ولایتی توهین به قرآن کریم را محکوم کرد

کد خبر: 1234487

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی، توهین به قرآن کریم را محکوم کرد.

ولایتی توهین به قرآن کریم را محکوم کرد

، مجمع جهانی بیداری اسلامی با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت اهانت به قرآن کریم در سوئد، از دولت‌های اسلامی خواست برای جلوگیری از بی‌احترامی به ارزش‌های اسلامی و تنبیه عاملان و آمران آن، از طریق اقدامات بازدارنده ازجمله قطع روابط سیاسی و دیپلماتیک و توقف مبادلات تجاری و اقتصادی با سوئد تصمیمات جدی را اتخاذ نمایند.

متن بیانیه به این شرح است؛

بِسْمِ ٱللَّٰهِ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلرَّحِیمِ

《وَ قَدْ نَزلَ عَلَیْکُمْ فیِ الْکِتَابِ أَنْ إِذَاسَمعْتُمْ ءَایَاتِ اللَّهِ یُکْفَرُ بهِا وَ یُسْتهَزَأُ بهِا فَلَا تَقْعُدُواْ مَعَهُمْ حَتیَ‌ یخَوضُواْ فیِ حَدِیثٍ غَیرْهِ إِنَّکُمْ إِذاً مِثْلُهُمْ...‌》آیه 140 سوره نساء

«و خداوند (این حکم را) در قرآن بر شما نازل کرده که هر گاه بشنوید افرادی آیات خدا را انکار و استهزا می‌کنند، با آنها ننشینید تا به سخن دیگری بپردازند و گر نه، شما هم مثل آنان خواهید بود...»

هتک حرمت و توهین به قرآن کریم در کشور سوئد یک بار دیگر باعث جریحه‌دار شدن قلب بیش از دو میلیارد مسلمان در جهان ش و قطعاً عواقب هرگونه بی‌حرمتی به مقدسات دینی مسلمانان به نام آزادی بیان متوجه دولت سوئد است.

متأسفانه دولت سوئد تاکنون نه تنها در قبال این رفتار موهن و ممانعت از تکرار آن اقدام مؤثری انجام نداده است، بلکه با مواضع نادرست و مماشات با عامل قرآن سوزی به بهانه‌های واهی، باعث عصبانیت مضاعف مسلمانان گردیده است، در حالی که بر اساس مقررات شناخته شده بین‌المللی و نص صریح آموزه‌های ادیان و مکاتب الهی و همچنین آیات و روایات اسلامی، هرگونه بی‌حرمتی به ارزش‌های دینی و آسمانی و مقدسات دینی گناهی است نابخشودنی و جرمی آشکار که قطعا می بایست برخورد قانونی با آنان صورت پذیرد.

مجمع جهانی بیداری اسلامی ضمن محکومیت شدید این عمل شنیع که موساد و سیا جزو طراحان پشت صحنه آن هستند، از دولت سوئد می‌خواهد که هر چه سریع‌تر نسبت به توقف تکرار این اقدامات موهن و جلوگیری از این اعمال نابخردانه اقدام نموده و با عوامل آن برخورد کرده و آن‌ها را محاکمه نماید.

همچنین از دولت‌های اسلامی می‌خواهد در جهت جلوگیری از بی‌احترامی به ارزش‌های جهان شمول اسلامی و تنبیه عاملان وآمران آن ازطریق اقدامات بازدارنده ازجمله محدود ساختن روابط سیاسی، دیپلماتیک و مبادلات تجاری و اقتصادی با سوئد، اتخاذ یک موضع منسجم، واحد و یکپارچه دولت های اسلامی با تشکیل جلسه فوق العاده سازمان کنفرانس اسلامی در محکومیت این عمل موهن و اقدامات گسترده نخبگان،اندیشمندان، شخصیت ها، گروه ها، احزاب اسلامی و کلیه آزادی خواهان، دولت این کشور را از مماشات و رفتار منفعلانه و بی‌اعتنایی خود به احساسات و باورهای دینی مسلمانان، پشیمان نمایند و با محکومیت عاملان اصلی سازمان جاسوسی موساد و سیا نسبت به درک صحیح از این توطئه شوم ، هوشیاری و آگاهی خویش را افزایش دهند .

در پایان تأکید می‌شود، آزادی برخلاف آنچه که غرب تصور می‌کند و می‌پندارد مهم‌ترین و اساسی‌ترین مقوله از فضیلت اخلاقی و بشری است که باید در خدمت منافع عالی و فطری بشری قرار گیرد. از حیث تئوریک حتی در میان اندیشمندان شناخته شده سیاسی لیبرالِ غربی نیز، مفهوم آزادی تا جایی از اعتبار برخوردار است که کنش‌های یک فرد، به افراد دیگر آسیبی وارد ننماید.

آنچه که امروز به نام آزادی در سوئد و سایر کشورهای غربی انجام می‌شود، نه تنها آزادی به معنای واقعی نیست، بلکه ابزاری برای تحقیر و تمسخر انسان و ارزش‌های الهی و آسمانی اوست و همچنین مخل امنیت و صلح جهانی و جلوگیری از ظهور و بروز استعدادهای نهفته و پاک بشری است. بی تردید نیات سوء و پلید مجریان و هدایت کنندگان این هتک حرمت به قران کریم ،طبق سنن لایتغیر الهی  در آینده ای نه چندان دور دامن گیر خود آنان خواهد شد و هزینه های بسیار سنگینی را پرداخت خواهند نمود .

علی اکبر ولایتی

 دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی/تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد