دهقان: مملکت را معطل مذاکرات نکرده‌ایم

کد خبر: 1235626

دهقان، معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: دولت سیزدهم میز مذاکره را ترک نکرده و مسیر خود را طی می کند ولی کشور را معطل آمریکا نکرده‌ایم.

دهقان:  مملکت را معطل مذاکرات نکرده‌ایم

محمد دهقان، معاون حقوقی رئیس جمهور درباره اظهارات اخیر برخی از دیپلمات‌های دولت یازدهم و دوازدهم مبنی بر لزوم مذاکره با آمریکا برای حل مسائل کشور اظهارکرد: دوستانی که معتقد بودند می توانیم با آمریکا مذاکره کرده و از طریق مذاکره همه مشکلات را حل کنیم، 8 سال تلاش کردند بعضی ها هم خالصانه تلاش کردند که واقعا رابطه ایران با آمریکا برقرار و سوءتفاهمات برطرف شود ولی 8 سال تلاش آنها ناکام ماند و به نتیجه نرسید.

دهقان گفت: اشتباهی که دوستان انجام دادند این بود که حل همه مشکلات و موضوعات کشور را به مساله حل مشکل با آمریکا گره زدند. این رویکرد باعث شده رابطه با دیگر کشورها نیز دچار خدشه شده و رابطه ما با شرق و بسیاری از کشورهای بزرگ منطقه مخدوش شود.

معاون حقوقی رئیس جمهور تاکید کرد: دولت سیزدهم میز مذاکره را ترک نکرده و مسیر خود را طی می کند ولی کشور را معطل آمریکا نکردیم. تلاش کردیم با همه کشورهای دنیا رابطه متعادل داشته باشیم. راهی که رفتیم راه درستی بوده همانطور که با غرب قطع رابطه و مذاکره نکردیم اما همه دنیا را در 4 کشور اروپایی و آمریکا ندیدیم.

خبرگزاری دانشجو

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد