خط و نشان سردار رادان برای گروهگ‌های تروریستی/ ‌منتظر حملات سخت‌ باشند

کد خبر: 1235176

فرمانده انتظامی کل کشور با بیان اینکه گروهگ‌های تروریستی ‌منتظر حملات سخت‌ نیروهای مسلح ایران باشند، گفت: عملکرد افتخارآمیز نیروهای انتظامی در تامین امنیت استان منجر به کینه دشمنان شده است.

خط و نشان سردار رادان برای گروهگ‌های تروریستی/ ‌منتظر حملات سخت‌ باشند

سردار احمدرضا رادان ‌در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان هدف از سفر به این استان را عرض خداقوت و خسته نباشید خدمت غیورمردان تامین امنیت و نیز بررسی حوادث و اتفاقات اخیر استان بیان کرد و اظهار داشت: در حملات اخیر گروهک به نقاط مختلف استان نیروهای انتظامی به خوبی عمل کرده و خوش درخشیدند که این امر موجب افزایش روحیه نیروها شد.

وی بیان کرد: عملکرد افتخار آمیز نیروهای انتظامی در تامین امنیت استان منجر به کینه دشمنان شده و برای همین است که این روزها نیروی انتظامی هدف حملات دشمن قرار گرفته است.

سردار رادان ادامه داد: در شرایط فعلی وضعیت استان مطلوب است اما همچنان جای کار وجود دارد و باید برای رسیدن به وضعیت بهتر تلاش کنیم.

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: ما تنها نباید منتظر ورود گروهگ و سپس دفاع در برابر آن‌ها باشیم بلکه آنها باید منتظر حملات سخت ما باشند.

آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان نیز ضمن عرض تسلیت ایام شهادت امام حسین(ع) و شهدای تامین امنیت استان عنوان کرد: تنوع و گستردگی خدمات انتظامی آن هم در استان پهناور سیستان و بلوچستان و ایفای نقش ویژه در تامین امنیت جای تقدیر و تشکر دارد.

امام جمعه زاهدان افزود: برای دستیابی به وضعیت مطلوب در استان همچنان جای کار داشته و در این جهت نیازمند تقویت و پشتیبانی مادی، لجستیکی و نیز پشتیبانی معنوی و تقویت روحیه نیروهای انتظامی در استان هستیم.

آیت‌الله محامی بر لزوم ارائه آموزش‌های نظامی و بالا بردن توان دفاعی جهت تامین امنیت شد و اظهار داشت: تقویت ایمان، اعتقاد، اخلاق و بالا بردن جنبه‌های انگیزشی نیز کلید عمده بسیاری از مشکلات و برگ برنده ما در دوران دفاع مقدس بود از این جهت که در آن دوران ما با کمبود نیرو و تجهیزات روبرو بودیم اما آنچه مایه قوت نیروهای ما بود جنبه‌های ایمانی و انگیزه الهی بود که حاضر بودند تا آخرین قطره خون ایستادگی کنند و این روحیه در هر یک از شهدای پاسگاه مزه‌سر هنگ مرزی سراوان وجود داشت که این چنین دلیری و رشادت به خرج دادند.

وی خواستار رعایت حقوق، حرمت و کرامت مردم در بخش‌های مختلف انتظامی شد و بیان داشت: تقویت پایگاه اجتماعی انتظامی یک سرمایه ارزشمند است چرا که وقتی دستگاهی این حجم از خدمات را به مردم ارائه کند جای تاسف دارد که برخی از مردم آن را از خود ندانند که چنین چیزی حاکی از یک حالت روحی و جنبه روانی است و این امر زمانی تحقق می یابد که مردم احساس کنند نیروی انتظامی طرفدار حق، حقیقت و عدالت است و این را به طور عملی نشان دهد که در این صورت سرمایه اجتماعی آن نیز تقویت خواهد شد.

امام جمعه زاهدان اظهار داشت: سیستان و بلوچستان دارای فضای قومی، طایفه‌ای، مذهبی و از طرفی یک استان مرزی و دروازه ورود گروهک‌ها به داخل کشور است و باید توجه داشته باشیم که اگر سیستان و بلوچستان نا امن شود امنیت کل کشور تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به‌ ویژگی های استان سیستان و بلوچستان هر یک از نیروهای بومی و غیربومی جهت خدمت در استان نیازمند آموزش و آشنایی با ویژگی ها و فضای استان هستند تا شیوه تعاملات با مردم را بیاموزند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: اگر ارائه چنین آموزش‌هایی به نیروها صورت می‌گرفت و با قوت مدیریت، نظارت و کنترل بیشتر همراه بود برخی از اتفاقاتی که در استان رخ داده و آسیب‌هایی هم در پی داشته قابل پیشگیری و جمع کردن بود چنانچه که در گذشته و در برخی از موارد با تدبیر صورت گرفته اوضاع کنترل و از ایجاد حوادث جلوگیری صورت گرفته بود.

آیت‌الله محامی بر لزوم حفظ سلامت دستگاه‌ تاکید کرد و گفت: همه دستگاه‌های اجرایی، قضایی، نظامی، انتظامی و امنیتی باید حفظ سلامت نیروهای خود را در دستور کار داشته باشند چرا که در سیستان و بلوچستان زمینه وسوسه و فساد وجود دارد.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد