اهانت به قرآن کریم اینبار در دانمارک

کد خبر: 1234324

گروه افراطی و ضد اسلام‌ Danske Patrioter در دانمارک مقابل سفارت عراق در کپنهاگ در اقدامی شنیع یک نسخه از قرآن کریم را به آتش کشید.

اهانت به قرآن کریم اینبار در دانمارک

پس از اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم در سوئد به بهانه آزادی بیان، این‌بار یک گروه راست‌افراطی در دانمارک، نسخه‌ای از قرآن کریم را مقابل سفارت عراق در کپنهاگ سوزاندند.

 یک گروه راست‌افراطی در دانمارک در اقدامی توهین‌آمیز روز گذشته (جمعه) نسخه‌ای از قرآن کریم را در مقابل سفارت عراق در «کپنهاگ» پایتخت دانمارک سوزاندند.

خبرنگار خبرگزاری آناتولی ترکیه روز جمعه گزارش کرد که اعضای گروه راست‌افراطی که خود را « Danske Patrioter» (میهن‌پرستان دانمارک) می‌نامننند، مقابل سفارت عراق در پایتخت دانمارک، پرچم‌هایی ضداسلامی حمل می‌کردند و شعارهای توهین‌آمیزی علیه اسلام سرمی‌دادند.

این اقدام اهانت‌آمیز درست یک روز پس از آن رخ داد که ظهر روز پنجشنبه، ۲۰ جولای، برای دومین بار طی چند هفته اخیر، عاملان قرآن‌سوزی در سوئد، با چراغ سبز پلیس این کشور و پس از دریافت مجوز برای تجمع ضد اسلامی در استکهلم، به قرآن کریم اهانت کردند. (جزئیات بیشتر)

خبرنگار آناتولی در خصوص اهانت به قرآن کریم در دانمارک گزارش کرد که دنباله‌روهای گروه افراطی میهن‌پرستان دانمارک، پرچم عراق و قرآن کریم را بر روی زمین انداختند و آن را لگدمال می‌کردند. این گروه افراطی همچنین به طور زنده، در حساب کاربری خود در فیس‌بوک، این اقدام اهانت‌آمیز خود را پخش کردند.

گروه مذکور در توجیه این اقدام خود گفتند که این حمله به ساحت مقدس قرآن کریم، در اعتراض به حمله معترضان به قرآن سوزی به سفارت سوئد در بغداد صورت گرفته است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این گروه افراطی، پیش از این نیز در اواخر ماه ژانویه سال جاری میلادی، مقابل سفارت ترکیه در کپنهاگ، به ساحت مقدس قرآن کریم توهین کرده بودند.

روز پنجشنبه هفته گذشته، «سلوان مومیکا» شهروند عراقی ـ سوئدی در تجمع ضداسلامی، بار دیگر با حمایت پلیس سوئد به قرآن کریم هتاکی کرد و پرچم عراق را آتش زد که در پی آن شمار زیادی از مسلمانان نیز خود را به محل اهانت به قرآن کریم رساندند و با شعارهای «لااله الا الله» و «محمد رسول الله» به فرد موهن، پاسخ دادند.

پیش از این نیز، ۲۸ ژوئن گذشته بود که «سلوان مومیکا» (۳۷ ساله) در استکهلم، در نخستین روز تعطیلات عید قربان، یک نسخه از قرآن را پاره کرد و آن را در مسجد مرکزی این شهر به آتش کشید. پس از آن، دستگاه قضایی عراق حکم جلب این شهروند سوئدی عراقی تبار را صادر کرد و وزارت خارجه عراق از دولت سوئد خواست تا فرد هتاک به قرآن کریم را جهت محاکمه به این کشور تحویل دهد.

از طرف دیگر، در ادامه خشم عمومی علیه دولت سوئد، بامداد پنجشنبه، شماری از مردم عراق در واکنش به صدور مجوز کشور سوئد برای سوزاندن مجدد قرآن کریم به سفارت این کشور در بغداد حمله کردند و آن را به آتش کشیدند و در نهایت با دخالت نیروهای امنیتی عراق، معترضان از مقابل سفارتخانه سوئد، متفرق شدند که در پی آن تمام فعالیت‌های سفارتخانه سوئد در عراق بطور کامل به حالت تعلیق درآمد.

سخنگوی وزارت خارجه عراق بامداد شنبه اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم و پرچم عراق مقابل سفارت این کشور در دانمارک را محکوم کرد و از جامعه جهانی خواست مقابل چنین جنایاتی بایستد.

وزارت خارجه عراق در این بیانیه در بامداد شنبه بر تعهد خود برای پیگیری تحولات مربوط به این «رویدادهای شنیع» تأکید و تصریح کرد چنین اقداماتی را نمی‌توان مصداق آزادی بیان و آزادی تجمعات قلمداد کرد./ فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد