رئیس مجلس صربستان از کتابخانه ملّی ایران بازدید کرد

کد خبر: 1235052

ولادیمیر اورلیچ رئیس مجلس صربستان و هیات همراه، به منظور افزایش تعاملات فرهنگی میان دو کشور ضمن بازدید از تالار ملل و پنجره کشور صربستان در کتابخانه ملّی ایران، با علیرضا مختارپور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران و معاونین وی دیدار و گفتگو کرد

 رئیس مجلس صربستان از کتابخانه ملّی ایران بازدید کرد

روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، ولادیمیر اورلیچ رئیس مجلس صربستان و هیات همراه ضمن بازدید از گنجینه و منابع کتابی و غیرکتابی موجود در مخازن کتابخانه ملّی، تعداد پنج کتاب ارزنده و نفیس را درباره تاریخ فرهنگی و اجتماعی این کشور به کتابخانه ملّی ایران اهدا کرد.

ولادیمیر اورلیچ رئیس مجلس صربستان در این بازدید، نسخه ای از اولین قانون اساسی کشور صربستان متعلق به قرن 19، که کتاب قانون اساسی این کشور بر اساس آن نوشته شده و کتاب تاریخچه مجلس صربستان از تاسیس تا امروز، کتاب تاریخ کلیسای منطقه کوزوو و کتابی درباره میراث فرهنگی این کشور را نیز به کتابخانه ملّی ایران اعطا کرد.

علیرضا مختارپور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران ضمن خوش آمدگویی به ولادیمیر اورلیچ رئیس مجلس صربستان و هیات همراه، گسترش فعالیت های فرهنگی دو کشور را مهم دانست و بر عملیاتی کردن تفاهم نامه میان کتابخانه های ملّی دو کشور تاکید کرد.

همچنین رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران نسخه ای نفیس از دیوان حافظ را به میهمانان صربستانی اهدا کرد.

در پایان ولادیمیر اورلیچ رئیس مجلس صربستان و هیات همراه از میراث مکتوب و نفیس موجود در مخازن کتابخانه ملّی ایران دیدن کردند.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها