احضار سفیر ایتالیا در تهران به وزارت امور خارجه

کد خبر: 1233029

در پی میزبانی چند نماینده مجلس ایتالیا از سرکرده گروهک تروریستی منافقین در پارلمان این کشور، سفیر ایتالیا در تهران به وزارت امور خارجه احضار و به وی گفته شد که میزبانی از یک جنایتکار تروریست، مصداق بارز ترویج و تشویق تروریسم است.

 احضار سفیر ایتالیا در تهران به وزارت امور خارجه

میزبانی چند نماینده مجلس ایتالیا از سرکرده گروهک تروریستی منافقین و تروریست نشا‌ندار در محل پارلمان این کشور، منجر به احضار سفیر ایتالیا در تهران به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شد.

بر همین اساس و در اعتراض به این اقدام، مدیرکل غرب اروپای وزارت امور خارجه امرور (پنجشنبه) ۲۲ تیر ماه «جزوپه پرونه» سفیر ایتالیا در تهران را به وزارت امور خارجه احضار کرده و با تأکید بر تعهدات بین‌المللی ایتالیا در مقابله با تروریسم تصریح کرد: میزبانی چند نماینده ایتالیا از یک جنایتکار تروریست، مصداق بارز ترویج و تشویق تروریسم است و جمهوری اسلامی ایران حمایت از تروریسم را در هیچ نوع و شکلی از سوی هیچ‌کس برنمی‌تابد و آن را به شدت محکوم می‌کند.

سرکرده گروه تروریستی منافقین به دعوت چند تن از نمایندگان پارلمان اینالیا در جلسه استماع کمیته روابط خارجی این پارلمان حضور یافت.

مدیرکل غرب اروپای وزارت امور خارجه در دیدار سفیر ایتالیا با اشاره به احترام جمهوری اسلامی ایران به حاکمیت ملی کشورها و ضرورت صیانت از آزادی بیان و رفتار در چارچوب قانون گفت: همه سازوکارهای متمدن حکمرانی در جهان، در پی مجازات تروریست‌ها هستند و اعطای آزادی به تروریست‌ها به معنای اضمحلال قانون و نابودی آزادی شهروندان پایبند قانون است.

این دیپلمات ارشد ایرانی نفرت مردم ایران از قاتلان ۱۷ شهروند ایرانی که به‌ دست فرقه‌ای (گروهک تروریستی منافقین) که این تروریست نشاندار سرکرده آن است را یادآور شد و خطاب به سفیر ایتالیا گفت: بدون تردید هر حرکت از سوی هر مرجع و در هر مکان در حمایت از تروریسم محکوم است و جمهوری اسلامی ایران از دولت ایتالیا می‌خواهد تا در عمل اراده جدی خود را برای جلوگیری از تبدیل این کشور به پناهگاهی برای تروریست‌ها نشان دهد.

مدیرکل غرب اروپای وزارت امور خارجه عنوان کرد: حمایت از تروریسم نه‌ تنها هیچ کمکی به منافع کلان ایتالیا در برخورداری از روابط سازنده با جمهوری اسلامی ایران نمی‌کند، بلکه چهره این کشور در افکار عمومی را به‌ شدت مخدوش خواهد کرد.

سفیر ایتالیا هم در پاسخ اعلام کرد که مراتب را در اسرع وقت به پایتخت کشورش منتقل خواهد کرد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه نیز چندی پیش به میزبانی فرانسه از گردهمایی گروهک تروریستی منافقین واکنش نشان داد و به دولتمردان فرانسه توصیه کرد به جای حمایت از گروه‌های تروریست برای ایجاد ترور و آشوب در صحنه داخلی سایر کشورها، به خواسته‌های مردم فرانسه توجه کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در نشست خبری ۱۹ تیر ماه خود درباره این گروهک و میزبانی و حمایت تعدادی از کشورهای اروپایی از این گروهک تروریستی بیان کرد:  متاسفیم به رغم شناخت دقیق از ماهیت تروریستی این فرقه، کشورهایی در حوزه اروپا همچنان از این فرقه حمایت و از اعضای این فرقه میزبانی کرده و یا میزبان نشست‌های دوره‌ای این گروهک هستند. انتظار داریم دولت‌های مدعی حقوق بشر به مسؤولیت خود عمل کنند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه سال گذشته و در گفت‌وگویی با کریستین امانپور مجری و خبرنگار سی.ان.ان عنوان کرد: ما مشروعیت خودمان را از مردم ایران می‌گیریم. مردم ما تعداد اندکی منافق تروریست که در خارج  از کشور حضور دارند، نیستند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد