دو کشور ۴ سند همکاری به امضا رساندند.

ا، مراسم امضای اسناد و تفاهم‌نامه همکاری میان ایران و اوگاندا برگزار شد و مقامات دو کشور ۴ سند همکاری  به امضا رساندند.

معافیت صدور ویزا، همکاری کشاورزی، تشکیل کمیسیون دائمی مشترک و بیانیه مشترک ۴ سند همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و اوگاندا بود که در حضور روسای جمهوری دو کشور امضا شد.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد